Петък, 13 –абсолютна класика! Според поверията на този ден не трябва да се взимат пари назаем. Вярва се, че всички лоши емоции се предават чрез парите. Абсолютно сме съгласни! Най-ефективното оръжие срещу вековете суеверия за датата обаче е собствената ни психика. Като се има предвид, че извънредното положение заради коронавируса у нас бе обявено на 13 март (петък) може и да има нещо вярно в зловещите послания за деня. За последните 24 часа у нас има 3414 ново заразени, но такива индикации няма, напротив, с все сила премиерът се опитва да ни стимулира да работим и да произвеждаме Брутен вътрешен продукт. Така че, сутрешият екип на БНР- Бургас Петя Янакиева пред микрофона, Десислава Златева, новинар и Ваня Желева на звукорежисьорския пулт предлага да пием по едно черно кафе и ще яхнем черната котка, пък каквото има да става, да става. Ето и акцентите:
Ковид миграцията е темата в петъчния ни ефир. Върнаха ли се българите, които работят в чужбина, заради здравната криза? Отидохме в едно от най-големите айтоски села Карагеоргиево, където преобладаващата част от хората в работоспособна възраст вадят хляба си в чужбина. Какво казаха те, чуйте след новините в 8 часа.
Инспектор от рибарската агенция и бивш помощник - капитан бяха на фокуса на съдебната система през тази седмица. Дела от обществен интерес, които се гледаха в залите на Темида през тази седмица обобщаваме след 8.30
Писателката Камелия Кучер представя новия си роман „Сън“, който ни отвежда в Португалия от времето след Революцията на карамфилите. Каква история ни поднася авторката след успешните „Дом“ и „Нощ“, които й спечелиха много почитатели, ще разберем след 9 часа.

Светлин Тачев, политолог от агенция "Мяра" коментира гражданското недоволство и до къде може да стигне то. Две регионални теми след 17 часа. Ще ви разкажем как изглежда новата сграда на пожарната в Средец. ВиК авариите за жителите на Айтос и Карнобат ще останат в миналото след като днес бе открита и въведена в експлоатация реконструкцията на Деривация..
Щастлив е човекът, който знае какво да запомни от миналото, на какво да се наслади от настоящето и какво да планира за бъдещето. Добро утро в четвъртък! Насладете се на днешния делник, ще ви хареса ако го започнете усмивка,лека закуска и положителни мисли. Екипът ни днес - звукорежисьор е Ваня Желева - Генсузова, новините ще представя Нина Рангелова,..
Темите в предаването днес : Протест -това е ключовата дума днес. В София се подготвя голям срещу бюджета от ПП-ДБ, а в страната недоволството си заявиха с протестни действия служители на администрацията. В Бургас прекъснаха работата си служители на РИОСВ, Бюрото по труда и Инспекцията по труда. Те поискаха увеличение на заплатите и достойни..
Не ни е дадено да избираме времето, в което живеем. Можем само да избираме как да живеем във времето, което ни е избрало. Добро утро в сряда! Екипът ни днес – звукорежисьор е Иво Дежев, новините представя Християна Йорданова, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето и темите в сутрешната ни програма от 7 до 10 часа: - В рубриката ни „Тема на..
25 ноември е Международен ден срещу насилието над жени и момичета. Зона клуб започват поредица от събития по мотото "16 дни активизъм срещу насилието, основано на пола". Повече за това което предстои ще разкаже Дияна Иванова, от организацията гост в студиото ни. Общинският съвет на Бургас проведе редовното си заседание днес за по-интересните..
Вторник е, добро утро! На стартовата права е бодрият сутрешен екип на БНР Бургас. Пробиваме заедно мъглата. Ето и част от акцентите в ефира до 10 часа: Предварителният проект на Общия устройствен план на Поморие беше приет от Разширен експертен съвет. Колко стъпки и съответно време ще отнеме приемането на най-важния стратегически документ,..
Темите в предаването : Промени свързани с ТЕЛК решенията.Заради законови промени, комисия в НОИ ще може да отменя решението на ТЕЛК до 5 години след като е издадено т.е хората може да връщат пари. Коментираме темата с Иван Карагьозов от Център за Психологически изследвания и с адвокат Пламен Таушанов, председател на БАЗП. С тях говори..
Темите в предаването днес : Протест -това е ключовата дума днес. В София се подготвя голям срещу бюджета от ПП-ДБ, а в страната недоволството си..
Не ни е дадено да избираме времето, в което живеем. Можем само да избираме как да живеем във времето, което ни е избрало. Добро утро в сряда! Екипът ни..
Щастлив е човекът, който знае какво да запомни от миналото, на какво да се наслади от настоящето и какво да планира за бъдещето. Добро утро в четвъртък!..