В Монтана, на бул. "Трети март" на тротоара е намерен трупът на 78- годишен жител на града. При извършения оглед не са установени видими следи от насилие. Тялото е откарано в МБАЛ Монтана за аутопсия.
В село Лехчево в дома си е намерен в безпомощно състояние с контузна рана на лявото ухо самотно живеещ мъж на 84 години. Пострадалият е транспортиран и настанен под лекарско наблюдение в МБАЛ Монтана, без опасност за живота.
Кражба е извършена и от имот в Монтана на ул. "Индустриална". От двора на фирма са отнети 3 акумулатора и неустановено количество дизелово гориво. По случая работи РУП Монтана.
В РУП Лом е получен сигнал от тел. 112, че в с. Расово неизвестен извършител нанесъл средна телесна повреда- счупване на долен крайник на 41- годишен жител на в с. Пишурка. Пострадалият е настанен в МБАЛ Лом, без опасност за живота. Той е бил в явно нетрезво състояние и поради невъзможност да бъде изпробван за употреба на алкохол с техническо средство, му е издаден талон за медицинско изследване.
На територията на УП Огоста е проведена акция "Контингент". Проверени са 40 лица, 7 моторно-превозни средства, 2 лица от криминалния контингент. Съставени са 10 акта. Констатирано е престъпление по чл.343б от НК, който касае престъпления от транспорта и съобщенията.
В Лом на ул. "Тимок" пред частен дом, 29- годишен шофьор при движение назад с товарен автомобил, удря движещия се по пътното платно 62- годишен мъж от Лом. При инцидента е счупен долният крайник на пешеходеца. Пострадалият е настанен в МБАЛ Лом. Водачът е изпробван за употреба на алкохол с техническо средство. Пробата е отрицателна.
В управлението на полицията в Лом е получен сигнал от 69-годишна жена от с. Ковачица, която съобщила за извършена кражба от дома й на ъглошлайф, 40 литра домашна ракия и тенекия с пчелен мед. Извършител е 18- годишен от селото, криминално проявен. Част от откраднатите вещи са иззети и върнати на собственичката.
Четирима пияни водачи са заловени при провеждане на полицейска акция "Превенция", допълват от дирекцията на полицията в Монтана. В с. Смоляновци е проверен мотоциклет с водач 24- годишен от Монтана. При извършената проверка с алкомер е отчетена концентрация 2,91 промила. В с. Расово служители на Участък "Полиция" - Медковец са извършили проверка на лек автомобил с видинска регистрация, управляван от неправоспособен водач от Димово. Алкомерът е отчел 2,12 промила алкохол в издишания от водача въздух. При проверка на товарен автомобил, управляван от 42- годишен от същото село дрегерът е отчел 1,58 промила алкохол. Проверен е и 30- годишен шофьор от Лом. Светлинната скала е показала 2,58 промила. На нарушителите са издадени талони за медицинско изследване и са съставени актове.
Отново в село Расово, три неизвестни лица, под предлог че изкупуват неработещи телевизори, влизат в дома на 79- годишен мъж. Непознатите проникват в стая, откъдето извършват кражба на сумата от 1 800 лв.
Пътно-транспортно произшествие е станало около разклона за с. Безденица. Лек автомобил, управляван от неправоспособен жител на с. Габровницае е изгубил контрол над волана, и се е блъснал в мантинела. При инцидента са пострадали водачът и пътникът - на 23 години от с. Габровница. Двамата са транспортирани и настанени в МБАЛ Монтана с причинена средна телесна повреда - фрактура на лява подбедрица на водача и комоцио на пътника. Няма опасност за живота им.
Общинското предприятие "Чистота - Лом" стартира инициатива за по-чиста околна среда . Дружеството умолява гражданите да изхвърлят едрогабаритни отпадъци - стари мебели, матраци, дюшеци, текстилни отпадъци и вехтории около контейнерите за битови отпадъци един път месечно – в последната събота и неделя на месеца. В съобщението се посочва,..
Близо 600 ваучера за професионална квалификация на хора, които са наети на работа или самоосигуряващи се , са издадени от Бюро по труда - Видин от началото на годината до края на месец септември. Директорът на дирекцията Александра Рачева обобщи: "За професионална квалификация по автотранспортна техника са издадени 401 ваучера, за..
На 18 октомври православната църква почита свети апостол и евангелист Лука . Той бил родом от Антиохия, Сирия. Получил високо образование, учил медицина и живопис, каза свещеник Илия Симеонов от Видинската епархия: " Свети апостол Лука е един от дванадесетте Христови апостоли. Той получил високо образование, изучил медицина и живопис...
Видин е домакин на Национална научно-приложна конференция на тема "Участието на България в Първата световна война през 1915 година". Тя включва научни доклади, дискусии и поднасяне на венци и цветя пред паметника на Бдинци. Парламентът нe заседава трети пореден ден заради липса на кворум. Тази сутрин депутатите отново не събраха кворум за..
Ученици от клуб Българския младежки червен кръст към Средно училище „Св. Климент Охридски“ в мездренското село Зверино , с ръководител Петя Илиева, съвместно с представители на пенсионерски клуб „Златица“, се включиха в инициатива за подпомагане на самотно живееща възрастна жена от населеното място. Младите доброволци нарязаха и внесоха дървата ѝ за..
Общинският приют за кучета във Видин има нужда от топли одеяла и играчки за животните. Всеки, който има излишък от тези неща, може да ги дари при нас, каза директорът на приюта Ирена Владимирова: "Предстои зимният сезон и нашите кученца имат нужда от завивки топли, одеялца, легълца. Ако вашият домашен любимец вече не ги ползва, те изключително..
Видин е домакин на Национална научно-приложна конференция на тема "Участието на България в Първата световна война през 1915 година". Сред гостите на форума беше и Радослав Симеонов, главен експерт по военните паметници към Министерството на отбраната: "Днешната конференция във Видин и въобще идеята да бъде организирана тази в страната от..