Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Добро утро с БНР-Бургас на 14 април!

| обновено на 14.04.25 в 07:12
Снимка: БГНЕС

Започна Страстната седмица, в която от днес до Великден, християните съпреживяват последните дни от земния живот на Исус Христос. Всеки от дните се нарича "велик" и припомня за драматичните събития, свързани със Спасителя и неговото изкупително дело за човечеството, както и за последните му поучения и наставления. 

Нека да е смислена седмицата ви-пожеланието е от сутрешния екип на БНР-Бургас-Петя Янакиева и Свобода Атанасова. 

Ето и останалите акценти до 10 часа:

Знакови археологически и културни обекти ще привличат нови туристи в пограничния регион между България и Турция. Над 15.6 милиона лева ще бъдат вложени в проекти на 13 общини за развитие на туризма, информираха от Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Сред тях са Бургас, Малко Търново и Ямбол. Какви са проектите проверяваме след новините в 8 часа.

В рубриката „Говорим за образование“ след 8.30 днес имаме много интересна тема-ученици от 18 училища представиха в Бургас проектите си на тема опазване на морското дъно в първата лего лига. Квалитетно жури определи най-добрите, които ще участват на следващия етап от състезанието в Гърция през месец май.

Второто издание на Младежкия музикален фестивал „Солисими“ се завръща през май. Той отново ще събере  на една сцена млади таланти и утвърдени музиканти, предлагайки  нов поглед към класическата музика. Кулминацията ще бъде с авторски концерт с творчеството за деца на проф. Борислава Танева. Слушаме я в минутите за култура и изкуство след 9 часа с едно специално интервю за БНР-Бургас.

Представяме и проекта за филм на Владимир Андреев и Катерина Ламбринова „Три маймуни“, който кандидаства за финансова подкрепа в първата сесия на общинския фонд „Култура“ за 2025 г





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Ден до пладне" на 8 ноември

Сблъсък на институциите, извънредни решения и милиарди на масата! Това беше седмицата в българската политика! Темата за енергийната сигурност и отношенията с Русия продължава да доминира в политическия дневен ред, фокусирана най-вече към "Лукойл Нефтохим Бургас". Тази тема предизвика остра конфронтация между президентската институция и..

публикувано на 08.11.25 в 09:00

"Булевард Демокрация" на 7-ми ноември

Започваме с инцидента с емигранти, при който загинаха шестима в кола, която падна в езерото Вая в Бургас. Подробностите за случая са след малко. Освен това в първия час ще ви разкажем за работата на анаеробната инсталация, която бе отворена за посетители днес Коментарът е за бюджета ще чуем зам.-председателя на Българска стопанска камара Станислав..

публикувано на 07.11.25 в 14:50

„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 7 ноември!

„Отвори очи от 7 до 10 с БНР-Бургас“ на 7 ноември! Нали знаете как се движи една жена на „Черен петък“ – минимум със сто лева в час! Добро утро в петък – поредният от ноемврийските с големите намаления! В очакване на промоциите обаче не забравяйте, че информираният избор винаги е по-добрият. Задаваме въпроси и търсим отговорите тази сутрин и в..

публикувано на 07.11.25 в 06:51

"Булевард Демокрация" на 6 ноември

Темите в предаването днес: Ще въведат ли общините такса смет на принципа замърсителят плаща от 1 януари 2026 година? Този въпрос поставихме в сутрешното ни предаването, този следобед продължаваме с позицията на кмета на община Карнобат  Георги Димитров. Той предупреди  за две опасности - поемането на санкции от страна на общините за неизпълнението й и..

публикувано на 06.11.25 в 14:33

Добро утро с БНР Бургас на 6 ноември!

Дъждът вали по план и така ще е през целия ден. Жълт код е обявен за Югоизточна България в четвъртък. Добро утро на всички, които ще преминат през дъжда, за да стигнат до работа от сутрешния екип на БНР Бургас!  Ето и част от акцентите до 10 часа: В сянката на напрежението около Бюджет 2026 остава една тема, която напира със страшна..

публикувано на 06.11.25 в 06:30

"Булевард Демокрация" на 5-ти ноември

Проектобюджетът и последните събития свързани с недоволството на работодателските организации са първа тема в предаването. Какво ще се случи ако документа не се преработи, както обяви по-рано днес Бойко Борисов и има ли полезен ход бизнеса? Отговорите след малко дава Явор Жеков, член на УС на Българска стопанска камара. След 17 часа ще се насочим към..

публикувано на 05.11.25 в 14:50

Очаквайте в „Акценти“ на 5 октомври:

Не трябва да забравяме колко важни са малките неща в живота. Добро утро в сряда! Денят започнете с усмивка, добра дума и положително настроение! Екипът ни днес – звукорежисьор е Иво Дежев, новините представя Нина Рангелова, водещ е Стефка Бакърджиева. Темите в сутрешната ни програма от 7 до 10 часа: -   В рубриката ни „Тема на деня“ -..

публикувано на 05.11.25 в 06:30