Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ОЧАКВАЙТЕ В „ЕВА В НЕДЕЛЯ“ НА 13 АВГУСТ!

На вълните на БНР-Бургас лятото продължава по августовски. Топло е, но листата прегарят. Чудно е за плаж, но вятърът бързо сменя флага от зелен на червен. И като, че започваме да живеем на още по-бързи обороти от предчувствието за край на любимия сезон. Да се възползваме от всеки миг и да го съхраним грижливо, това е нишката, която ви предлагаме в "Ева в неделя" днес с мен, Петя Янакиева от 13 до 15 часа.

Четири гледни точки към една семейна история представяме. Кореспонденцията на Йорданка и Михаил Колдамови, събрана от тяхната внучка Ивелина Колдамова вдъхнови художника Веселин Атанасов за изложба рисунки върху пощенски плик, а Станимир Петров и оператора Христо Димитров-Хиндо за филма „Писмо до баба“. Какво означава за всеки от тях тази 30- годишна връзка в над 200 писма ще чуем в минутите след 13 часа.

Оставаме в територията на спомените с изследователя Михаил Заимов и неговата книга "Созопол в образи и думи". Пътуването във времето преплита личната история на и тази на града и неговите хора.

Последни новини и около конкурса „Кралица на Бургас“ 2023, който е тази вечер в Летния театър.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Ден до пладне" на 1 ноември:

1 ноември е - Ден на народните будители, но също денят съвпада и с последната за годината Архангелова задушница.  Освен това в Римокатолическата църква е Ден на Вси светии, в България е Ден на българската журналистика и наука. А според православния календар се отбелязва и Денят на светите безсребърници и чудотворци Козма и Дамян Асирийски. Според..

публикувано на 01.11.25 в 09:00

"Булевард Демокрация" на 31 октомври

Темите в предаването днес: В Деня на Черно Море Созопол посрещна министри и кметове на черноморски общини. Там се проведе форумът "Синьо бъдеще за Черно море". Освен него бе извършен и мониторинг на морската вода край созополския бряг. Бяха  дискутирани актуални еко теми -причините за наводнението в "Елените", миризмата на нефтопродукти в Бургас и..

публикувано на 31.10.25 в 14:40

Очаквайте в „Акценти“ на 31 октомври:

Всяка сутрин ароматът на кафе ни напомня, че винаги има ново начало, което ни дава нови възможности. Добро утро в петък - последният ден от месец октомври! Посрещаме го с усмивка и добро настроение. Днес е и Международния ден на Черно море. Свързан е с  подписването на Стратегическия план за опазването му и е  символ на надеждата за по-добро бъдеще..

публикувано на 31.10.25 в 06:30

"Булевард Демокрация" на 30 октомври

Темите в предаването: Утре се очаква да се проведе заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество, на което ще бъде обсъден проектът на държавен бюджет за догодина. Какво трябва да бъде заложено в него и кои разходи да бъдат ограничени? Ще чуем зам.-председателят на Българската стопанска камарата Мария Минчева.С нея разговаря Свобода..

публикувано на 30.10.25 в 14:36

Добро утро с БНР-Бургас на 30 октомври!

Устремно вървим към края на октомври с обещанието за слънчев четвъртък. Добро утро от бодрия сутрешен екип! Ето и част от акцентите в ефира до 10 часа: Нова стъпка по проекта за изграждане на Многопрофилна болница в Царево бе направена тази седмица. Факт е договорът за продажбата на терена, където ще се издига новото здравно заведение. Какво..

обновено на 30.10.25 в 07:01

По "Булевард Демокрация" на 29 октомври

Наталия Киселова слезе от председателското място на Народното събрание и там изгря звездата на Рая Назарян-най-коментираната политическа тема днес. На този фон вървят обсъжданията на проектобюджета по пера, а КНСБ и КТ "Подкрепа" обявиха, че организират предупредителна протестна акция пред сградата на Министерския съвет в петък сутринта, когато ще..

обновено на 29.10.25 в 15:04

Очаквайте в "Акценти" на 29 октомври:

Животът е един, а дните много, дали ще тичате през него или просто ще вървите, важното е да не го проспите. Време е за разсънване!  Добро утро в сряда! Екипът ни днес - звукорежисьор е Ваня Желева - Генсузова, новините ще представя Свобода Атанасова, водещ е Стефка Бакърджиева.  Ето темите в сутрешната ни програма от 7 до 10 часа:  - в рубриката..

публикувано на 29.10.25 в 06:30