С гостуване извън града започват първите представления от Новата година за Общински куклен театър-Монтана. Утре кукловодите ще играят в град Божурище, Софийска област и на детска градина в столичния квартал "Симеоново".
"Голяма роля за поканата в София изигра нашето гостуване преди време в Двореца на децата. Там са ни харесали и изявиха желание да играем на място"- съобщи директорът Иван Истатков.
Монтанските артисти ще изиграят спектакъла "Малката вещица". Първата премиера на кукления театър у дома е в сряда. Тогава ще бъде показан спектакъла "Умници юнаци". Режисьор е Дориана Гълъбова. В ролите участват Наташа Крумова, Мариана Кирилова, Венелин Първанов, Доля Планинска, Марина Мозжухина, Хари Белов. Представлението е от 18 часа в залата на театъра.
В края на месеца Враца ще е домакин на четвъртото издание на Академия по предприемачество в земеделието. Инициативата е на Центъра за насърчаване на сътрудничеството в областта на селското стопанство между Китай и страните от Централна и Източна Европа , и е продължение на приключилата вече Акселераторска програма за стартиращи предприятия в областта..
В Берковица са против общинското ВиК дружество да бъде ликвидирано и активите да бъдат прехвърлени към асоциацията по ВиК в Монтана. Държавата подготвя законопроект за окрупняване на общинските дружества. Ръководството на община Берковица е против готвените промени за национализация на местното ВиК. Законопроектът на Министерски съвет обмисля..
Почистиха държавен имот във Враца и изкараха от него над 60 тона отпадъци. За акцията съобщи областният управител Николай Николов. През последните дни са почистени двора и сградата на бившия Дом „Майка и дете" във Враца. Недвижимостта е собственост на министерството на здравеопазването, но преди години беше закрит в съответствие с националната политика..
Демонстрация на пожарна и аварийно-спасителна техника се състоя във Видин. Седмицата на пожарната безопасност се провежда от 8 до 14 септември. Обявена е от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ заради професионалния празник на пожарникарите - 14 септември. Днес по този повод по традиция се проведе демонстрация на пожарна и..
Вършец е първият град в областта, в които представители на Комисията за защита на потребителите и Националната агенция за приходите в Монтана проведоха информационна кампания за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 година. „ Ще ви подадем нужната информация, за да може този преход от лев към евро да се случи спокойно и прозрачно, за гражданите и..
Кампания на фондация "Добро за всеки" помага на деца от Северозапада да им бъде осигурено най-необходимото за училище. Много деца в България нямат стимул да ходят на училище, а причината често е крайната бедност, в която живеят, както и необходимостта да започнат работа преди да навършат пълнолетие, посочват организаторите. Кампанията е..
Шест спектакъла на Драматично-куклен театър (ДКТ)–Враца ще бъдат представени в Белоградчик по време на Месеца на българския театър, който се провежда за първи път в града на скалите. Културната инициатива ще се проведе от 19 септември до 21 октомври и е организирана от Община Белоградчик и кмета Боян Минков с цел да популяризира сценичното изкуство и..