„Това си е движение – за персонализиране на маратонки и кецове. Има по света много хора, които си колекционират маратонки и тези хора, освен лимитираните модели, в един момент решават, че искат да има някаква добавена стойност, нещо допълнително да се нарисува.“
Началото на движението е в Америка, където работят и най-добрите артисти в тази сфера.
„Те, освен че ги рисуват, вече отрязват части на кецовете, сменят видовете кожи. Стават не само художници, но и обущари, тотално преработват. Една маратонка я превръщат в тотално уникален модел. Това е много нашумяло в Щатите, съответно се пренася в Европа.“
Костура сподели, че се занимава с преобразяване на кецове от тази пролет, но все още не е нарисувал чифт за себе си.
Определен модел на известна марка е този, който най-често се персонализира, защото реално идват чисто бели, „много благодатни“, поясни графити артистът.
За момента Константин Кръстев рисува „по-скоро на приятелска основа“, защото и за него е новост. Иска му се да развие повече умения, което пък изисква малко повече време.
Един от последните модели му е отнел 3-4 дена за изработката. Използват се специални бои за кожа, които съхнат преди нанасяне на следващия слой.
„Накрая се слага специален слой като гланц. Като се сложи този слой, и в пералнята няма да мръдне.“
„Хората идват с някаква идея, която аз я развивам“, разказа Костура.
„Има хора, които идват с нещо готово – видели са в Интернет и казват: това го искам 1:1, съответно аз винаги се опитвам да добавя нещо от себе си, да им предложа моя визия, която да допълни това, което те си представят.“
„Човек или един артист може да се отличи пред другите артисти само и единствено със стила му – това го идентифицира и различава от останалите. Ако имаш стил, който е разпознаваем навсякъде и всеки може да го познае, тогава ти си създал изкуство, което ще се запомни“, смята Константин Кръстев.
Той признава, че обича да рисува върху всякакви повърхности. Съвсем наскоро е изрисувал кемпер.
„На мен ми беше мечта да рисувам по кемпер. Аз съм човек, който обича планината. Беше една фикс идея и когато видях този фестивал – „сега е моментът да намеря кемпер и да го нарисувам“.
По думите му маратонките са най-сложни, защото са с много малка повърхност и много детайли. „Много по-пипкаво е.“
Костура харесва ярките цветове и контраста. В графитите се стреми към „по-векторни изображения, по-изчистени линии“.
Кръстев е част от екип, който създава еко бранда за дрехи „0511 Clothing“. Концепцията – дрехи с интересен дизайн, но върху екологични материи.
„Ползвам и органичен памук, и коноп, и рециклирана пластмаса. Повечето брандове, които правят дрехи от този тип материя, са доста скучни, нямат много цвят, нямат много интересен дизайн и аз сметнах, че това е нишата, в която ще се прицеля. Имаме тениски, суитчъри, шапки, чорапи, шалче...“
Какво още се случи в автономното ателие на „Изотопия“ – слушайте в звуковия файл.
Снимки от личен архив на Константин Кръстев – КостураНа 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Исус Ангелов свири от малък на пиано, цигулка и акордеон. Пише есета, разкази и поезия. "Божията Безкрайност" е дебютната му книга, събрала поезията на Исус Ангелов и картините на Ставри Калинов. Той е сценарист и водещ на концертите, които организира в Националния дворец на културата в София. От 2 до 90-годишни са почитателите му. Не искат..
Членовете на Ротари клуб интернешънъл в България помагат на децата с онкологични заболявания, за да бъде изградена фотоволтаична централа, която да захранва с електроенергия възстановителния център в село Опицвет. На 7 февруари клубът празнува 20 годишнината си. Ротари Интернешънъл е международна неправителствена организация с нестопанска цел за..
Навършиха се 111 години от рождението на народния певец Борис Машалов. Роден е в Севлиево. Борис Машалов е четвъртото от шестте деца на Елена и Никола Машалови – честни и трудолюбиви хора, водили нелек живот за да прехранват голямото си семейство. Това ги принуждавало да се местят в различни населени места, докато накрая майката Елена продава..
От 31 януари 2025 г. тръгва първият по рода си подкаст за българските православни църковни общини зад граница – „Мост на вярата“. Идеята е на екипа на програмата за чужбина на Българското национално радио (БНР) - „Радио България“ и се осъществява в сътрудничество с Българската източноправославна епархия на в Западна и Средна Европа. „Мост..
Специален юбилеен печат по повод 170 годишнина от създаването на библиотека "Зора" при читалище "Зора 1860" Сливен бе изработен, след конкурс сред учениците в Националната художествена гимназия „Димитър Добрович“. Конкурсът спечели Ивайла Дженева, 12 клас, специалност "Рекламна графика". С юбилейния знак ще бъдат подпечатани всички книги,..
Преди дни Българското национално радио – институция отбеляза своите 90 години и е неразделна част от живота на поколения българи. БНР отбеляза 90-ата си годишнина с грандиозен концерт в Софийската опера и балет През всички тези десетилетия БНР е било с вас – до вашите сърца, както в делник, така и в празник . За да отбележим тази..
Искане за нов конвергентен доклад, бих казал без ирония - дивергентен доклад, е решение на правителството на България. Трябва да се прецени имаме..
Няма инициатива, няма желание от правителството в Скопие да се организира съвместно честване на нашия общ герой Гоце Делчев. Това каза пред БНР..
Ляво-центристко управление, което има ляво-центристка парламентарна опозиция . Така определи политическата обстановка в страната в интервю пред БНР д-р..