Улица "Брацигово" в Добрич е в непосредствена близост до градския парк - тиха, малка, а по нея са построени предимно къщи и ниски жилищни сгради. И ако четете това описание в сайт за недвижими имоти, ще си помислите, че говорим за идеалното място за живеене. Каква обаче е действителността – улицата вече почти няма асфалт и прилича по-скоро на археологически разкопки, стърчат кабели и тръби, за тротоари изобщо не може да се говори, а като допълнителен лукс за живеещите по нея, от седмица е и без вода. След неуспешни опити за разговор с представители, диспечери и работници на ВиК Добрич потърпевшите решават да потърсят с медиите.
"Нито може да се изкъпеш, нито да пиеш вода от чешмата."
"Абсолютен кошмар е! Водата идва кална, мръсна, чакаш."
"Аз съм майка на три деца. В ужасна ситуация ни поставиха ВиК. Улицата ни прилича на лунна пътека."
"Тръбата била 70 годишна. Сигурна съм, че знаят, но водният цикъл ни прескочи. Директорът на ВиК е като сезоните – всеки сезон е нов."
"Проблемът трябва да се реши генерално. Няма да стане с кърпене", казват потърпевши.
"Диспечерът на ВиК ми вдигна телефона, пиян като мотика. Затвори ми и оттогава никакъв диспечер не вдига."
Ние също потърсихме комуникация с ВиК и изпратихме въпросите си според създадените от дружеството правила. Оттам отговарят, че първият сигнал за авария по улица "Брацигово" е подаден на 29 май. След отстраняване на аварията са сменени две отклонения по улицата.
За съжаление, жителите на упоменатата улица са засегнати за по-дълъг период поради сложността на аварията, а именно подмяна на азбесто-циментова тръба, пишат още от ВиК Добрич.
Към днешна дата получихме уверение, че аварията е отстранена, сградните водопроводни отклонения са сменени и водоснабдяването е нормализирано.
За да има по-бърза реакция на водното дружество на проблемите по улица "Брацигово", жителите ѝ отправят предложение – да се сложи кабинка с дневален, защото авариите са много, а "мизерията е пълна, Бейрут е по-добре".
Снимки: Мая Щърбанова
Поетичната книга на Пламен Пеев "Кратки истории" ще бъде представена на 14 април от 18.00 ч. в Гьоте институт. В стихосбирката са включени творби от 40-годишен период. "Една книга за разстоянията в живота ми, приближаването да някои истини в живота, изричането им на глас. Разказването на истории е част от нашето ежедневие. Когато имаме..
В "Родина зад граница" ви срещаме с една млада българка от Северна България - Шенел Сюлейманова , която е влюбена в биологията и преди 12 години тръгва от малкия крайдунавски град Никопол към Брюксел, с амбицията да продължи образованието си в Медицински университет в Белгия и да стане фармацевт. Пътят към реализиране на мечтата е дълъг и труден,..
Как тупти едно сърце, отдадено на книгите и техния свят? - Отговорът следва в рубриката "Горещи сърца". Гостуваме в първата у нас кафе - книжарница с благотворителна кауза, която се намира във Враца. Там ни посреща Кристина Константинова. Тя е на 39 години и чете от петгодишна. Във Враца отвори първата по рода си у нас кафе-книжарница..
На 6 април 885 г. във Велехрад приключва жизненият път на Свети Методий . Методий заедно с брат си Свети Константин-Кирил създават глаголицата и правят най-важните преводи на християнските богословски книги. В навечерието на успението на Свети Методий в Националната библиотека "Св.Св. Кирил и Методий" бяха открити две изложби, посветени на..
"Изкуството да си непослушна" e изкуство на жената боец, но и изкуство на акцията, провокацията, критиката, пърформанса, лекцията и научното проучване. Със смях и разум – така от 40 години жените в американския артистичен колектив Guerrilla Girls отстояват мястото на жените в съвременното изкуство. Емблематично..
Ако на фокус в парламента днес е външната политика, то в последно време някои екзотични въпроси се прокрадват в депутатските глави. Кръв или кърма да се лее в Народното събрание бе само едно от многото им скорошни умотворения. През годините късметлиите в тиража с числа до 240 блестят с култура на килограм – от идеи за модна..
Пазарджик вече има алея на името на проф. Величко Минеков , един от най-популярните български скулптори. Идеята е на Дружеството на пазарджишките художници, подкрепена от гражданска подписка и единодушно приета от местния общински съвет. Всеки, посещавал Пазарджик знае, че емблемата на града е сградата на Старата поща, известна сред..
След "улгартрансгаз" и договора с турската копания "Боташ", разследването в хотели в български ски курорти за предполагаема измама с европейски..
От първи май влиза в сила заповед на министъра на финансите, с която се допълва списъка на стоките с висок фискален риск. "Това ще бъде още една..
При засилен интерес премина общественото обсъждане за изграждане на кариера за добив на пясък и чакъл в землището на село Първенец, община Родопи,..