"Ботев" /Враца/ гостува в Свищов на "Академик" в мач от 22-ия кръг на първенството в "Б" професионална футболна група. Двубоят ще се играе в събота – 26 април, от 17 часа в крайдунавския град. Софийски съдии получиха наряд за мача, като Тихомир Алексов ще е главен рефер, а негови помощници ще са Юлиян Тодоров и Петър Симов. За четвърти арбитър е определен Борис Попов от Русе.
Най-важната задача пред врачани, според наставника им Бойко Величков, е да не подценят домакините. "Пореден мач, който за мен ще бъде отговорен, не по-малко от предишните. Надявам се да покажем добра игра срещу "Академик", който съм сигурен, че ще играе за своята чест. В никакъв случай няма да подценим домакините, защото зная, че разполагат с отлични футболисти и добър треньор. В "Б" група силите са изравнени и това, че "Академик" заема последното място в класирането в никакъв случай няма да ни успокои. Напротив, опитвам се да внуша на момчетата, че ни чака труден мач", коментира старши-треньорът на врачани Бойко Величков.
Наставникът уточни, че за пореден път в отбора има проблеми с наказани и контузени футболисти. Със сигурност няма да играят Дарко Савич и Йордан Апостолов заради получените червени картони в мача с "Монтана". Поради травми ще отсъстват Цветомир Валериев и Жак Коен, до последно под въпрос ще е Даниел Васев, който е болен.
ВЕРОЯТЕН СЪСТАВ: Цветковски, Дзита, С.Иванов, Пейчев, Каменов, Св.Валериев, Цветков, Романов, Вл.Иванов, Ненов
РЕЗЕРВИ: Митов, Куанг, Найденов, Рангелов, Илиев, Васев.
КОНТУЗЕНИ: Цв.Валериев, Коен.
НАКАЗАНИ: Савич и Апостолов.
Димитър Атанасовски е новият треньор на вратарите на "Монтана". 50-годишният специалист идва да замени на поста напусналия заедно с Танчо Калпаков Христо Стаменов. За последно Атанасовски е работил в ЦСКА 1948. Именно на този столичен тим "Монтана" гостува утре. Срещата от 5-ия кръг на елита е поверена на Християна Гутева, Дарин Иванов и..
Владислав Найденов подписа нов 3-годишен договор с Ботев Враца , съобщиха от елитния футболен клуб. Бързоногото крило, което е на 22 години, е сред най-добре представящите се футболисти на елитния тим от началото на сезона. Найденов започна футболната си кариера в школата на Ботев, след това премина в Лудогорец и изкара един сезон под наем в Етър,..
Шампионът и носител на купата на България по баскетбол при жените "Монтана" привлече гард от Канада. 27-годишната Джаника Грифит-Уолъс ще дирижира нападението през настоящия сезон. Джаника идва от първенството на Ливан, където играе за отбора на "Champs", като за 16 мача записва средно по 13.6 точки, 3.3 борби и 3.6 асистенции на мач. Миналия сезон..
Георги Чорбаджийски може да подсили врачанския "Ботев", за такава възможност съобщиха от ръководството на ЦСКА, което обяви, че старши-треньорът Душан Керкез няма да разчита на атакуващия полузащитник. Решение по казуса може да има в следващите дни. Най-вероятната форма е преотстъпване под наем до края на кампанията. Темата към този момент не е..
Анатоли Нанков е новият старши треньор на Монтана . Специалистът направи първа тренировка с отбора в понеделник вечерта. 56-годшният Нанков замени на поста напусналия в събота стадион „Огоста" Танчо Калпаков. От изиграните четири кръга в efbet лига до сега Монтана има две загуби и два равни мача. Илиян Памуков ще бъде помощник на Нанков, а..
Отборът на "Бойчиновци" оглави класирането след изиграването на срещите от втория кръг на турнира "Кариана Къп" 2025 Момчетата от Бойчиновци победиха с убедителното 6:1 отбора на "Шурданица" Георги Дамяново. С хеттрик се отчете Кристиян Марков, а другите голове бяха дело на Кристиян Георгиев-Коко на два пъти и Вергин Бисеров. Почетното попадение за..
Баскетболният Ботев 2012 започна подготовка за новото първенство на Националната баскетболна лига. Новото първенство ще започне в началото на октомври. Тегленият жребий изправи врачани срещу БК Берое, като двубоят ще е между 4 и 6 октомври. Баскетболният Ботев 2012 ще се подсили с нови попълнения от Ботевград. Очаква се Балкан да командирова в града..