В последната за годината среща крачим вече по „Булевард Демокрация“ с усещането за финал, но и с темите на делника.
За съжаление, той и днес ни поднася тежки сюжети. Телата на трима мъже са били намерени на българо-турската граница в района на Граничното полицейско управление в Средец. От „Гранична полиция“ потвърдиха информацията. Събеседник в предаването ще бъде Диана Димова, социален работник от Фондация „Криле“, които имат своя версия за това кои са загиналите и как се е стигнало до фаталния край.
Във времето на равносметките разговаряме с кмета на Поморие Иван Алексиев, който определя отиващата си 2024-та като година на политическо противоборство.
Как ще посрещнат новата година в Сливен, Ямбол и Бургас проверяваме в културния афиш. Ще чуем Тино, който ще бъде една от звездите в програмата на площад „Тройката“ тази вечер.
За финал от бургаския декемврийски студ ви пренасяме в екзотична Куба, откъдето преди дни се завърна кореспондента на БНР в Бургас Даниела Костадинова. В разказа й има история, романтика , социализъм, мохито и разбира се, Хемингуей.
Петя Янакиева е водещ на 31 декември, Александра Маркарян е новинар.Бургаският държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ откри новата академична година. Това бе и първата изява на новия ректор проф. Сотир Сотиров. Какви са амбициите му начело на университета и емоциите на студентите на старта на академичната година ще чуем в репортажа на Ивайло Пеев. Заради съмнения за замърсяване на морето с битови води..
„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 23 септември! Казват, че есента е най-красивата усмивка на годината… Е, от днес официално е есен, така че да приготвим усмивките за вторник и да си пожелаем успешна нова седмица! Добро утро на 23-ти септември! Даваме си позитивен старт и завихряме информационния поток в сутрешния ефир на БНР –..
Днес честваме Независимостта на България. Преди 117 година в старопрестолно Търново, в църквата „Св. Четиридесет мъченици“ княз Фердинанд обявява с манифест независимостта на Княжество България, с което отхвърля васалитета към Османската империя. С този акт се издига международният авторитет на България. Заслужено една от най-старите държави в..
След лятната пауза предаването ни "Истории за Доброто" отново се завръща в ефир. То ще се излъчва както и до сега, всяка неделя от 17 до 18 часа. Готови сме да ви разказваме за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещаме с добри хора и да ви зареждаме с положителни емоции. Отворете сърцата си за историите за Доброто, ще ги споделим..
Щура работа! Тази вечер в 22.43 часа ще има слънчево затъмнение в Дева. Сега е моментът да отворите нова страница в живота си и да стане един почти нов човек-по-организиран, по-вгледан в детайлите и винаги готов да се притече на помощ на приятел. Промените така или иначе предстоят на прага сме на нов сезон-есента влиза красива и в пастелни тонове,..
Крачим по "Булевард Демокрация" в петък. Ето и акцентните в ефира на БНР Бургас от 15 до 18 часа. Правителството е стабилно, а вчершният вот на недоверие, който се провали премиерът тълкува като доверие към кабинета. Заявката бе направена в Созопол по време на учение за охрана на морската ни граница. Ще чуем Росен Желязков, както и директорът на ГД..
Нашият живот е само кратки мигове. А през останалото време ние или ги мечтаем, или си ги спомняме. Добро утро в петък! Да посрещнем деня с усмивка, добри мисли и положителна нагласа. Екипът ни днес – звукорежисьор е Алекс Пенев, новините представя Християна Йорданова, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите в сутрешната ни програма от 7 до 10..
Бургаският държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров“ откри новата академична година. Това бе и първата изява на новия ректор проф. Сотир Сотиров...
„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 23 септември! Казват, че есента е най-красивата усмивка на годината… Е, от днес официално е есен, така че да..
Днес честваме Независимостта на България. Преди 117 година в старопрестолно Търново, в църквата „Св. Четиридесет мъченици“ княз Фердинанд обявява с..