Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България и Казахстан създават съвместна търговска камара

България и Казахстан да създадат съвместна търговска камара се договориха във Враца бизнес-делегация от азиатската държава и представители на българския политически елит. Социалният министър Тотю Младенов, евродепутатът Владимир Уручев и местният депутат д-р Янко Здравков гарантираха учредяването на бъдещото сдружение, което трябва да стане до края на годината. Кметовете на Враца Николай Иванов и на Бяла Слатина Иво Цветков, както и областният управител Пепа Владимирова също участваха в разговорите. Изпълнителният директор на Българската агенция за инвестиции Борислав Стефанов бе част от държавния ангажимент към гостите.


Казахстанската делегация дойде в Северозападна България, за да води разговори за бъдещо сътрудничество в областта на туризма, селското стопанство, здравеопазването, образованието и други сфери на обществено-икономическия живот. Начело на гостите бяха Азат Перуашев, председател на казахстанската демократична партия "Ак Жол", депутат и председател на президиума на Националната индустриална палата, обединяваща бизнеса в Казахстан, и посланикът на азиатската държава Темиртай Избастин.
По публикацията работи: Жоро Александров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Монтана разполага с нова техника за зимното поддържане

Автовлекачи ще изтеглят аварирали тежкотоварни автомобили на територията на област Монтана. За първи път фирмата, ангажирана със зимното почистване на републиканската пътна мрежа осигурява специализираната техника. 106 машини ще чистят снега по пътищата в Монтанско. Комисия от експерти утвърди плана за зимното поддържане на републиканската пътна..

публикувано на 25.11.25 в 15:33

Социалните помощи за декември ще се изплащат по-рано

И през тази година изплащането на социалните помощи през декември ще се осъществи в по-ранни срокове. Ще започне на 12-и и ще завърши на 22-ри, съобщи Венцислав Боянов, директор на Регионалната дирекция "Социално подпомагане" във Видин. "Във връзка с годишното приключване на бюджетната година, както обичайно, и тази година изплащането на..

публикувано на 25.11.25 в 15:27

Община Враца подкрепя промяна в борда на МБАЛ "Христо Ботев"

Община Враца дава положителен вот за промяната в Съвета на директорите на врачанската МБАЛ „Христо Ботев" на предстоящото общо събрание на леченото заведение, което е насрочено за 18 декември. По всички останали точки, включени в дневния ред на форума, ще се гласува „за". Това решиха на свое редовно заседание общинските съветници. В новият Съвет на..

публикувано на 25.11.25 в 15:00

Четирима младежи са в болница след катастрофа край язовир "Огоста"

Малолетно момиче и три момчета на по 18 години са настанени в болницата в Монтана след катастрофа. Пътният инцидент е станал малко преди 22 часа снощи в района на стената на язовир "Огоста", като колата се е преобърнала по таван. При спускане на язовирната стена, посока Монтана, лек автомобил, управляван от 18-годишен водач, при движение с..

публикувано на 25.11.25 в 14:43
Снимката е илюстративна

Натовареният трафик разби пътя Дреновец–Ружинци

За месец и половина, докато беше пренасочено движението на тирове през селата Дреновец, Тополовец и Ружинци, пътят между Дреновец и Ружинци , който е около 10-ина километра, е в окаяно състояние. Това каза кметът на община Ружинци Александър Александров. "Една седмица по-рано загина човек в Дреновец. Все още не е приключило следствието...

публикувано на 25.11.25 в 11:07

Здравната инспекция откри замърсена вода в Долни Цибър

Замърсена питейна вода с тежък метал и колиформи засече здравната инспекция в Монтана в проби във вълчедръмското село Д олни Цибър. Отклоненията са установени в училището и кметството в населеното място. Взетите водни проби, от Основно училище „Христо Ботев" и кметството в Долни Цибър не отговарят на наредба №9 за питейно-битови нужди по..

публикувано на 25.11.25 в 11:00

Сдружение от Видин с кампания "Гласовете на промяната" срещу насилието над жени

По повод Международен ден за елиминиране на насилието над жени , който отбелязваме днес, сдружение  "Заедно за бъдеще" започна кампания "Гласовете на промяната".  Тя е част от инициативата "Заедно за бъдеще без насилие", финансирана от Български фонд за жените и съфинансирана от Европейския съюз, обясни председателят на сдружението Любка..

публикувано на 25.11.25 в 10:06