Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

ОЧАКВАЙТЕ В „АКЦЕНТИ“ НА 27 МАРТ:

Толкова бързаме да живеем, че не успяваме да видим самия живот, за това по леко в делника. Порадвайте се на малките неща в новия ден, да го започнем с усмивка и добро настроение! Ето и екипът ни: звукорежисьор е Теодора Кралева, новините ще представя Нина Рангелова, водещ е Стефка Бакърджиева.

Ето и темите в сутрешната ни програма от 7 до 10 часа:

-  Над хиляда украински деца от 3 до 18 години посещават образователен център на фондация "Добро" и УНИЦЕФ в Св. Влас. Там освен психологическа подкрепа, те учат, спортуват и творят.  Центърът тепърва ще се разширява, повече ще ви разкажем след новините в 8 ч.

-  Южноамерикански капибари са най-новите обитатели на Зоопарк Бургас, какви са тези екзотични гризачи ще научим от собственика на зоокъта Кръстьо Дъбов.

-  В минутите за култура след 9 ч. ще ви разкажем за  античните рудници за добив на злато, които бяха локализирани край Созопол, подробностите ще научим от  археолога проф. д-р Иван Христов (НИМ)

-  В днешния Световен ден на театъра ще ви поканим на „Сън в лятна нощ“от Шекспир на  ДТ „ГеоМилев“ – СтараЗагора, който ще гостува в Бургас през тази седмица.

-  Ще добавим новини, хороскоп и култулен афиш!


Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Във "Виа Понтика" ви каним на Миден уикенд

И  замириса ... на море и на .. миди, поне така ще е този уикенд в Бургас и туристическите му околности. Традицията, която наложи през последните години, общината на морския град продължава. Различни заведения се включват в инициативата.   Мидени изкушения ще бъдат предлагани на няколко места в града.  Ре цептите, които могат да се опитат са  миди по..

публикувано на 08.06.23 в 10:30

ОЧАКВАЙТЕ В "АКЦЕНТИ" НА 08 ЮНИ:

Започва се! Вече официално обухме сандалите, а утрото мирише на море… Четвъртък осъмва по джапанки и къс ръкав, ако сте близо до плажа можете и да усетите йодните изпарения, ако не, просто затворете очи, за да си представите слънцето огледало се в морето…После обаче бързо ги отворете, защото делникът е пред нас. А за по-добро начало бъдете с..

публикувано на 08.06.23 в 07:02

ОЧАКВАЙТЕ В „АКЦЕНТИ“ НА 7 ЮНИ:

Здравейте в сряда! Не планирайте всичко - оставете живота да Ви изненадва понякога. Посрещнете утрото с усмивка и добро настроение. Екипът ни днес - звукорежисьор е Алекс Пенев, новините представя Нина Рангелова, водещ е Стефка Бакърджиева.  Ето темите в предването ни от 7 до 10 ч: - В рубриката ни "Тема на деня"  - Готов ли е Северния плаж в Бургас за..

публикувано на 07.06.23 в 06:30

Булевард Демокрация на 6 юни

Темите в предаването днес: Ще имаме ли ново правителство, темата следим в предаването днес, както и реакциите на бургаските граждани, очаквайте анкета на Свобода Атанасова. След няколко протеста на служители в държавни ведомства, предстои нов в сектор култура, кой сега изразява недоволство, разговор с Иван Костадинов от КТ Подкрепа. Програма „ELENA“..

публикувано на 06.06.23 в 13:53

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 6 ЮНИ!

Бял дим очакваме днес над парламента с извънредното заседание по обяд. В дневния ред са включени три точки - избиране на премиер, приемане на структура на Министерския съвет и избиране на Министерски съвет. И регионалните акценти в утрото на 6 юни: Община Поморие е разработила проект на многоетажен паркинг. През последните години при всяко..

публикувано на 06.06.23 в 06:57

ОЧАКВАЙТЕ В "АКЦЕНТИ" НА 5 ЮНИ:

Красивият ден започва с красиви мисли.  Добро утро в понеделник! Екипът ни днес: звукорижисьор е Алекс Пенев, новините представя Свобода Атанасова, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето и темите в предаването ни от 7 до 10 ч.:   -Търсят медицински специалисти и шофьори на линейка за филиала за Спешна помощ в Приморско. Самата сграда пък се..

публикувано на 05.06.23 в 06:30

ОЧАКВАЙТЕ В "ИСТОРИИ ЗА ДОБРОТО" ОТ 17 ДО 18 Ч.:

Тази неделя отново сме готови да ви разкажем за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещнем с добри хора и да ви  заредим с положителни емоции. Звукорежисьор е Ваня Желева, аз съм Стефка Бакърджиева.  Темите в предаването: -  В рубриката „ Мисия добро“ ще ви разкажем за благотворителния концерт с който ще се събират..

публикувано на 04.06.23 в 15:30