Над 80 кучета от 22 породи се състезаваха за титлата шампион по красота по време на киноложката изложба, която се проведе на площада в село Чупрене. "Най-многобройни бяха представителите на породите лайка, българско лудогорско гонче и сръбско трицветно гонче"- каза за РАДИО ВИДИН Богомил Станков от ловно-рибарско дружество "Миджур", организатор на инициативата.
Първа награда в клас "БВ" бе присъдена на представител на породата българско лудогорско гонче, най-красиво куче в клас "Подрастващи" стана сръбско трицветно гонче. Алпийски драт барак спечели първото място в клас "Млади", а куче от породата сибирска лайка взе първа награда в открития клас. Най-красиво в клас "Ветерани" бе също куче от породата българско лудогорско гонче. "Кучетата са оценявани от съдии, според външният им вид, а не според работните им качества"-уточни още Богомил Станков.
Четвърти фолклорен фестивал "Равнината на лозите и Дунава пее и танцува" ще се проведе във видинското село Ново село на 21 юни, събота. Организатори са Община Ново село и Народно читалище "Земеделец 1874". За фестивала разказа секретарят на културното средище Любка Ангелова : "На този ден се очакват 13 самодейни групи и една група от Зайчар. Ще..
Кметът на община Бойчиновци Светлин Сретениев се връща на работа след 4 месеца. Апелативен съд София го възстанови днес, след като Сретениев обжалва решение на Окръжен съд Монтана. Определението на Апелативен съд София от днес не подлежи на обжалване, потвърдиха за БНР от пресслужбата на институцията. Светлин Сретениев бе отстранен от..
Учениците от Випуск 2025 при Средно училище "Васил Левски" в Кула получиха дипломите си за средно образование и свидетелства за професионална квалификация на официална церемония. „От екипа на СУ "Васил Левски" ви желая един успешен старт оттук насетне в нелекия път, който ви очаква. Мислим, че ще се справите успешно и с всички..
От 27 до 29 юни Видин ще бъде домакин на третото издание на Vidin art festival „The river“ . Събитието ще се проведе в района на крепостта „Баба Вида“ и ще предложи светлинно шоу с 3D Mapping, балонена фиеста, арт базар, детски представления и творчески работилници. Програмата включва театрални постановки, стендъп комедия и прожекции на филми под открито..
60-годишен жител на Брегово е бил задържан вчера в полицейския арест за извършена кражба на тротинетка в градчето, съобщават от полицията във Видин. Електрическото превозно средство е иззето. Работата по случая продължава.
Мъж пострада при пожар в село Капитановци, възникнал на 18 юни около 20:15 часа. Огънят е обхванал сухи треви, листна маса и храсти. Екип на пожарната във Видин е потушил пламъците. Няма нанесени материални щети. Пострадалият е получил първа степен изгаряния по лицето и дясната ръка и е транспортиран в Центъра за спешна медицинска помощ.
С концерт на открито творческите състави на Народно читалище „23 септември 1960“ в Лом отбелязаха 65 години от основаването на културната институция. Празникът се проведе в Амфитеатъра на Дунавския парк, където се изявиха детско-юношеският фолклорен ансамбъл „Хорце“, с художествен ръководител Венислав Рафаилов, танцовият състав за изворен фолклор..