Иначе Иван се качва на ски още преди да е навършил 3 години. Решава, че иска да се занимава с фотография, след като гледа филм на своя идол Джеръми Джоунс, когото определя като един от най-великите сноубордисти. Впечатлен е от възможността да е част от действието, докато снима. Споделя, че много трудно опазва техниката, с която работи, защото, все пак, снима в екстремни условия.
„На повечето места, където ходя, падат камъни, вали сняг, вода. Даже миналата година от глупост си удавих първия фотоапарат. Счупена техника постоянно имам. В крайна сметка за мен най-важно е дали съм получил кадъра, който искам, и какво преживяване съм усетил от всичко това“, разказва през усмивка той.
На въпроса как опазва себе си Иван отговаря, че това е трудно, неведнъж е носил гипс - и на ръцете, и на краката.
„Най-важното е как живееш, не колко дълго. Това какво ти носи всеки един ден като преживяване в тази екстремна среда. Какво си успял да снимаш, какво си успял да постигнеш, къде си се пуснал, с кого си бил дори. Това е нещо, което един нормален човек, който води нормален начин на живот, няма да го разбере“, смята Иван.
Той е син на известните алпинисти Петко Тотев и Милкана Русева. Най-вече майка му се притеснява за рискованите му занимания. Иван осъзнава, че това, което прави, може да се нарече дори безразсъдно. „Опасно е, но е мой избор, който тя – ако иска да приеме, ще го направи“, казва Иван и споделя, че най-критичната ситуация, в която е изпадал досега, не е в планината, а е катастрофа, претърпяна преди няколко години. Близо до него са падали и малки лавини, но всичко е завършвало с щастлив край.
Наскоро Иван засне преминаването на 250-метровия маршрут „Искам си мечтите“ във Враца, извършено от Станислав Атанасов – Мечката с осигуряващ Благовест Цолов. Изживяване, което Иван ще запомни като едно от най-удивителните, но и най-страшните, съпътствано по традиция с... желирани бонбони, неговата запазена марка.
Защо? Чуйте от интервюто на Таня Иванова с Иван Тотев в звуковия файл.
Съвременните комуникационни канали предлагат разнообразно съдържание, повечето тематично подчинено на търсенето от потребителите. Комуникаторите са без брой и транслират посланията си в среда от информационен шум. Това силно намалява критичния поглед на аудиторията и тя все по-трудно селектира качеството на информацията сред..
"Защо трябва да учим философия?" е въпросът, който най-често чува Владислав Тодоров. Той преподава предмета "Философски цикъл" в елитна врачанска гимназия. Основната идея в работата му е да насърчава учениците си да изразяват мнение, да споделят, да питат, да търсят отговори за всичко, което ги вълнува - от първото влюбване до проблемите на днешния..
Журналстът Николай Барулов описва своята работа като "далеч от консерватизма на класическата телевизия". Той е фриланс режисьор и видео журналист с над 20 годишна кариера в телевизията. В професионалния си път минава и през кореспондент във Великобритания. Николай Барулов дойде в Автономията за да разкаже за тръпката, която ускорява пулса..
Певицата Катя Близнакова, която преди години изпя народната песен "Лиляно, моме" - песента, която се превърна в нейна емблема и стана любима на поколения българи - тази усмихната и пламенна певица гостува на "Нощен хоризонт" . Тя споделя за музиката и песните си, за срещите ѝ с публиката, за колекцията ѝ от ангели - пазители , както и за..
Жаклин Прейс е талантлива млада българска цигуларка , която от 7 години е част от Белгийския национален оркестър . От 2018 година нашата сънародничка живее в Брюксел, но периодично се връща и в България, когато има покани за участия в концерти. В работата си като оркестрант Жаклин се среща със солисти и диригенти от цял свят , сред..
Наталия Цекова е актриса с горещо сърце. Тя е от хората, които вдъхновяват и даряват криле на другите, за да могат да летят върху мечтите си. Наталия Цекова сбъдва детската си мечта да играе на сцена. Когато е била на 10 години, е решила, че ще стане актриса. Призвана е за това. Вярва, че е родена, за да бъде актриса. "Определено беше..
Иван Въжаров е майстор на спортния бридж, играе този олимпийски спорт повече от 40 години. Той е треньор на млади бриджьори - шампиони. Създател е на кръстословици. Участвал е във викторини и в "Минута е много". Дълго време е бил спортен журналист. Като студент в първи курс се е запалил по спортния бридж. Стига до младежкия..
Правителството отпуска 9,5 милиона лева на "Български пощи", за да може дружеството да се подготви технически за въвеждане на еврото във връзка с..
Днес - 21.05, Димитър Воев – една от най-ярките, загадъчни и провокативни фигури на българската алтернативна музикална сцена от края на 80-те и..