Изпълнителният директор на Европейската агенция за гранична и брегова охрана-Фронтекс Ханс Лейтенс днес е на работно посещение в България. Заедно с вътрешния министър Калин Стоянов ще участват в откриването на възстановеното Гранично полицейско управление в град Болярово. Там ще бъде и наш репортер.
С над 600 събития по целия свят в повече от 106 държави днес ще бъде отбелязан Международният ден на хората с редки заболявания. В България няма точна статистика колко хора са те, защото лисва официален регистър. Тези и други проблеми, които срещат ще коментираме след новините в 8 часа с Полина Мандаджиева,представител на Алианс на хора с редки болести за Бургас и областта.
Тема с продължение-За справедливи пазарни условя на труд и равнопоставеност на двете летища в Бургас и Варна настоява председателят на структурата на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация в Поморие Георги Тръпков. Ще го чуем след 8.30.
В минутите за култура представяме проекта на журналиста Севда Шишманова за филм, посветен на атентата на Летище Бургас през 2012 година, озаглавен „Парчета живот“.
На 23 юли отбелязваме Международния ден на китовете и делфините. За щастие делфини се срещат по Южното Черноморие и дори в курортите като част от атракциите за туристите се предлага разходка за наблюдението им. Овладяни ли са пожарите между боляровските села Стефан Краджово, Камен връх и Денница, зарази които за трите населени места..
Цените на лекарствата в контекста на наближаващия 8-ми август - срокът, в който трябва да са описани двете цени на етикетите в евро и лева. Бургаските аптеки вече са започнали процеса, но се оказва че в него има препъни камък. След малко ще научим кой е той от председателят на Регионалния фармацевтичен съюз Любима Бургазлиева. Една бургаска тема, която..
Куфарът не е вещ, той е усещане за свобода и има мирис на море… Ами шапка на тояга за отпускарите във вторник, а за всички останали – помечтайте си, че мечтите имат склонността да се сбъдват! Добро утро на 22-ри юли! Всичко по-важно и интересно в аванс събираме в сутрешния ефир на БНР – Бургас! Ето темите ни до 10.00 ч. Кои са..
Темите в предаването: Рибари недоволстват срещу забрана за стопански риболов в акваториите на пристанищата с отдалеченост до 1 морска миля от бреговата линия. Според тях тази разпоредба ощетява собственици на малки лодки и заплашва поминъка им. Днес те се срещнаха с представители на агенцията по рибарство и аквакултури, казусът и възможните решения..
С добра новина влизаме в деня- бургазлията Цанко Цанков преплува Северния канал за 12 часа и 13 минути, съобщиха от щаба на плувеца. Каналът между Северна Ирландия и Шотландия е една от най-трудните дистанции в маратонското плувно предизвикателство, известно като Oceans Seven.Постижението е в изключително тежки условия - силни насрещни течения,..
Открояваме по-важните събития в обзора ни в лятната схема от 10 до 12 часа на честотите на БНР Бургас: 30 изгорели къщи след пожар във вилна зона „Острицата“ край Бургас, вероятно след горене на боклуци в двор. Каква е съдбата на пострадалите и на дядо Тошко, който вече ще живее във фургон? Нови сглобяеми постройки имат жители на..
Темите в предаването: Седмицата в Бургас започна с голям пожар, който изпепели 30 къщи във вилната зона „Острицата 2“ край кв. Банево. Наложи се няколко дни възрастен мъж да изкара на палатка. Какво се прави за него и за другите пострадали хора и от какво имат нужда - Нина Рангелова разговаря с районния кмет Тодор Колев С празнична..
На 23 юли отбелязваме Международния ден на китовете и делфините. За щастие делфини се срещат по Южното Черноморие и дори в курортите като част от..
Куфарът не е вещ, той е усещане за свобода и има мирис на море… Ами шапка на тояга за отпускарите във вторник, а за всички останали – помечтайте..
Темите в предаването: Рибари недоволстват срещу забрана за стопански риболов в акваториите на пристанищата с отдалеченост до 1 морска миля от бреговата..