Днес е Велики Четвъртък, боядисват се яйца и се месят козунаци. Последен работен ден е и много от хората ще пътуват. Как бургазлии ще посрещнат празниците и какво ще сложат на трапезата проверяваме след 8.30
В темата на деня се отправяме към най-големия курортен комплекс по българското Черноморие „Слънчев бряг“, за да проверим каква е готовността за сезона. Наш събеседник ще бъде хотелиерът Румен Мончев.
След 9 часа в минутите да култура и изкуство ви срещаме със сливенския художник Веселин Дамянов-Вес, който посвети изложба на котките. Каква е философията зад картините ще разберем от майстора на графиката и екслибриса.
На прага на новата учебна година започваме предаването с разговор с Константин Янков, регионален председател Съюза на българските учители. За новостите през тази година, за кадрите в системата и за задачите в Националното външно оценяване. В коментарата част ще чуем бившия социален министър Хасан Адемов дали имат основания твърденията за вдигане на..
За едни празник, за други противоречива дата – Добро утро на 9-ти септември! Всичко зависи от гледната точка. Ако успеем да извлечем поуките от миналото и да се заредим с надеждата на бъдещето може и да ни се получи… Делничния пъзел във вторник редим и в сутрешния ефир на БНР – Бургас! Ето какво сме ви приготвили в програмата ни до 10.00 ч...
В почивния понеделник, когато ще бъде натоварено движението по пътищата, водачите на превозни средства да бъдат внимателни по АМ „Тракия“ от км 229 до км 273+354, в посока София от лявата страна, както и от дясно, но в посока Бургас, поради почистване и събиране на твърди битови отпадъци включително и паркинги. Ще бъде ограничена аварийната лента,..
В последния почивен ден и първи в новата седмица, пожелание за слънчев и усмихнат понеделник. Днес ефирната ни срещата ще бъде от 8 до 10 часа. Темите и събеседниците, които ще представим за 120 минути: Ще ви разкажем за църквата „Преображение Господне“ в Поморие. Тя е сред най - старите по българското Черноморие. На 260 години е, а за..
Живейте цветно. Животът е точно толкова хубав, колкото му позволим да бъде.Цветна неделя ви желаем от сърце и ви каним на релакс и сладки приказки за 2 часа в ефира на БНР – Бургас. Звукорежисьор е Иво Дежев, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите и гостите ни в предаването ни днес: - Винаги е удоволствие да се чуем с Тони..
Седмичното обзорно предаване на БНР Бургас "Ден до пладне" започва след новините в 10 часа. Ето какви теми сме ви подготвили в следващите два часа. Какво очакват бургазлии от парламента и кабинета по доходи, здраве и социална политика, с мнения, обобщени от Свобода Атанасова. Кампанията за въвеждане на еврото се проведе в Бургас с разяснения от..
Министерството на туризма заедно с Областната администрация на Бургас стартира кампания за удължаване на туристическия сезон по Южното Черноморие. Подробностите ще чуем от областния управител след малко. Друга тема от часа е сензорна линия за видеонаблюдение по границата ни с Турция, която по-рано откри премиера Росен Желязков. Той коментира мигрантския..
В почивния понеделник, когато ще бъде натоварено движението по пътищата, водачите на превозни средства да бъдат внимателни по АМ „Тракия“ от км 229 до км..
В последния почивен ден и първи в новата седмица, пожелание за слънчев и усмихнат понеделник. Днес ефирната ни срещата ще бъде от 8 до 10 часа. Темите..
На прага на новата учебна година започваме предаването с разговор с Константин Янков, регионален председател Съюза на българските учители. За новостите..