Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ремонтират две отделения на врачанската болница

Здравното министерство ще отпусне между 200 000 и 250 000 лева за ремонта на акушеро-гинекологичното и детското отделения на врачанската болница. Това обеща при визитата си в града здравният министър Десислава Атанасова. Тя призна, че видяното в двете отделения на болницата не й е направило добро впечатление, затова реакцията й бе незабавна:

"Министерството на здравеопазването ще отдели средства за строително-ремонтни дейности. През тази седмица или най-късно през следващата ще бъде подписано споразумение за отпускането на 200 000 или 250 000 лева."

Министър Атанасова дойде във Враца за официалното откриване на Сектор "Инвазивна кардиология" към Кардиологичното отделение на МБАЛ "Христо Ботев". Структурата е единствената в Северозападна България и обслужва спешни и планови пациенти с коронарен синдром от областите Враца, Видин и Монтана. По официални данни, съобщени на брифинга на министър Атанасова от местния депутат д-р Янко Здравков, благодарение на новата структура има намаление с около 600 на смъртните случаи, причинени от сърдечно-съдови заболявания само в област Враца през последната година.
По публикацията работи: Жоро Александров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Мобилни екипи за еЗдраве започват нова кампания

От понеделник до 24 август, мобилни екипи ще бъдат разположени на общо 42 локации в страната, за да окажат съдействие при активиране на приложението "еЗдраве", което осигурява достъп до личното електронно здравно досие. Това съобщиха на сайта си от Министерството на здравеопазването.  На 19 август мобилният екип ще е във Видин пред сградата на..

публикувано на 16.08.25 в 15:38

Социално предприятие заработи в община Ружинци

Със заповед на Министерството на труда и социалната политика общинска фирма "Р-Ружа" в Ружинци е вписана в Регистъра на социалните предприятия. Фирмата е регистрирана през 2019 година, но поради липса на собствен капитал досега не е извършвала дейност, съобщиха от Общината. "Стартирането и става възможно след среща с представители на Регионалния..

публикувано на 16.08.25 в 08:54

"5 минути здраве" във Враца

Във Враца се проведе първото събитие от националната кампания за превенция на рака на белия дроб „5 минути за здраве" . По време на инициативата 110 жители и гости на града се включиха активно в проявите. 70 души направиха бързо, безплатно и безболезнено изследване с дигиталната здравна станция на Hubis. А 40 мъже и жени се регистрираха в националната..

публикувано на 16.08.25 в 08:15

Снимката на 15 август 2025 година

Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия -  Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра.  Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..

публикувано на 15.08.25 в 18:00

Стотици миряни уважиха храмовия празник на Черепишкия манастир „Успение Богородично“

Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия - Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра. Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..

публикувано на 15.08.25 в 16:30
чешма

Въвежда се нов режим на водоснабдяване в Белоградчик

Нов режим на водоснабдяването се въвежда от днес в Белоградчик . Спиране на водата ще е по график: в часовете от 13:00 часа до 17:00 часа всеки ден и от 22:00 ч. до 06:00 ч. на следващия ден. Новите ограничения се въвеждат само ден след като бе обявен нощен режим на водата. Белоградчик преминава на воден режим Със заповед на кмета се..

публикувано на 15.08.25 в 16:22

Общината купи обратно бившата болница в Оряхово

Общината в Оряхово си върна болницата след чакане, продължило 14 години. Добрата новина съобщи с пост в социалните мрежи кметът Росен Добрев. Преди обяд днес е бил проведен търг при синдика Красимир Иванов, на който местната власт е успяла да купи обратно бившата болница в крайдунавския град. Това стана възможно след отпуснатите от Съвета на..

публикувано на 15.08.25 в 14:12