Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

18 години затвор за Брайсън Бел, признат за виновен за убийството на 11-годишния Станислав

Видинският oкръжен присъди 18 години лишаване от свобода на обвиняемия за убийството на 11-годишния Станислав Мирчов от село Лагошевци, Дейвид Бел Брайсън, както и да плати по 100 000 лева на майката и бащата на момчето. Освен това, Брайсън ще трябва да плати и разноските по делото. Присъдата оповести председателят на съдебния състав- Илия Илиев.

"Съдът признава обиняемия Брайсън Дейвид Бел, роден в Шотландия, британски гражданин за виновен в това, че на 4 януари 2012 година, в село Лагошевци, чрез душене с ръце и с долнище на спортен панталон умишлено е умъртвил малолетния Стнаислав Мирчов. Съдът налага наказание лишаване от свобода за срок от 18 години, което да изтърпи първоначално в условията на първоначален строг режим в затвор или затворническо общежитие от закрит тип. Зачита задържането на подсъдимия Брайсън Дейвид Бел за наказание лишаване от свобода, считано от 25.01.2012 г.".

Присъдата може да се обжалва в 15- дневен срок пред Софийския апелативен съд.
"Не съм доволен от присъдата, очаквах най-тежкото наказание. Не ме интересуват парите, интересува ме присъдата", коментира постановената присъда бащата на Станислав- Веселин Мирчов.
По публикацията работи: Ани Цекова и Йорданка Петрова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
КОЦ-Враца

Комплексният онкологичен център във Враца е партньор в кампания за мъжкото здраве

Комплексен онкологичен център (КОЦ) – Враца е партньор в тазгодишната кампания Movember – световно движение, което има за цел да повиши осведомеността на обществото относно здравословните проблеми на мъжете, с акцент върху превенцията и ранната диагностика на рака на простатата, както и върху психологическата подкрепа и грижата за менталното здраве. В..

публикувано на 02.11.25 в 16:50

Проверена е готовността за зимата във Видин

Преди настъпващия зимен сезон в община Видин е извършен обход на уличната мрежа. Създадена е организация при дежурния в Общината да постъпва денонощно информация от снегопочистващите фирми, както и от кметовете и кметските наместници. Това каза служителят по сигурността на информацията в Община Видин Огнян Петров.  "Община Видин е създала..

публикувано на 02.11.25 в 14:45

Запалени са автомобили на служител от Инспекцията по труда в Монтана

Семейни автомобили на инспектор от Главната инспекция по труда (ГИТ) в Монтана са били запалени тази нощ, съобщиха от Министерството на труда и социалната политика.  От ведомството цитират министър Борислав Гуцанов, който казва, че застава зад всеки съвестен служител. Уточнява се, че изпълнителният директор на "Главна инспекция по труда“..

публикувано на 02.11.25 в 13:24

Мотористи са пострадали при катастрофа край Елисейна

За тежка катастрофа с ранени мотористи съобщават в днешния бюлетин на полицията във Враца. Инцидентът е станал около 15.30 часа в събота на пътя между мездренското село Елисейна и Лакатник, Софийско. 26-годишен мъж от Перник, който управлявал мотоциклет, при десен завой, той навлязъл в лентата за насрещно движение и се сблъскал с други двама..

публикувано на 02.11.25 в 10:43

Деца от Мездра с награди от фестивала "Хей, пътечко моя"

Деца от групата за художествено слово към Центъра за подкрепа на личностното развитие (ЦПЛР) в Мездра  участваха в детския фестивал  "Хей, пътечко моя", който се проведе в Своге. Второ място спечели Михаил Павлов. Журито присъди поощрителна награда за рецитала на Янислав Янков, Дара Иванова и Йоан Георгиев. В литературния конкурс трето място..

публикувано на 02.11.25 в 10:35

Третото издание на фестивала "С вкус и цвят на есен" ще се проведе в Антимово

Днес във видинското село Антимово ще се проведе третото издание на фестивала "С вкус и цвят на есен". Секретарят на Народно читалище "Развитие - 1926"Цеца Христова обясни: "Тази година понеже отбелязваме и десет години, откакто нашия площад е именуван "Капитан Иван Костов Томов" и във връзка с това, че предишният ден е Дена на будителите, сме..

публикувано на 02.11.25 в 08:42

Засилени са проверките по пътищата

Пътни полицаи извършват масови проверки, предупредиха от "Пътна полиция"- Враца. Традиционната акция "Зима", която ще установи каква е готовността на шофьорите за студените месеци, стартира в събота, на 1 ноември. Проверките ще продължат до края на месеца. Властите ще следят за състоянието на гумите, светлините, чистачките и системата за почистване..

публикувано на 02.11.25 в 07:45