Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 ЧАСА С БНР-БУРГАС НА 2 ЮЛИ!

Специализираната прокуратура се очаква днес да внесе повече яснота по повдигнатото обвинение в тероризъм на 21-годишния шампион по борба Мохамед Абдулкадер.  Ще чуем бившият му треньор Николай Дачев, който не вярва във вината на младежа.

Темата ни днес - възражда ли се екологичният и селски туризъм, на фона на по-малкото чартъри от чужбина и очакванията за свит масов туризъм. Началото е след новините в 8 часа.

Да се върне ли утринната гимнастика в училище, носталгия по миналото или необходимост денят да започне с настроение? Тези въпроси си задават организаторите на конкурса  „Играй гимнастика, бъди здрав!” в община Ямбол. След 8.30 идеята коментира заместник-кмета Енчо Кирязов.

В часа за култура и изкуство представяме изложбата „Акварел“ в Градската художествена галерия на Бургас, посветена на Ненко Токмакчиев. Експозицията е част от ретро уикенда на община Бургас. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

ОЧАКВАЙТЕ В „ЕВА В НЕДЕЛЯ“ НА 16 ФЕВРУАРИ!

ОЧАКВАЙТЕ В „ЕВА В НЕДЕЛЯ“ НА 16 ФЕВРУАРИ! Авторът на книгата "Как да не станеш мъж под чехъл" не успял да отиде на презентацията на книгата си - жена му не го пуснала! Е, дами, оставете за малко мъжете да домакинстват и се настанете удобно, защото идва ред на времето за уикенд релакс – „Ева в неделя“. Интересни срещи ни очакват и този..

публикувано на 16.02.25 в 10:53

"Булевард Демокрация" на 14 февруари

Темите в предаването днес: Министърът на вътрешните работи Даниел Митов беше изслушан в Парламента заради твърденията на полицай Димитър Николов от Бургас  за оказване на натиск върху него и поръчка за арест на конкретно лице. разпоредени са проверки, какви бяха реакциите обобщава Петя Янакиева. 4 -ма юристи кандидатстват за бургаски омбудсман. Днес..

публикувано на 14.02.25 в 14:41

ОЧАКВАЙТЕ В „АКЦЕНТИ“ НА 14 ФЕВРУАРИ:

Здравейте в деня на Трифон Зарезан и Свети Валентин! Днес към делника ще прибавим два празника и ще уважим този на виното и този на любовта, защото:   И виното, ако е добро, и любовта, ако е истинска, струват скъпо на ползвателя, но и двете си заслужават цената. Истинската любов и доброто вино са само за онези, които могат да разпознаят вкуса..

публикувано на 14.02.25 в 06:30

Булевард Демокрация на 13-ти февруари

Бойкота на търговските вериги, за който няколко организации призоваваха сякаш не се случи. Дали клиентите повярваха повече на анализаторите, според които нямало никакъв смисъл или пазаруването им бе твърде неотложно? В първия час ще проследим ситуацията в Бургас и Ямбол.  Онлайн петиция събира подкрепа срещу идеята за задължително изучаване на предмет..

публикувано на 13.02.25 в 14:55

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 13 ФЕВРУАРИ!

"Ако не разполагате с време за малките неща, няма да имате време за големите." Бързайте бавно в четвъртък, така или иначе работата няма да избяга, но ще е по-приятна след кафето… Добро утро на 13-ти февруари! Освежаваме делника и от ефира на БНР – Бургас, ето акцентите в програмата ни до 10.00 ч.: Днес бългapcĸитe пoтpeбитeли са..

обновено на 13.02.25 в 06:58

"Булевард Демокрация" на 12 февруари

Темите в предаването: В навечерието на еднодневния бойкот у нас на големите хранителни магазини, ще ви срещнем с местен  млекопроизводител, със собствена мандра, в средецкото село Драчево. Как се определят цените, какво влияе на ценообразуването и може ли една семейна фирма да оцелее, разговор на Свобода Атанасова с  Михаил Михайлов. Целият..

публикувано на 12.02.25 в 14:29

ОЧАКВАЙТЕ В „АКЦЕНТИ“ НА 12 ФЕВРУАРИ:

Щастието е там, където го намираме и рядко е там, където го търсим. Намерете го в днешната сряда, то може би е някъде до вас! Добро утро от екипа ни днес – звукорежисьор е Алекс Пенев, новините представя Ивайло Пеев, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето и темите в сутрешната ни програма от 7 до 10 часа: -   В рубриката „Тема на деня“ -..

публикувано на 12.02.25 в 06:30