Акцентите в седмичното ни обзорно предаване "Ден до пладне" днес:
- Един президент и двама министри откриха залата „Арена Бургас“ в четвъртък. Какво казаха официалните лица извън протоколното откриване?
- След поредните невинни жертви на пътя ще доведат ли предложенията за промени в Наказателния кодекс и в Закона за движение по пътищата до по-безопасни пътища у нас – коментира експертът Михаил Попов
- Ще се тушира ли това лято кризата за кадри в туризма - импровизирана трудова борса с участието на хотели и ученици от гимназията по туризъм в опит да реши проблема
- С увеличен над 15% товарооборот и добри финансови резултати пристанище Бургас посрещна 120-ата годишнина от официалното откриване за търговско корабоплаване. Как отбелязаха празника и къде се целят занапред?
- Ще се пренесем в Созопол, където се стягат за лято 2023 – с повече наряди за почистване, но и с трафик въпроси
- Завой на север към Поморие, където също чакат добър сезон, но поемат и предизвикателствата с него – как решават основният – паркирането?
- Отскачаме и до Приморско, където след ремонта на вътрешния крайбрежен път към Китен започна брегоукрепването на река Дяволска
- Първите череши вече са на пазара, повечето от тях са внос и на много високи цени. Ще бъдат ли достъпни родните – прогноза на един от големите производители в региона и страната Вежди Орманов
- Рекорден брой изпълнители - над 140 ще се качат на сцената на 31-ия Национален Странджанско–тракийски събор „Фолклорен венец Божура“ следващия уикенд – още подробности от организаторите
"Ден до пладне" започва след новините в 9, със звукорежисьор Стефан Генчев, водещ е Нина Рангелова.
На прага на новата учебна година започваме предаването с разговор с Константин Янков, регионален председател Съюза на българските учители. За новостите през тази година, за кадрите в системата и за задачите в Националното външно оценяване. В коментарата част ще чуем бившия социален министър Хасан Адемов дали имат основания твърденията за вдигане на..
За едни празник, за други противоречива дата – Добро утро на 9-ти септември! Всичко зависи от гледната точка. Ако успеем да извлечем поуките от миналото и да се заредим с надеждата на бъдещето може и да ни се получи… Делничния пъзел във вторник редим и в сутрешния ефир на БНР – Бургас! Ето какво сме ви приготвили в програмата ни до 10.00 ч...
В почивния понеделник, когато ще бъде натоварено движението по пътищата, водачите на превозни средства да бъдат внимателни по АМ „Тракия“ от км 229 до км 273+354, в посока София от лявата страна, както и от дясно, но в посока Бургас, поради почистване и събиране на твърди битови отпадъци включително и паркинги. Ще бъде ограничена аварийната лента,..
В последния почивен ден и първи в новата седмица, пожелание за слънчев и усмихнат понеделник. Днес ефирната ни срещата ще бъде от 8 до 10 часа. Темите и събеседниците, които ще представим за 120 минути: Ще ви разкажем за църквата „Преображение Господне“ в Поморие. Тя е сред най - старите по българското Черноморие. На 260 години е, а за..
Живейте цветно. Животът е точно толкова хубав, колкото му позволим да бъде.Цветна неделя ви желаем от сърце и ви каним на релакс и сладки приказки за 2 часа в ефира на БНР – Бургас. Звукорежисьор е Иво Дежев, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите и гостите ни в предаването ни днес: - Винаги е удоволствие да се чуем с Тони..
Седмичното обзорно предаване на БНР Бургас "Ден до пладне" започва след новините в 10 часа. Ето какви теми сме ви подготвили в следващите два часа. Какво очакват бургазлии от парламента и кабинета по доходи, здраве и социална политика, с мнения, обобщени от Свобода Атанасова. Кампанията за въвеждане на еврото се проведе в Бургас с разяснения от..
Министерството на туризма заедно с Областната администрация на Бургас стартира кампания за удължаване на туристическия сезон по Южното Черноморие. Подробностите ще чуем от областния управител след малко. Друга тема от часа е сензорна линия за видеонаблюдение по границата ни с Турция, която по-рано откри премиера Росен Желязков. Той коментира мигрантския..
В почивния понеделник, когато ще бъде натоварено движението по пътищата, водачите на превозни средства да бъдат внимателни по АМ „Тракия“ от км 229 до км..
В последния почивен ден и първи в новата седмица, пожелание за слънчев и усмихнат понеделник. Днес ефирната ни срещата ще бъде от 8 до 10 часа. Темите..
На прага на новата учебна година започваме предаването с разговор с Константин Янков, регионален председател Съюза на българските учители. За новостите..