Празници и делници се преплитат тази майска седмица, давайки един по-позитивен поглед към седмичните събития. В Бургас вчера се проведе най-мащабното шествие за 24 май. В него се включиха над 11 хиляди ученици и просветни дейци, които озариха централните улици на града. В ушите ми още отеква и броенето на абитуриентите, които сега вероятно си доспиват от тежката вечер снощи. Дано да съберат спомените и да остане един незабравим празник.
Но за да е още по-интересно тече и изборна кампания - с традиционното купуване на гласове. За капак раздорите в църквата продължават, а не липсват и протести – и в Бургас, и в Слънчев бряг.
Ние обаче няма да протестираме, а с усмивки ще ви напомним, че днес е прекрасен съботен ден. Няма да липсва слънце и ако почивате грабвайте хавлията и на плажа. Още повече, че днес е международен ден на хавлията.
А какво може да чуете в седмичното ни обзорно предаване "Ден до пладне" днес от 9 до 12 часа:
- 14 дни до изборите - какви са очакванията на избирателите за следващия парламент и ще гласуват ли? - допитването на БНР в Бургас и Созопол
- Ще има ли касиране на касираните вече частични избори за сливенски митрополит? Нагласите ден преди важния вот за нов владика утре
- Защо отново се стигна до протести на хотелиери в Слънчев бряг за издръжката на украински бежанци? Репортаж по темата
- Бургас ще има факултет по фармация – той ще е първият в целия Югоизточен район. Как се стигна до проекта за супер модерна нова сграда към Университет „Проф. д-р Асен Златаров“?
- 86 учители от бургаски учебни заведения получиха през седмицата награди от името на общината – емоции от награждаването със звук в ефира ни
- Срещаме ви и с наследници от фамилията на поп Георги Стоянов - човекът, спомогнал да се изгради първото българско училище в Бургас - СУ „Св. Св. Кирил и Методий“
- Центърът за подводна археология започна новият археологически сезон в акваторията на остров Св. Св. Кирик и Юлита до Созопол. Какви тайни крие Черно море?
- Приключи срокът за участие в литературния ни конкурс „Приказни истории с БНР Бургас". Какво да очакваме в новата, осма поред книжка – сборник?
Тези и други теми в предаването със звукорежисьор днес Ваня Желева и водещ Нина РангеловаБългария е класирана на 70 място в последния доклад за свободата на словото на "Репортери без граници". Така страната ни остава на дъното в рамките на ЕС, където след нея се нареждат единствено Кипър и Гърция. Свободата на медиите е нестабилна. Малкото независими медии в България са под натиск, пише в доклада на организацията. Призивът на..
Гледайте с отворени очи на целия свят около вас, защото най-великите тайни винаги са скрити на най-неочакваните места. Добро утро в петък! Време е да посрещнем делника с усмивка и добро настроение. Поздрави от екипа ни днес - звукорежисьор е Иво Дежев, новините представя Ивайло Пеев, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето и темите в сутрешната ни програма..
По традиция активът на БСП-Бургас се събра на традиционното си първомайско шествие. Денят предразполага да говорим за заплащане и проверихме какво мислят бургазлии за възнагражденията в града. На прага на летния сезон започва и водолазния такъв. Какви са интересните места за гмуркачите ще разкаже Найден Недев, инструктор от Созопол. Институтът..
„Трудът краси човекa, а мързелът го грози“ - вярна или не, поговорката възхвалява труда и заклеймява мързела, няма да спорим, но днес няма и да се трудим. 1 май е, Ден на труда, който е празничен, почивен ден. Добро да е утрото на ранобудниците със сутрешното предаване на БНР Бургас и честит празник! Ето за какво се е потрудил екипът ни..
Художници от Несебър излязоха на протест. Недоволството им е провокирано от предложението на общината да закрие Градската художествена галерия и да предостави помещението за извънкласни занимания на учениците от начален курс. Как се разви темата, след малко. Ще продължим първия час с правата на засегнатите от срива на мобилните оператори. Вчера хиляди..
И ето че и април е на път да стане лист от календара. Добро утро на 30 април от сутрешния екип на БНР-Бургас! Ето и акцентите до 10 часа: Как се отразява на болниците намаляването на таксата за престой от 5,80 на 1 лев дневно –наш събеседник след новините в 8 часа ще бъде д-р Александър Маджуров, собственик на лечебно заведение в града. С него..
Ако нямаме връзка, нямаме нищо-пропаднат уговорки, срещи, бизнеси, изпадаме в паника, че не можем да чуем детето. И всичко това заради проблем с обажданията. Колко лесно едно мобилен оператор може да пренареди деня ни и колко зависими сме от този тип услуги-поне две теми за размисъл, които ни поднася проблемът с обаждания и есемеси. Днес е А1,..
Гледайте с отворени очи на целия свят около вас, защото най-великите тайни винаги са скрити на най-неочакваните места. Добро утро в петък! Време е да..
По традиция активът на БСП-Бургас се събра на традиционното си първомайско шествие. Денят предразполага да говорим за заплащане и проверихме какво мислят..
„Трудът краси човекa, а мързелът го грози“ - вярна или не, поговорката възхвалява труда и заклеймява мързела, няма да спорим, но днес няма и да се..