ОУП на Община Поморие е готов. Стратегическият документ залага развитието морския град в следващите десетилетия. Какво се предвижда проверяваме в темата на деня. След новините в 8 часа ще чуем кмета Иван Алексиев, който ще представи проекта на Общ устройствен план.
На Бабинден с уважение, към тези, които посрещат новия живот. Има ли бейбибум в Бургас след мартенското затваряне заради коронакризата? Наш събеседник след 8.30 ще е д-р Антонио Душепеев, началник на АГ-отделението в УМБАЛ-Бургас.
Ще има ли общински фонд „Култура“? Идеята на БСП бе сред най-дискутираните тази седмица теми в комисиите към местния парламент. Посоката на дебата в минутите за култура и изкуството по БНР-Бургас след 9 часа.
Приложник и оперна певица Силвия Методиева обединява талантите си в общ проект. В изложбата „Древната жена“ тя ще представи техниката микромакраме в бижута, а музикално оформление ще е с авторски песнопения. Срещаме ви с нея след 9.30 часа.ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 23 МАЙ! Празничният уикенд е следващото хубаво нещо, което ни предстои, първото е петъчното утро на 23-ти май! Навлизаме в последния делник с ентусиазма и енергията от първото кафе, а останалото очаквайте от сутрешния ефир на БНР - Бургас. Ето и темите до 10.00 ч. Лятото тепърва предстои, а..
Започваме предаването с темата за насилието над животните, тъй като вече има конкретни идеи за разрешаване на подобни случаи в Бургас. Повече за тях ще чуем от с Йоско Алипиев, председател на организацията "Обединени за правата на животните". Следващата ни спирка е Каблешково, където преди време възникна напрежение след като живущи получиха фишове и..
Един хубав ден не зависи от това колко слънце има навън, а от светлината, която излъчваме… Добро утро в четвъртък! Усмихваме 22-ри май и добавяме още ентусиазъм в сутрешния ефир на БНР - Бургас. Ето и темите до 10.00 ч. Ще има ли Бургас общински стадион и модерна база за тренировки - общинските съветници упълномощиха кмета..
Православната църква почита паметта на светите равноапостолни царе Константин и Елена на 21 май. В Странджа този ден се свързва с нестинарските игри, които се организират по стар стил на 3 юни в Българи. В навечерието на празника Сливенският митрополит Арсений отправи архипастирско послание до православните християни, в които ги призова да..
Да живееш в настоящето означава да обичаш всеки момент, без да се тревожиш за бъдещето и да не съжаляваш за миналото! Добро утро в сряда, време за разсънване. Екипът ни днес - звукорежисьор е Иво Дежев, новините ще представя Десислава Златева, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето и темите в сутрешната ни програма от 7 до 10 часа: - В рубриката ни "Говорим..
Темите в предаването: Бюджет 2025 на община Бургас беше приет днес от общинските съветници. Какви са параметрите му, обобщава Елена Димитрова. Кой и как ще стопанисва павилионите на общински места в морския град? Бургаският вълнолом ще бъде изцяло обновен, пешеходна зона ще бъде изградена върху него, за дейностите ще говорим с директора на ДППИ Ивайло..
Най-голямото богатство е денят, който е пред нас. Добро утро във вторник! Време е за чаша кафе със сметана и положителни мисли за делника. Екипът ни днес – звукорежисьор е Иво Дежев, новините представя Петя Янакиева, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето и темите в сутрешната ни програма от 7 до 10 часа: - В рубриката „Тема на деня“ Над 563..
Православната църква почита паметта на светите равноапостолни царе Константин и Елена на 21 май. В Странджа този ден се свързва с нестинарските..
Един хубав ден не зависи от това колко слънце има навън, а от светлината, която излъчваме… Добро утро в четвъртък! Усмихваме 22-ри май и..
Започваме предаването с темата за насилието над животните, тъй като вече има конкретни идеи за разрешаване на подобни случаи в Бургас. Повече за тях ще..