Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 18 МАРТ!

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 18 МАРТ!

Вторник започва с емпатия… За днес у нас е обявен ден на траур като израз на солидарност с Република Северна Македония, заради трагедията при която 59 загинаха, а над 155 бяха ранени след инцидент в нощен клуб. Към момента има 14 македонски граждани в наши болнични заведения в София, Пловдив и Варна. Голяма част от пострадалите и жертвите са младежи на възраст между 16 и 24 години.  

Следим новите моменти по темата, а посоките на деня задаваме и от сутрешния ефир на БНР – Бургас. Ето акцентите ни до 10.00 ч.

Корпусът в двора на математическата гимназия в Бургас ще бъде готов до началото на новата учебна година. Предстои реновиране и на покривната конструкция на старата сграда. За ремонтите на училищните сгради в града – говори зам.-кметът Михаил Ненов.

Три години след началото на войната – заселват ли се украинците трайно по Черноморието?  Разговор с брокера Ирина Генова.  

Минутите за култура днес посвещаваме на поезията.

Бургаските творци ще отбележат Световния ден на поезията с литературно четене и музикална програма. За пореден път писателският дом ще се превърне в място за вдъхновение и за общуване чрез поезия и музика, споделиха организаторите от читалище „Любен Каравелов 1940“ и Бургаската писателска общност.

Срещаме ви и с бургаския поет Константин Корадов, който събира исторически факти и отправя духовни послания в новата си стихосбирка „Будуване“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

ОЧАКВАЙТЕ В "АКЦЕНТИ" НА 19 МАРТ:

Животът е тук и сега и е без значение колко планове имаме - не съществува нито утре, нито вчера, а само днес! Сряда е, делникът да започнем с добро настроение и положителни очаквания. Екипът ни днес – звукорежисьор е Мариян Райнов, новините представя Нина Рангелова, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите в сутрешната ин програма от 7 до 10 часа:..

публикувано на 19.03.25 в 06:30

"Булевард Демокрация" на 18 март

Темите в предаването: Предложението за разширение на синята зона в комплекс „Възраждане“ и централна градска част влезе на обсъждане в ресорните комисии в общинския съвет преди да бъде разгледано на редовното му заседание следващата седмица. Какви са мотивите на вносителя и какви въпроси предизвика сред съветниците - Нина Рангелова работи по..

публикувано на 18.03.25 в 15:00

По „Булевард Демокрация“ на 17 март

Утрешният 18 март, в България ще бъде обявен за ден за национален траур като израз на солидарност с най-близката ни съседка на Балканите. Решението е на Министерския съвет заради трагичния инцидент в град Кочани, при който при пожар в дискотека загинаха 59 души, а над 150 са ранените. "Предизвестено събитие" и "корупцията убива" са само част от..

публикувано на 17.03.25 в 15:00

ОЧАКВАЙТЕ В „АКЦЕНТИ“ НА 17 МАРТ:

Бъдете благодарни на нощите, които са се превърнали в утро. И на мечтите, които са станали реалност. Добро утро в понеделник. Ще е хубав ден! Екипът ни днес - звукорежисьор е Теодора Кралева, новините ще представя Свобода Атанасова, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите в сутрешната ни програма от 7 до 10 часа: -   В рубриката ни „Тема на..

публикувано на 17.03.25 в 06:30

ОЧАКВАЙТЕ В „ИСТОРИИ ЗА ДОБРОТО“ ОТ 17 ДО 18 Ч:

Отново сме готови да ви разкажем за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещнем с добри хора и да ви  заредим с положителни емоции. Отворете сърцата си за историите за Доброто, ще ги споделим с вас с любов и надежда. Звукорежисьор ще е Мариян Райнов, автор и водещ - Стефка Бакърджиева.  Темите в предаването ни от 17 до..

публикувано на 16.03.25 в 15:00

"Ден до пладне" на 15 март

Темите в седмичния обзор:  Решението за частично касиране на изборите създава опасен прецедент, позицията е на юристът Момчил Момчилов. Към водещото събитие на седмицата ще добавим и коментара Дончо Златев, който участва в протеста "Кой блокира конституцията". Колко пълен е язовир "Жребчево"? Как високите температури ще се отразят на земеделските..

публикувано на 15.03.25 в 09:00

Булевард Демокрация на 14-ти март

Частичното касиране на изборите и решението на Конституционния съд дават начало на предаването днес. Адвокат Момчил Момчилов коментира решението и какво трябва да се промени, за да се възвърне доверието към изборния процес. В коментарната рубрика - защо предложението за безплатни лекарства за някои групи болни всъщност не е съвсем добра идея. След 17..

публикувано на 14.03.25 в 15:00