Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Не пропускайте "Гларуси и шамандури" на 12 януари

| обновено на 12.01.20 в 08:09

Слушайте тази неделя (12 януари) 400-то издание на предаването "Гларуси и шамандури". На водещия Жоро Янакиев ще гостуват три невероятни дами. 

През май в далечната 1999 г. за първи път отваря врати единствената специализирана институция за социални услуги за стари хора в Бургас. Вече 21 години дом, приятели и професионална грижа получават тук 32 дами и господа от третата възраст. През дома са преминали общо 180 бургазлии. От самото начало до преди няколко дни буквално, за тези хора се грижи една отдадена на работата си медицинска сестра. Тя се казва Нанка Шперова и ще е гост в първата част на предаването.


Мъже, издигайте жената на пиедестал, обичайте я, жената е творец на живота, тя трябва да бъде галена.” Това са думи на една слънчева жена, която с усмивката си, с  мъдрите думи може да плени душата Ви. Тя е искрена и много истинска. Тя е Аглика Бояджиева. Да, същата Аглика, която знаете от сцената на бургаския театър. Същата Аглика, която вече 45 години влиза от роля в роля, и го прави винаги успешно.

Тя завършила ВИТИЗ „Кръстьо Сарафов" през 1975 г в класа на проф. Елка Михайлова и проф. Илия Добрев. От 1975 г е в трупата на Драматичен театър „Адриана Будевска". Тя ще бъде гост на Жоро Янакиев след 10.

Тя е родена на 10 януари  г. в Бургас в семейството на детска учителка и военен, но до 8 клас е живяла в Сливен. Има по-голям брат Йордан, който живее във Варна - той я учил да свири на китара, а тя си нагаждала акордите към песните. Близките й я наричат Ани, а за своите фенове е Тони. 

В кариерата си тя има 6 албума. Много от нейните хитове са познати в цялата страна. Тони е една от певиците с най-много участия на българската музикална сцена. Първия си самостоятелен концерт прави в Силистра и от тогава се зареждат многобройни турнета едно след друго, представящи поредния й нов албум. Изявите на Димитрова обаче не се ограничават до България. Не знае колко са концертите - отдавна са минали 1500 в България, Русия, Америка, Канада, Чехия, Албания, Кипър, Гърция, Австрия.

Голямата и любов, обаче, е театъра!

Малко след рожденният си ден и преди именния – гост в третата част на предаването "Гларуси и шамандури" ще една от най популярните певици на България – Тони Димитрова.


Слушайте ни в ефира на БНР Бургас или онлайн. Започваме след 9.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Булевард Демокрация" на 17-ти ноември

Депутатът Севим Али влиза в ръководството на новоучредения Алианс за права и свободи. Какво предстои пред партията с почетен лидер Ахмед Доган, ще чуем след малко в първия час.  Днес отбелязваме Световния ден на недоносените деца. Отделението по неонатология на УМБАЛ Бургас кани вече пораснали недоносени бебета да се снимат в благотворителния календар...

публикувано на 17.11.25 в 14:50

Добро утро с БНР Бургас на 17 ноември!

Новата седмица нахлува с всички неизбежни последици-ранно ставане, съставяне на план, готовност за общуване-изобщо денят се завърта на пълни обороти. Добро утро на 17 ноември, понеделник!  Ето и акцентите в ефира до 10 часа: 17 ноември отбелязваме като Ден на недоносените бебета по инициатива на Европейската фондация за грижа за новородените,..

публикувано на 17.11.25 в 06:30

Очаквайте в „Истории за Доброто“ от 17 до 18 часа:

Отново сме готови да ви разкажем за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещнем с добри хора и да ви заредим с положителни емоции. Отворете сърцата си за историите за Доброто, ще ги споделим с вас, с любов и надежда! Звукорежисьор ще е Алекс Пенев, автор и водещ е Стефка Бакърджиева.  В предаването ни днес: -  В..

публикувано на 16.11.25 в 15:00

Очаквайте в „Ева в неделя“ на 16 ноември!

С боди арт на морска русалка в Международния конкурс на красотата в Малта се представя бургазлийката Теодора Калчева. Гримьор с нас 20 годишен опит и собствена школа тя отстоява това живо изкуство въпреки че у нас няма достатъчно сцени за изява. За тайните на боди арта и гримът е разговорът ни с нея само след минути. За съвременната жена и..

обновено на 16.11.25 в 09:46

"Ден до пладне" на 15 ноември

Темите, с които обобщаваме седмицата: За параметрите на бюджета и случващото се в Лукойл, коментар на политическия анализатор Емил Соколов. Притесняват ли се бургазлии от ситуацията около рафинерията и наличността на горива? Ще поскъпне ли хлябът и с колко? Какво се случва в Домовете за възрастни хора в Черноморец и Поморие? Плановете за развитието..

публикувано на 15.11.25 в 09:00

"Булевард Демокрация" на 14 ноември

Темите в предаването днес: Случаят  "Лукойл" е една от водещите през последните дни - ще има или няма да има особен управител, кой ще бъде той, ще стигне ли горивото в България?. По време на работна среща между евродепутати и български журналисти в Брюксел той също бе обсъден Заедно с него и темата за европейския бюджет от  2028 до 2034 година. Още от..

публикувано на 14.11.25 в 14:39

Добро утро с БНР Бургас на 14 ноември!

В петък алармата звън някак по-благо. В автобуса се опитвам да открия по лицата на хората намек за ентусиазъм, но всички са излезли като от зомби апокалипсис. Хора, по-бодро-живи сме, нов ден е! Всичко е пред нас-с тази твърда убеденост на сутрешна вахта застава Петя Янакиева, нашият новинар на 14 ноември е Свобода Атанасова.   Ето и акцентите в..

обновено на 14.11.25 в 07:30