Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 7 ОКТОМВРИ!

В следизборната седмица и първите заявки на политическите партии-мираж ли е редовният кабинет или ще се намери компромис? Синдикалните и работодателските организации също призоваха политическото его да се преглътне и да се сглоби правителство, което поне през зимата да изкара България с работещ парламент. Продължаваме да следим голямата политическа картина и днес.

С редица препоръки неправителствени организации се включиха в общественото обсъждане на проектонаредба за финансиране на сектора в Бургас. Публичната среща се проведе в дома на НХК и бе предизвикана с подписка на граждани и сдружения. Приети ли бяха предложенията им и как ще става финансирането ще разберем от новините.

В сезона на зимнината и есенното изобилие-правят ли бургазлии туршия за оцеляване -отиваме и до най-големия пазар „Краснодар“.

В минутите за култура и изкуство след 9 часа ви срещаме с драматурга Яна Борисова, която представи в Бургас първия си роман „Чудна лятна нощ“ като част от програмата на фестивала Порт арт прим фест. Ще говорим още за проекта на Държавната опера „Златните песните на „Златния Орфей““ със звездното участие на Маргарита Хранова и Орлин Горанов. И още фестивалът на младите „Солинария“ закрива своя сезон с изложба на изявени деца - участници в Лятната академия на Националната художествена академия. Изложбата включва повече от 50 експоната, които ще бъдат подредени в галерия АРТ СОЛ в Созопол.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Добро утро с БНР Бургас на 25 ноември!

Вторник е, добро утро! На стартовата права е бодрият сутрешен екип на БНР Бургас. Пробиваме заедно мъглата.  Ето и част от акцентите в ефира до 10 часа: Предварителният проект на Общия устройствен план на Поморие беше приет от Разширен експертен съвет. Колко стъпки и съответно време ще отнеме приемането на най-важния стратегически документ,..

публикувано на 25.11.25 в 06:30

"Булевард Демокрация" на 24 ноември

Темите в предаването : Промени свързани с ТЕЛК решенията.Заради законови промени,   комисия в НОИ ще може да отменя решението на ТЕЛК до 5 години след като е издадено т.е хората може да връщат пари. Коментираме темата с Иван Карагьозов от Център за Психологически изследвания и с адвокат Пламен Таушанов, председател на БАЗП. С тях говори..

публикувано на 24.11.25 в 14:33

„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 24 ноември!

„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 24 ноември! Понеделник е - още един амбициозен старт на седмицата! И все пак на излизане от вкъщи не забравяйте желанието си за работа… Добро утро на 24-ти ноември! Празнично усмихваме делника, като честитим на всички, които носят името Екатерина! Днес православната църква светицата, която..

публикувано на 24.11.25 в 07:03

Очаквайте в „Истории за Доброто“ от 17 до 18 часа:

Отново сме готови да ви разкажем за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещнем с добри хора и да ви заредим с положителни емоции. Отворете сърцата си за историите за Доброто, ще ги споделим с вас, с любов и надежда! Звукорежисьор ще е Алекс Пенев, автор и водещ е Стефка Бакърджиева.  В предаването ни днес: -  В..

публикувано на 23.11.25 в 15:00

Очаквайте в „Ева в неделя“ на 23 ноември:

От време на време е добре да спираме, макар и за малко, да преследваме щастието и просто да бъдем щастливи. Опитайте да спазите съвета ми в днешния ден и ще видите, че ще ви хареса!  Време за релакс и сладки приказки от 10 до 12 часа в ефира на БНР-Бургас. Звукорежисьор ще е Ваня Желева, водещ -  Стефка Бакърджиева. Ето и темите в предаването..

публикувано на 23.11.25 в 08:30

"Ден до пладне" на 22 ноември

Седмичното обзорно предаване започва след новините в 9 часа. Ето и акцентите днес:  -  Защо служителите на НОИ и статистиката излязоха на протест и ще успеят ли преди окончателното гласуване на бюджета да си гарантират увеличение на заплатите – репортаж по темата -   Бюджетите на държавата и на здравната каса за 2026 г. – реакции и коментари..

публикувано на 22.11.25 в 08:20

Булевард Демокрация на 21-ви ноември

Протестите продължават, след статистиците днес за по-високи заплати протестират служителите в НОИ. Исканията им ще чуем след малко.  Освен това се проведе и обучение в първа долекарска помощ за родителите на тийнейджъри, за какво трябва да внимават? Заместник министър-председателят Атанас Зафиров ще открие форум за сигурно и устойчиво Черно море,..

публикувано на 21.11.25 в 14:50