Величкият епископ Сионий, викарий на Видинския митрополит Дометиан, е кандидат за поста Варненски и Великопреславски митрополит. Епископ Сионий е и игумен на Лопушанския манастир.
"Всички достоизбиреми епископи, които са 13 на брой, са кандидати за варненския престол. От този каталог, който е представен от Светия синод, ще бъдат избрани двама сега в неделя, на 17 ноември. Тогава вече ще се знае кои са двамата, измежду които Светият синод на 24 ноември ще избере един"- каза по повод предстоящия избор архимандрит Поликарп, председател на катедралния храм "Св. Димитър Солунски" във Видин.
Варненската епархия остана без митрополит след смъртта на Кирил през юли. Новият митрополит ще встъпи в длъжност веднага след като бъде избран на 24 ноември.
Започна новият археологически сезон на обекта антична Бонония във Видин. Разкопките вече са в ход и се финансират със средства от държавния бюджет чрез Министерството на културата, както и с допълнително финансиране от Община Видин. По целева субсидия за археологически разкопки са осигурени над 50 хиляди лева, които ще покрият работата през целия..
Авария наруши водоподаването в пет села в общините Чипровци и Георги Дамяново, област Монтана, днес. Причината е, че помпената станция в село Бели мел е спряла да работи. Заради авария на помпената станция в чипровското село Бели мел нарушено е водоподаването на близо 600 души, живеещи в пет села. От там се захранва водопровод, който подава вода за..
Свободните места в приема след 7. клас в област Монтана са към 200. Днес обявяват резултатите от четвърто класиране. До сега са реализирани 44 паралелки от държавния план приема за новата учебна година. Към 200 са незаетите места в приема след 7. клас в област Монтана. В четвърто класиране могат да участват ученици, които не са записани в нито..
На 9 август, събота, край язовира във видинското село Гюргич ще се проведе Фолклорният младежки събор „Среща на три поколения“. Подготовката за събитието вече тече, съобщават от местното читалище „Просвета“. Съборът събира участници от различни възрасти и цели да съхрани и предаде българските фолклорни традиции между поколенията. Очаква се в програмата..
Ограничено е движението за всички превозни средства по 10-километров участък от третокласния път 112 в областите Видин и Монтана. Затвореното за преминаване трасе е от разклона за град Лом до село Тополовец. Причината е, че се извършват ремонтни дейности, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Участъкът е част от алтернативното трасе на..
Във Враца ще отбележат подобаващо 12 август – Международният ден на младежта . Младежки център – Враца със съдействието на общинската управа са подготвили прояви, които ще създадат много нови приятелства, емоции и приятни забавления. Активностите започват в 18,30 часа в парка зад паметника на Христо Ботев. Ще има: изложения на младежки..
Започна новият археологически сезон на обекта антична Бонония във Видин. Разкопките вече са в ход и се финансират със средства от държавния бюджет чрез Министерството на културата, както и с допълнително финансиране от Община Видин, каза за Радио Видин ръководителят на проучването доц. д-р Здравко Димитров от Националния археологически институт с..