Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва ремонт в математическата гимназия във Видин

Ремонти за 120 хиляди лева започнаха в Природо- математическата гимназия "Екзарх Антим I" във Видин. За тях до голяма степен ни провокираха учениците, каза за РАДИО ВИДИН директорът на училището, Румяна Петрова:

"Проучихме мнението на учениците чрез анкета, в която те масово казват, че се дразнят от това, че прозорците се чупят, когато се отварят, от лошото състояние на тоалетните."

С помощта на областната и общинската управа са осигурени необходимите средства и вече са започнали основни ремонтни дейности, които трябва да приключат до края на месец април- пояснява още Петрова:

"Ще бъде направен цялостен ремонт на сградата отвътре. Ще се ремонтират всички санитарни възли. Цялата ВиК инсталация ще бъде подменена, ще се пребоядисат коридорите, мозайката ще бъде изциклена, ще се сменят вратите на всички помещения."

Румяна Петрова се надява, че в следващ етап ще бъде освежена и фасадата на училището.
По публикацията работи: Пенка Милушева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Вилиана Вълчева и Софийската филхармония

"Виртуози на клавишите" гостуват във Враца

Концертният цикъл "Виртуози на клавишите" гостува днес, 17 април, на Симфониетата във Враца.  Концертът е под надслов "Разни страсти" и включва прочути произведения, всяко от които носи в програмната идея на композитора или в перипетиите по пътя към сцената силна страст, предизвикана от любов, амбиция или временни творчески неразбирателства...

публикувано на 17.04.25 в 09:00

Над 600 танцьори ще участват във фестивала "Вълшебни стъпки"

Над 600 участници са се записали до момента за участие във фестивала за танцово изкуство "Вълшебни стъпки" във Враца. Събитието ще се проведе на 25 и 26 април в салона на Народно читалище "Развитие – 1869" в града под Околчица.  Участници от Благоевград, София, Козлодуй, Лом, Девене, както и деца от градините във Враца са резервирали своето..

публикувано на 17.04.25 в 08:41

Белоградчик представлява сериозен интерес за френските туристи

Извънредният и пълномощен посланик на Франция в Република България - Негово превъзходителство Жоел Мейер представи предложение за побратимяване между Белоградчик и градове във Франция, които са близки по големина или имат сходни интереси.  По време на срещата бяха дискутирани възможностите за двустранно сътрудничество и аналогична среща идната..

публикувано на 17.04.25 в 08:27

Светата Евхаристия: най-великото тайнство на съединение с Христос

Страстната седмица - прелюдията към вечния живот, наричана още Седмица на страданието, защото животът на Христос наближава своя край, която започна от понеделник, денят след Цветница, продължава с днешния Велики четвъртък: денят, в който църквата ни припомня Тайната вечеря на Божия син с апостолите.  Исус дава на своите ученици последните си..

публикувано на 17.04.25 в 08:00

Велики четвъртък е

Днес е Велики четвъртък. Той е най-важният ден от Страстната седмица и първият преди празника Възкресение Христово. За Велики четвъртък разказва отец Илия Симеонов , служител на видинска епархия: "На Велики четвъртък евреите празнували празника Пасха. В четвъртък сутринта учениците попитали Учителя къде да приготвят пасхалната вечеря. Той..

публикувано на 17.04.25 в 07:52

Снимката на 16 април 2025 година

Ученици от видинската ППМГ „Екзарх Антим I” пресъздадоха събитията от 1879г. - Учредителното събрание и приемането на Търновската конституция, а поводът е Деня на конституцията и българския юрист.  Сцената започна с въвеждащо слово от писаря на събранието.  В Деня на Конституцията и професионалния празник на юристите и съдебните служители,..

публикувано на 16.04.25 в 17:55

Утре движението в участък от пътя Видин- Димово ще е в една лента поради ремонт

Утре - 17 април, от 8 ч. до 17 ч. движението в 5-километров участък от път I-1 Видин - Димово, в участъка от кръстовището с път II-11 до разклона за с. Ивановци (от 20-и км до 25-и км), ще се осъществява в едната лента поради ремонт на настилка . Трафикът ще се регулира от сигналисти, а скоростта на преминава се ограничава до 40 км/ч. Агенция..

публикувано на 16.04.25 в 17:27