„Това е една идея на нашият екип и много се радвам, че успяха да я осъществят с благородното съдействие на хората, които заделиха от книгите, които произвеждат и ни ги доставиха, за което много им благодаря. Това е много хубава идея поради факта, че напоследък се забрави книгата. Всичко е в интернет средата. Много неща има там, друго е да пипнеш една книга и да я прелистиш, тя има душа", каза за БНР директорът на Пирогов Иван Поромански.
Директорът на детската хирургия в УМБАЛСМ "Пирогов" професор Христо Шивачев заяви за „Хоризонт“:
"Освен библиотеката, която сте видяли във фоайето, която е за малките пациенти, които чакат, почти към всяко отделение има изградени или ще бъдат изградени с новите ремонти кътове за деца, така че библиотеките ще бъдат възможно най-достъпни за децата".
Инициативата „Дари книга на УМБАЛСМ "Пирогов" е отворена за всеки, който би желал да подари книга на децата, които се лекуват в болницата.
„Веднага прегърнахме идеята да дарим книги, дарили сме пълното портфолио, целият каталог на издателството присъства в библиотеките на УМБАЛСМ „Пирогов“, каза Катя Антонова от издателство "Рибка".
„Ние винаги се стремим особено, когато се отнася за деца с удоволствие прегърнахме идеята на УМБАЛСМ "Пирогов". Дарихме доста детски книги, игри, играчки“, заяви Светла Йовова от книжарници Сиела.
„Ние дарихме над 500 книги. Постарахме се да бъдат много интересни и разнообразни за децата, защото вярвам, че книгата става много добра библиотерапия. Тя е подкрепа на децата, убежище за трудни моменти. Освен това книгите са много различни тематично. Те могат да бъдат помощници на децата при емоционални проблеми, социални проблеми, здравословни проблеми", допълни Виктория Бисерова от издателство „Ентусиаст“ .
„Всички наши заглавия, които предоставихме са от няколко броя - по 5, по 15, 20, зависи от книжките. Идеята на организаторите е престоят на децата да бъде по-приятен", каза за "Хоризонт" Методи Атанасов от издателство „Кибея“.
Повече можете да чуете в звуковия файл.Поредицата "Бесарабски хроники" вече има своя нов том с наслов "Следа в историята ", излязъл през декември миналата година. Описан е периодът от 1762 до 2024 г. Всяка важна дата е разказана в три статии. Съставители са Анна Малешкова, общественичка, писателка, художничка, бивш директор на Дома на профсъюзите в Сливен , на Кинефикация. Тя е..
Кафето сутрин е едно от най-важните сутрешни ритуали за някои хора, за други е отделно изживяване. За това какво е да си бариста в България и какво не знаем за кафето, разказва Момчил Искренов: " На 29 години съм, от два месеца работя като професионален бариста в Coffe shop , отделям време и за заниманията си тук, но иначе имам икономическо..
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Исус Ангелов свири от малък на пиано, цигулка и акордеон. Пише есета, разкази и поезия. "Божията Безкрайност" е дебютната му книга, събрала поезията на Исус Ангелов и картините на Ставри Калинов. Той е сценарист и водещ на концертите, които организира в Националния дворец на културата в София. От 2 до 90-годишни са почитателите му. Не искат..
Членовете на Ротари клуб интернешънъл в България помагат на децата с онкологични заболявания, за да бъде изградена фотоволтаична централа, която да захранва с електроенергия възстановителния център в село Опицвет. На 7 февруари клубът празнува 20 годишнината си. Ротари Интернешънъл е международна неправителствена организация с нестопанска цел за..
Навършиха се 111 години от рождението на народния певец Борис Машалов. Роден е в Севлиево. Борис Машалов е четвъртото от шестте деца на Елена и Никола Машалови – честни и трудолюбиви хора, водили нелек живот за да прехранват голямото си семейство. Това ги принуждавало да се местят в различни населени места, докато накрая майката Елена продава..
От 31 януари 2025 г. тръгва първият по рода си подкаст за българските православни църковни общини зад граница – „Мост на вярата“. Идеята е на екипа на програмата за чужбина на Българското национално радио (БНР) - „Радио България“ и се осъществява в сътрудничество с Българската източноправославна епархия на в Западна и Средна Европа. „Мост..
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..
Сеизмолозите в Гърция разглеждат три възможни сценария за развитието на сеизмичната активност на остров Санторини. Първият е да продължат трусовете..
Соросоид стана обидна дума, защото хората нямат никаква мисъл за България. Джордж Сорос се надцени и мислеше, че тази вълна на "Отворено общество"..