Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Булевард Демокрация" на 4 октомври

Темите в предаването:

Нова акция на бургаската полиция разкри канабисова ферма, разположена на първия етаж в бл. 282 в к-с „Меден рудник“. Кои са отглеждали наркотиците и колко количество е открито, репортаж на Калина Енчева.

Тревожна тенденция-подмладяват очните заболявания у нас. Как новите технологии могат да помогнат на офталмолозите по време на лечението,отговор от  д-р Христина Групчева, председател на Българското дружество по офталмология. Тя е участник в научна конференция, която се провежда в Бургас.

Ина Везенкова спечели конкурса за лого на Атанасовското езеро, кои са другите призьори и какво споделиха те пред БНР Бургас ,ще чуете в предаването днес.

Изложба на тема „Младежите на България в Европейското семейство“ е представена в алеята до културен център „Морско казино“. Тя е организирана от Националния статистически институт и Община Бургас. Повече за нея разказва Стефка Бакърджиева.

В петък следобед очаквайте коментара на деня, най-обсъжданото в социалните мрежи, спорт, културните събития, трафик информация и рубриката ни"25 кадър".


По публикацията работи: Десислава Златева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Булевард Демокрация" на 24 ноември

Темите в предаването : Промени свързани с ТЕЛК решенията.Заради законови промени,   комисия в НОИ ще може да отменя решението на ТЕЛК до 5 години след като е издадено т.е хората може да връщат пари. Коментираме темата с Иван Карагьозов от Център за Психологически изследвания и с адвокат Пламен Таушанов, председател на БАЗП. С тях говори..

публикувано на 24.11.25 в 14:33

„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 24 ноември!

„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 24 ноември! Понеделник е - още един амбициозен старт на седмицата! И все пак на излизане от вкъщи не забравяйте желанието си за работа… Добро утро на 24-ти ноември! Празнично усмихваме делника, като честитим на всички, които носят името Екатерина! Днес православната църква светицата, която..

публикувано на 24.11.25 в 07:03

Очаквайте в „Истории за Доброто“ от 17 до 18 часа:

Отново сме готови да ви разкажем за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещнем с добри хора и да ви заредим с положителни емоции. Отворете сърцата си за историите за Доброто, ще ги споделим с вас, с любов и надежда! Звукорежисьор ще е Алекс Пенев, автор и водещ е Стефка Бакърджиева.  В предаването ни днес: -  В..

публикувано на 23.11.25 в 15:00

Очаквайте в „Ева в неделя“ на 23 ноември:

От време на време е добре да спираме, макар и за малко, да преследваме щастието и просто да бъдем щастливи. Опитайте да спазите съвета ми в днешния ден и ще видите, че ще ви хареса!  Време за релакс и сладки приказки от 10 до 12 часа в ефира на БНР-Бургас. Звукорежисьор ще е Ваня Желева, водещ -  Стефка Бакърджиева. Ето и темите в предаването..

публикувано на 23.11.25 в 08:30

"Ден до пладне" на 22 ноември

Седмичното обзорно предаване започва след новините в 9 часа. Ето и акцентите днес:  -  Защо служителите на НОИ и статистиката излязоха на протест и ще успеят ли преди окончателното гласуване на бюджета да си гарантират увеличение на заплатите – репортаж по темата -   Бюджетите на държавата и на здравната каса за 2026 г. – реакции и коментари..

публикувано на 22.11.25 в 08:20

Булевард Демокрация на 21-ви ноември

Протестите продължават, след статистиците днес за по-високи заплати протестират служителите в НОИ. Исканията им ще чуем след малко.  Освен това се проведе и обучение в първа долекарска помощ за родителите на тийнейджъри, за какво трябва да внимават? Заместник министър-председателят Атанас Зафиров ще открие форум за сигурно и устойчиво Черно море,..

публикувано на 21.11.25 в 14:50

Очаквайте в "Акценти" на 21 ноември:

Здравейте в утрото на 21 ноември, петък! Днес е  Въведение Богородично - Ден на християнското семейство.  Това е един от 12-е големи християнски празници, чествани и от православната, и от католическата църква.  Този празник напомня на родителите и учителите, че трябва да възпитават децата в благочестие и вяра, в послушание към родителите си и чистота..

публикувано на 21.11.25 в 06:30