Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 12 ДЕКЕМВРИ!

| обновено на 12.12.24 в 07:13

Добро утро на старта на 12 декември, заредени с добри помисли и едно намерение-да събудим сетивата ви за новия ден! Ето и част от акцентите до 10 часа от сутрешния екип-Петя Янакиева, новинар Александра Маркарян и репортерите Нина Рангелова и Елена Димитрова.

Хлябът наш насъщен е на фокус в темата ни днес. В проектобюджета за 2025 година служебният кабинет залага  връщане на 20 процента ДДС за хляба. Нулевата ставка бе приета на 1 юли 2022 година и доведе до спад в цената на хляба. Какво означава за бранша и за нас потребителите възстановяването на облагането? Наш събеседник след новините в 8 часа ще е председателя на Регионалния съюз на хлебопроизводителите Димитър Людиев.

Едва 7% от плажовете у нас кандидатстват за наградата „Син флаг“ за разлика от нашите туристически конкуренти Гърция и Турция, където масово флагът се вее по плажните ивици. Защо е така на старта на кампанията за новия сезон разговаряме със Станимир Георгиев, координатор на движението у нас след 8.30.

В минутите за култура и изкуство след 9 часа представяме предстоящ в Бургас концерт с едни от най-популярните произведения на Панчо Владигеров, които ще звучат с нов аранжимент в проекта  на Калки’с Фемили - Мартина Табакова и Константин Георгиев - Калки, заедно с Панчо Владигеров-внук. Концертът е част от събитията, с които през тази година се отбелязват 125 години от рождението на патриарха на българската музика Панчо Владигеров. 

Ще чуем и режисьора Ники Илиев за новия му филм „Без крила“, който вече е в кината-вдъхновяваща история за пътя на параолимпийския шампион Михаил Христов към успеха.
Не пропускайте и коледната ни приказка за настроение точно преди новините в 8!


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Булевард Демокрация" на 23 юли

Темите в предаването: Общинският съвет в Средец отмени решение от 2023-та година на предходен Общински съвет, за изграждането на огромен фотоволтаичен парк край село Дюлево. Докладната беше първа точка в дневния ред на заседанието, като тя е в отговор на проведеното Общо събрание в селото, на което жителите му почти единодушно гласуваха против..

публикувано на 23.07.25 в 14:28

Добро утро с БНР Бургас на 23 юли!

На 23 юли отбелязваме Международния ден на китовете и делфините. За щастие делфини се срещат по Южното Черноморие и дори в курортите като част от атракциите за туристите се предлага разходка за наблюдението им. Овладяни ли са пожарите между боляровските села  Стефан Краджово, Камен връх и Денница, зарази които за трите населени места..

обновено на 23.07.25 в 06:59

"Булевард Демокрация" на 22-ри юли

Цените на лекарствата в контекста на наближаващия 8-ми август - срокът, в който трябва да са описани двете цени на етикетите в евро и лева. Бургаските аптеки вече са започнали процеса, но се оказва че в него има препъни камък. След малко ще научим кой е той от председателят на Регионалния фармацевтичен съюз Любима Бургазлиева. Една бургаска тема, която..

публикувано на 22.07.25 в 14:55

Отвори очи с БНР Бургас на 22 юли!

Куфарът не е вещ, той е усещане за свобода и има мирис на море… Ами шапка на тояга за отпускарите във вторник, а за всички останали – помечтайте си, че мечтите имат склонността да се сбъдват! Добро утро на 22-ри юли! Всичко по-важно и интересно в аванс събираме в сутрешния ефир на БНР – Бургас! Ето темите ни до 10.00 ч. Кои са..

публикувано на 22.07.25 в 06:56

"Булевард Демокрация" на 21 юли

Темите в предаването: Рибари недоволстват срещу  забрана за стопански риболов в акваториите на пристанищата с отдалеченост до 1 морска миля от бреговата линия. Според тях тази разпоредба ощетява собственици на  малки лодки и заплашва поминъка им. Днес те се срещнаха с представители на агенцията по рибарство и аквакултури, казусът и възможните решения..

публикувано на 21.07.25 в 14:32

Добро утро с БНР Бургас на 21 юли!

С добра новина влизаме в деня- бургазлията Цанко Цанков преплува Северния канал за 12 часа и 13 минути, съобщиха от щаба на плувеца. Каналът между Северна Ирландия и Шотландия е една от най-трудните дистанции в маратонското плувно предизвикателство, известно като Oceans Seven.Постижението е в изключително тежки условия - силни насрещни течения,..

публикувано на 21.07.25 в 06:30

"Ден до пладне" на 19 юли

Открояваме по-важните събития в обзора ни в лятната схема от 10 до 12 часа на честотите на БНР Бургас: 30 изгорели къщи след пожар във вилна зона „Острицата“ край Бургас, вероятно след горене на боклуци в двор. Каква е съдбата на пострадалите и на дядо Тошко, който вече ще живее във фургон? Нови сглобяеми постройки имат жители на..

обновено на 19.07.25 в 09:31