"Ще започнем с представянето на третата книга на Милена Терзийска "Драконът и княгинята воин" в Детски отдел на библиотеката. След това инициативите продължават като всеки ден деца от детските градини ще бъдат в библиотеката. Всяка една детска градина ще представи драматизация на приказка. Маратонът на четенето ще продължи и по всички начални класове във видинските училища, където доброволци и колеги библиотекари ще посетят всяка една паралелка и ще се направи един малък маратон на четенето във всеки един клас."
Маратонът на четенето започна във Видин с представяне на новата книга на Милена Терзийска.
"Прекрасно е точно на този ден- Празникът на детската книга и рождения ден на Андерсен, да покажа на децата моята нова творба и заедно да намерим поуката накрая в нея, да прочетем стиховете. Маратонът на четенето е една чудесна инициатива, защото се случва най-вече за децата и то в цяла България. Нека, дори да са във ваканция, да използват част от тези дни за любимите си книги и да развият своите хоризонти напред", каза за Радио ВИДИН авторката.
Регионалната библиотека обяви и програмата за инициативата "Маратон на четенето" във Видин:
Програма на кампанията "Време за приказка" в училищата:
07.04.2014 г. от 13.30 часа - ОУ "Иван Вазов", четири паралелки втори клас;
08.04.2014 г. от 10.00 часа - СОУ "П.Р.Славейков", три паралелки втори клас;
09.04.2014 г. от 9.00 часа - СОУ "Св. Св. Кирил и Методий", три паралелки втори клас;
10.04.2014 г. от 10.00 часа - ОУ "Христо Ботев", по една паралелка втори, трети и четвърти клас;
11.04.2014 г. от 10.15 часа - ОУ "Отец Паисий", една паралелка втори и две паралелки трети клас;
14.04.2014 г. от 9.50 часа - ОУ "Св. Климент Охридски", по една паралелка втори, трети и четвърти клас;
15.04.2014 г. от 16.00 часа - СОУ "Любен Каравелов", три паралелки втори клас;
16.04.2014 г. от 9.00 часа - СОУ "Цар Симеон Велики", четири паралелки втори клас;
22.04.2014 г. от 10.00 часа - Помощно училище "Д-р Петър Берон", една паралелка;
23.04.2014 г. от 15.00 часа - ОУ "Епископ Софроний Врачански", четири паралелки втори клас;
Програма на кампанията "Време за приказка"- драматизации на детски градини в библиотеката:
08.04.2014 г. от 10.00 часа - ЦДГ "Звънче", драматизация на приказката "Дядо и ряпа";
09.04.2014 г. от 10.00 часа - ЦДГ "Зорница", драматизация на приказката "Галената Богданка";
11.04.2014 г. от 10.00 часа - ЦДГ "Синчец", драматизация на приказката "Дядо и ряпа";
14.04.2014 г. от 10.00 часа - ЦДГ "Щастливо детство", драматизация на приказката "Дядо вади ряпа";
15.04.2014 г. от 10.00 часа - ЦДГ "Здравец", драматизация на приказката "Мама ми я оплете";
16.04.2014 г. от 10.00 часа - ЦДГ "Желязко Попниколов";
22.04.2014 г. от 10.00 часа - ЦДГ "Детелина", драматизация на приказката "Галената Богданка";
23.04.2014 г. от 10.00 часа - ЦДГ "Васил Левски", драматизация на приказката "Дядовата ръкавичка";
24.04.2014 г. - ОДЗ "Славейче";
25.04.2014 г. от 10.00 часа - ОДЗ "Русалка";
28.04.2014 г. от 10.30 часа - ОДЗ "Радост";
29.04.2014 г. от 10.00 часа - ЦДГ "Арабела", драматизация на приказката "Косе Босе".
Община Ружинци обявява конкурс за управител на общинско предприятие за зеленчукопроизводство . Решението беше взето след приемането на правилата за управление на търговски дружества с общинско участие в капитала, каза за Радио Видин кметът на общината Александър Александров : "Това общинско предприятие и фирма са стари. Още през 2017 година е..
Жителите на селата Дреновец, Тополовец и Динково в община Ружинци са без вода заради пресъхнал участък на река Лом. Между селата Динково и Крива бара водното течение почти е изчезнало. Общината е поискала от Басейнова дирекция - Плевен да бъде освободено водно количество от язовир Дреновец, съобщи кметът Александър Александров . "Най-засегнато..
В Берковица отбелязват 140 години от рождението на художника Димитър Куцаров с изложба в галерия "Отец Паисий" . Експозицията включва 23 живописни платна, сред които портрети, автопортрети и пейзажи, които показват творческата надареност на художника, каза за Радио Видин директорът на галерията Станислава Витанова : " Димитър Куцаров е..
На 30-и и 31 август във Видин за 13-и път ще се проведе Средновековният фестивал "Бъдинъ" . За поредна година средновековният замък "Баба Вида" е домакин на проявата. Кои са новите моменти в това издание на фестивала и какво е предвидено да включва програмата, обясни Борислава Борисова зам.-кмет на община Видин: "Събитието отразява богатата история..
Всичко е готово за предстоящия Видинския панаир , който отваря врати от 22-ри до 30 август. "Готови сме да посрещнем гостите и участниците на панаира", обяви Борислава Борисова, заместник-кмет по хуманитарни дейности и социална политика: "Изложението ще бъде открито на 22 август в 20:00 ч. и ще продължи до 30 август, включително. До момента..
Товарен камион с хранителни продукти, пътуващ за Германия и Обединеното кралство, бе спрян за проверка на Дунав мост 2 при Видин – Калафат. При инспекция в Митническо бюро Видин служители открили в три палета с продукция осем кашона, съдържащи общо 3 900 кутии (78 000 къса) цигари с български акцизен бандерол. Шофьорът – български гражданин – заявил,..
22-годишен мъж от град Пирдоп, управлявал личния си лек автомобил под въздействието на наркотично вещество , е бил задържан вчера в полицейския арест, съобщават от полицията във Видин. Към 13.52 часа, на бул.“Понония“ в областния град, униформени спрели за проверка колата му, при което установили, че шофьорът е неправоспособен. При тестване с техническо..