Вълна от възмущение предизвикаха снимки в социалните мрежи, направени от майка, на която се е наложило да остане с детето си в Клиниката за детски болести в Университетската болница „Д-р Георги Странски" в Плевен. Снимките показват една твърде нелицеприятна обстановка.
Даниела Христова е майка на тригодишно дете. Твърди, че е направила всичко възможно преди дини, за да реши здравен проблем с него без да влиза в болницата.
"На повече от 10 майки, които са ми много близки приятелки се е случвало да лежат там през последните 2-3 години, за които съм ходила и съм носила лекарства, възглавници, чаршафи, духалки, защото е ужасен кучешки студ през зимата. Вентилатор, защото е ужасно ненормално горещо през лятото", каза за БНР Даниела Христова.
По думите ѝ условията са ужасни:
"Ние сме като в полева болница от третия свят - вътре мухъл, падат лепежи, стените са в безобразно мизерно състояние, прозорците са отворени отвсякъде - духа, вее, сложени са на едни обикновени пердета - така наречените комарници, за да не влизат мухи и комари вътре. Леглата са издънени, майките спят на столовете".
В момента в Клиниката за детски болести се извършват ремонтни дейности.
"В момента текат ремонтни дейности от покрива, поле слизаме надолу, за да ремонтираме Клиниката. Правим го преди да започне четвъртата вълна от пандемията. Знаете, че през последната година и половина бяхме подложени на небивал натиск, включително Covid-болни деца, каквито и в момента имаме. Ние правим ремонта поетапно, както може да бъде направен, тъй като не можем да изкараме болните и техните придружители навън, за да правим някакъв ремонт. Правим ремонт в свободните стаи", коментира Момчил Цветков, говорител на университетската болница д-р "Георги Странски".
В детската клиника работят един от най-добрите специалисти. Помощ търсят от цяла Северна България.
Повече можете да чуете в звуковия файл.
На 6 април 885 г. във Велехрад приключва жизненият път на Свети Методий . Методий заедно с брат си Свети Константин-Кирил създават глаголицата и правят най-важните преводи на християнските богословски книги. В навечерието на успението на Свети Методий в Националната библиотека "Св.Св. Кирил и Методий" бяха открити две изложби, посветени на..
"Изкуството да си непослушна" e изкуство на жената боец, но и изкуство на акцията, провокацията, критиката, пърформанса, лекцията и научното проучване. Със смях и разум – така от 40 години жените в американския артистичен колектив Guerrilla Girls отстояват мястото на жените в съвременното изкуство. Емблематично..
Ако на фокус в парламента днес е външната политика, то в последно време някои екзотични въпроси се прокрадват в депутатските глави. Кръв или кърма да се лее в Народното събрание бе само едно от многото им скорошни умотворения. През годините късметлиите в тиража с числа до 240 блестят с култура на килограм – от идеи за модна..
Пазарджик вече има алея на името на проф. Величко Минеков , един от най-популярните български скулптори. Идеята е на Дружеството на пазарджишките художници, подкрепена от гражданска подписка и единодушно приета от местния общински съвет. Всеки, посещавал Пазарджик знае, че емблемата на града е сградата на Старата поща, известна сред..
В Горна Оряховица е петото международно летище в България . За разлика от София, Пловдив, Варна и Бургас, където са останалите, в Горна Оряховица вече трето десетилетие няма търговски полети на гражданската авиация . Летището е отдадено на концесия през 2016 година на дружество, в което държавата има 5%, а останалите са на компания,..
Българската фолклорна формация „Гергьовден“ - Барселона участва в петото издание на събитието „Хоро да е, в Лондон да е". Концертът събра танцьори от Великобритания, България, Италия, Германия и Испания. Две седмици след концерта в Лондон, българските танцьори от Барселона все още са развълнувани от събитието. Венцислав Ангелов..
48-мо основно училище "Йосиф Ковачев" се намира в центъра на София. Будните и любознателни деца, които се обучават в него, са провокирани от отдадени на професията учители, които дават път и на развитието на талантите им. Децата пишат стихове, разкази, пиеси. Три класа се събраха в кабинета по музика, за да участват в предаването "Рано..
Съдебната система се променя през политиката. Политиката обаче не може да оправи съдебната система, тъй като съдебната система не може да дисциплинира..