Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ОЧАКВАЙТЕ В "ЕВА В НЕДЕЛЯ" ОТ 13 ДО 15 Ч.:

Истинската мъдрост на живота е да можеш да откриеш най-прекрасните неща на всеки ден...Неделята  носи усещането за спокойствие, релакс и приятни емоции. Добавете им сладки приказки от „Ева в неделя“ и няма да сбъркате!

Ето и срещите в ефира ни днес:

-  Ще ви представя една художничка от Сливен , която живее и твори в Бургас – Кристия Тодорова. Тя е млад творец,щастлива майка и обича да аранжира цветя. Освен това може да пише върху оризово зърно, рисува шаржове, но и с усмивка си признава, че не обича да се застоява в кухнята. Предпочита да е с любимите си хора на разходка в Карандила или край морето.

-  Ще чуем и Валери Славчев, вокалиста на група „Хоризонт“. Той ще ни разкаже за романа, който е написал, за своите фентъзи разкази и за страстта си към рисуването. Най – голямото му богатство е неговият син, а най – голямата му любов е музиката. За нещата от живота с Валери Славчев след 14 часа.

-  В рубриката ни „Радиомагазинче Надежда“ ще посетим Казанлък, където в Работилничка „Бисквитките“ правят сладки с кауза. За социалното предприятие към сдружение „Бъдеще за децата“ ще ни разкаже Ани Димова.

-  как да „разчупим“ официалния костюм ще разберете в рубриката ни „Дрескод“, ще добавим светски новини за известните, а в „Сготвено с любов“ ще ви предложа една лесна рецепта за чийзкейк с бисквити!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Булевард Демокрация" на 26 февруари

Темите в предаването днес: Бюджетът на държавата се гледа на пет комисии в Парламента днес, балансиран ли е той и възможен ли е друг негов вариант, отговор от депутата от БСП Петър Кънев. Нов опит да минат промените в правилника за работа на Общинския съвет в Средец, макар и с корекции, бе направен на днешното 22-ро заседание на местния парламент. Как..

публикувано на 26.02.25 в 14:37

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 26 ФЕВРУАРИ!

Градът бавно отваря очи, все още сънен и муден, но ще е готов за велики дела само след първото кафе…  Добро утро в сряда!   26-ти февруари изплува на хоризонта и с най-актуалното от деня за българския Югоизток в ефира в БНР – Бургас,  ето акцентите в програмата ни до 10.00 ч.: Какво направи за общината през първата година от..

публикувано на 26.02.25 в 06:58

"Булевард Демокрация" на 25 февруари

Темите в предаването : От първи април платеното паркиране става 2 лева на час в Бургас, как беше одобрено то на днешната сесия ще разкаже Даниела Костадинова. И още от заседанието на съветниците-кои бяха другите им важни решения днес, обобщение  на Нина Рангелова. След протеста в събота,партия " Възраждане" се готви за нови действия, повече в репортажа..

публикувано на 25.02.25 в 14:21

ОЧАКВАЙТЕ В „АКЦЕНТИ“ НА 25 ФЕВРУАРИ:

Не винаги ви трябва план. Понякога всичко, от което се нуждаем, е да дишаме, да вярваме и да оставим нещата просто да се случат. Добро утро във вторник! Днес нещата ще се случват с устрем и добро настроение. Звукорежисьор е Теодора Кралева, новините представя Петя Янакиева, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите в сутрешната ни програма от 7..

публикувано на 25.02.25 в 06:30

Булевард Демокрация на 24-ти февруари

В първия час на предаването основна тема ще е проектобюджета. Мнеията за и против след малко. 3 години от войната в Украйна се навършват днес. Европейските лидери засвидетелстваха солидарността си и се поклониха пред жертвите на място в Киев. Равносметката правим в минутите за коментар. След 17 часа един казус от кв "Сарафово" свързан с държавен терен..

публикувано на 24.02.25 в 14:59

Добро утро с БНР-Бургас на 24 февруари!

В понеделник сутрин философски се придържаме към онази мисъл, която казва-спокойствие да приемем нещата, които не можем да променим, смелост да променим онези, които са в нашите възможности и мъдрост да виждаме разликата между тях. Добро утро на 24 февруари от сутрешния екип на БНР-Бургас-Петя Янакиева и Свобода Атанасова. Ставането в..

обновено на 24.02.25 в 07:18

ОЧАКВАЙТЕ В „ИСТОРИИ ЗА ДОБРОТО“ НА 23 ФЕВРУАРИ:

Отново сме готови да ви разкажем за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещнем с добри хора и да ви  заредим с положителни емоции. Отворете сърцата си за историите за Доброто, ще ги споделим с вас с любов и надежда. Звукорежисьор ще е Теодора Кралева, автор и водещ - Стефка Бакърджиева.  Темите в предаването ни от 17 до..

публикувано на 23.02.25 в 15:00