ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 15 АВГУСТ!
Всяка втора жена на света се казва Мария – честит празник! Казват, че името Мария произхожда от Древен Египет, където означавало "обичана", а някои го свързват с латинската дума за "море" - mare. Едно от най-популярните по цял свят женски имена, което у нас честваме днес на Голяма Богородица е възпято в българската естрада, световната попмузика, религиозните песнопения и... бродуейските мюзикъли. За християните това е един от най-големите празници - Успение Богородично. На този ден майката на Христос Дева Мария напуска земния свят и отива в небесния, при своя син.
Добро утро във вторник, 15-ти август! Лятото е в разгара си, да ви е приятно и леко събуждането - зад тази кауза заставаме в сутрешния ефир на БНР - Бургас. Във времето до 10.00 очаквайте:
Какви са акцентите в бюджета на Бургас и какво е предвидено да се случи в общината до края на годината – новините след публичното обсъждане на документа очаквайте във времето след 8.00 часа.
Отец Радослав от храм „Успение на Пресвета Богородица“ разказва за празника, за старата чудотворна икона на Божията майка в храма, както и за любовта, която ще надмогне дори и над вярата.
На бургаска сцена днес очакваме едни от най-обичаните родни музиканти. Финалният концерт за лятото от националното турне "Обич и песен" ще гастролира тази вечер. За музикалното събитие разговаряме с организатора Евгени Боянов във времето за култура.
Очаква ни среща и с обичаната Мими Иванова, която заедно с Развигор Попов са също част от музикалната палитра.
Отново сме готови да ви разкажем за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещнем с добри хора и да ви заредим с положителни емоции. Отворете сърцата си за историите за Доброто, ще ги споделим с вас с любов и надежда. Звукорежисьор ще е Теодора Кралева, автор и водещ - Стефка Бакърджиева. Темите в предаването ни от 17 до..
Времето е студено, но мислите ни са топли, а събеседници ни направо горещи. Приветстваме ви на вълните на „Ева в неделя“ и обещаваме от 13 до 15 часа интересни срещи с цветни и смислени хора. Стискахме палци на художничката от Бургас Ивелина Иванова да остане по-дълго Хелс Китчън, но за съжаление тази седмица тя напусна кулинарното..
Темите, с които обобщаваме седмица: Параметрите на ръста на заплатите в новия проектобюджет бяха обявени и предизвикаха различни реакции. Може ли да има промяна в тях, говорим с председателя на бургаската структура на КТ "Подкрепа" Иван Костадинов. Ще има ли преосмисляне и на данъчната политика спрямо заведенията, коментар на ресторантьора..
Проектобюджетът дава старт на предаването ни днес след като стана ясно, че синдикатите са недоволни от ръста на заплатите. Ще чуем председателят на бургаската структура на КТ "Подкрепа" Иван Костадинов. На един от созополските плажове се появи нефтено петно. Как ще бъде премахнато и опасно ли е ще разберем от концесионера на ивицата. Избора на..
Нещата никога няма да са толкова добри, колкото се надяваме, и никога толкова лоши, колкото се опасяваме. Добро утро в петък, любимият ден от седмицата! Екипът ни днес – звукорежисьор е Теодора Кралева, новините представя Нина Рангелова, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите в минутите от 7 до 10 часа: - Форум за Авио/ Свързаност и..
Темите в предаването: Община Приморска предупреди за опасни дървета на пътя Аркутино-Приморско-Китен, какви действия са предприети, интервю на Петя Янакиева с кмета Иван Гайков. Бойкотираха ли за втори път бургазлии големите търговски вериги, анкета на Калина Енчева. Защо предложение за изграждане на картинг писта в парк "Росенец" предизвика дебати..
Мъжът ми от вчера пее коледни песни, а децата настояват да вадим елхата… Добро утро в зимната приказка на четвъртък! За радост на децата и за ужас на шофьорите 20-ти февруари идва със студ и тук-там сняг. Проследяваме обстановката и отваряме очите за актуалните теми в ефира на БНР – Бургас, ето акцентите в програмата ни до 10.00 ч.:..
Темите, с които обобщаваме седмица: Параметрите на ръста на заплатите в новия проектобюджет бяха обявени и предизвикаха различни реакции. Може ли да има..
Отново сме готови да ви разкажем за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещнем с добри хора и да ви заредим с положителни емоции...