Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отвори очи с БНР Бургас на 5 септември

Лятото си събра багажа, но не иска да си тръгне от морския бряг. Водата е топла и спокойна, термометърът сочи високи градуси. Поредният приятен ден предстои. След стрелките на часовника тръгваме заедно в петъчното утро. 

Първата ефирна дестинация днес е Царево.  Най-южната морска община по Черноморието ни  отчита успешен туристически сезон. Равносметка ще направи кметът Марин Киров. Пред Нина Рангелова той разказа и за предстоящия рибен фест ,който ще се проведе през уикенда. 

До дни влизат нови правила на пътя. 22 точки ще се следят за средна скорост, шофьорите трябва да бъдат внимателни, защото нарушенията веднага ще се отразяват на джоба им. Най-важното по тази тема обобщава Петя Янакиева.

Пети септември  е Денят на благотворителността, защо и какво друго се е случило на този ден, ще чуем от Християна Йорданова.
Тя ще ни разкаже и кой е победителят в конкурса  на името на Янаки Петров, който се организира от община  Средец.Това ще стане в минутите след 9 часа. 
Тогава  ви срещаме и с тазгодишния носител на наградата на името на Емил Чакъров. Това е тенорът Костадин Андреев, той я получи снощи на закриването на летните бургаски музикални празници.
В сутрешните 180 минути следим пътната обстановка, събитията и новините,  няма да забравим и прогнозите на синоптиците, и на астролозите.
Усмихнат петък!


По публикацията работи: Десислава Златева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Добро утро с БНР Бургас на 30 септември!

И ето, че вече изпращаме септември-затваряме вратата на лятото и отваряме тази на новия сезон, които идва със своите теми и сюжети.  Добро утро във вторник от сутрешния екип на БНР Бургас! Ето и част от акцентите до 10 часа: Общинският съвет в Бургас заседава от 9 часа. 58 са точките от дневния ред-кои са важни за гражданите и кои ще предизвикат..

обновено на 30.09.25 в 07:01

"Булевард Демокрация" на 29 септември

Темите в предаването: Ще има ли редовно заседание на Народното събрание тази седмица, след като бяха провалени три миналата, какво да очакваме тази. Коментари на двама бургаски депутати - Андрей Рунчев от ГЕРБ и Александър Койчев от "Възраждане". В Световния ден на сърцето - кои са най-опасните сърдечно съдови заболявания и каква е подходящата превенция..

публикувано на 29.09.25 в 14:50

ОЧАКВАЙТЕ В "АКЦЕНТИ" НА 29 СЕПТЕМВРИ:

Щастието не идва наготово. То е резултат от нашите действия. Намерете го в понеделник сутрин в малките неща. В усмивката, в поздрава и в любимата чаша с кафе. Добро утро, денят ще е хубав! На 29 септември отбелязваме Световния ден на сърцето.  Целта на инициативата е чрез различни събития по света да се повиши информираността на обществото относно..

публикувано на 29.09.25 в 06:30

ОЧАКВАЙТЕ В „ИСТОРИИ ЗА ДОБРОТО“ ОТ 17 ДО 18 Ч:

Отново сме готови да ви разкажем за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещнем с добри хора и да ви заредим с положителни емоции. Отворете сърцата си за историите за Доброто, ще ги споделим с вас, с любов и надежда! Звукорежисьор ще е Теодора Кралева, автор и водещ е Стефка Бакърджиева.  В предаването ни днес: -  В..

публикувано на 28.09.25 в 15:30

ОЧАКВАЙТЕ В „ЕВА В НЕДЕЛЯ“ ОТ 10 ДО 13 Ч:

Животът е твърде кратък, за да допускаме дните ни да стават скучни и безцветни. Направете днешната си неделя приятна като и добавите време за релакс и сладки приказки в компанията на БНР- Бургас. Звукорежисьор е Алекс Пенев, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите и гостите в предаването ни днес: -   Нина Николина ще представи в Бургас..

публикувано на 28.09.25 в 08:30

"Ден до пладне" на 27 септември

В седмичното ни обзорно предаване „Ден до пладне“ от 9 до 12 ще чуете: -   Фрапиращи разлики между цени на едро и дребно, в същото време регулатори ни уверяват, че индикации за инфлация при цените на храните няма. Къде е истината? -   Напрежение в Математическата гимназия в Бургас: родители поискаха новият корпус да не се ползва..

обновено на 27.09.25 в 08:46

"Булевард Демокрация" на 26 септември

Темите в предаването: Петиция за отмяна на решението за съвместното ползване от учениците на ПГРЕ "Раковски" и на ПМГ на новия корпус, който беше изграден, започнаха родители. Възможна ли е промяна, ще чуем зам.-кметът Михаил Ненов, интервю на Нина Рангелова. В навечерието на Световния ден на туризма правим равносметка за отминалия сезон с Христина..

публикувано на 26.09.25 в 14:35