Всяка година по това време очите ни изскачат от цените на едни лъскави череши с космически цени, каква е ситуацията този май проверяваме след новините в 8 часа в темата на деня на най-големия пазар в Бургас. Наш събеседник ще е и един от големите производители в региона Вежди Орманов.
Днес ще бъде дадено началото на областна ваксинационна кампания на БЧК. Първият от общо петте планирани мобилни пункта стартира своята дейност от 10:00 до 16:00 ч. на площад „Тройката“.
Тази сутрин ви разказваме още какво предвижда Община Бургас по проекта „Силата на водата“ за създаването на нова туристическа инфраструктура.
В минутите за култура и изкуство след 9 часа ви срещаме с художника Михаил Лалов, който подреди в градската галерия изложба за творческия и житейския си юбилей. Какво има в новия брой на литературния алманах „Море“ ще разберем от редактора на изданието Иван Сухиванов.
Първият час на предаването е посветен на пожарите. Средно по 40 сигнала за денонощие отреагират от пожарната. В Ямболско имаше няколко огнища, каква е равносметката ще чуем от кметовете на най-засегнатите селища. Коментарната ни рубрика е за политика, а в последния час ефирно ще отскочим до Царево. Общината е домакин на първотож лятно издание на..
ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 24 ЮЛИ! Мечтите наистина се сбъдват, само трябва да направим първите крачки… Добро утро в четвъртък! Започваме да редим пъзела на 24-ти юли и в ефира на БНР - Бургас! Ето темите ни до 10.00 ч. В разгара на туристическия сезон – защо плаж Харманите е един от най-опасните по Южното Черноморие - за..
Темите в предаването: Общинският съвет в Средец отмени решение от 2023-та година на предходен Общински съвет, за изграждането на огромен фотоволтаичен парк край село Дюлево. Докладната беше първа точка в дневния ред на заседанието, като тя е в отговор на проведеното Общо събрание в селото, на което жителите му почти единодушно гласуваха против..
На 23 юли отбелязваме Международния ден на китовете и делфините. За щастие делфини се срещат по Южното Черноморие и дори в курортите като част от атракциите за туристите се предлага разходка за наблюдението им. Овладяни ли са пожарите между боляровските села Стефан Краджово, Камен връх и Денница, зарази които за трите населени места..
Цените на лекарствата в контекста на наближаващия 8-ми август - срокът, в който трябва да са описани двете цени на етикетите в евро и лева. Бургаските аптеки вече са започнали процеса, но се оказва че в него има препъни камък. След малко ще научим кой е той от председателят на Регионалния фармацевтичен съюз Любима Бургазлиева. Една бургаска тема, която..
Куфарът не е вещ, той е усещане за свобода и има мирис на море… Ами шапка на тояга за отпускарите във вторник, а за всички останали – помечтайте си, че мечтите имат склонността да се сбъдват! Добро утро на 22-ри юли! Всичко по-важно и интересно в аванс събираме в сутрешния ефир на БНР – Бургас! Ето темите ни до 10.00 ч. Кои са..
Темите в предаването: Рибари недоволстват срещу забрана за стопански риболов в акваториите на пристанищата с отдалеченост до 1 морска миля от бреговата линия. Според тях тази разпоредба ощетява собственици на малки лодки и заплашва поминъка им. Днес те се срещнаха с представители на агенцията по рибарство и аквакултури, казусът и възможните решения..
На 23 юли отбелязваме Международния ден на китовете и делфините. За щастие делфини се срещат по Южното Черноморие и дори в курортите като част от..
Темите в предаването: Общинският съвет в Средец отмени решение от 2023-та година на предходен Общински съвет, за изграждането на огромен фотоволтаичен..
ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 24 ЮЛИ! Мечтите наистина се сбъдват, само трябва да направим първите крачки… Добро утро в четвъртък! Започваме..