Повече от 5 000 жители от Враца и околните села се включиха в тазгодишната кампания “Да изчистим България за един ден”. За трета поредна година инициативата на bTV се подкрепя от общинската администрация, съобщиха от местната управа.
Днес в почистването на Враца участваха служители на общинска и областна администрации, на “Горско стопанство” - Враца, РИОСВ, Регионален исторически музей, “Железопътна секция” - Враца, Дирекция ПП “Врачански балкан”, частни фирми, ученици и преподаватели от училищата “Иванчо Младенов”, “Васил Кънчов”, Езикова гимназия “Йоан Екзарх” и Професионалната гимназия по търговия и ресторантьорство, детските градини “Българче” и “Брезичка”, филиалите на висшите училища в студентското градче и инициативни групи от граждани. Почистване беше направено и във всички села на общината, с изключение на Три кладенци и Тишевица.
В първите три часа след старта на кампанията във врачанското депо бяха извозени 42.060 тона боклук, а на строителното разтоварище - 322 тона строителни и инертни отпадъци. Общинската управа на Враца раздаде грамоти и награди на най-активните от участниците.
От сдружение "Северозапазване" стартират публично допитване на официалната си страница, за това къде да бъде поставена мраморната композиция на трите сестри Вида, Кула и Гъмза, която пристигна в Кула през януари. Първите предложения са две места за ситуиране на паметника – на градския площад в градинката до бившия магазин "ГУМ" и в исторически..
140 години от създаването си ще навършва тази година видинското Средно училище "Св. св. Кирил и Методий". Празничната програма по повода ще се проведе в рамките на 3 дни - това са 5-ти, 7-ми и 8-ми май, каза за Радио Видин директорът на учебното заведение Бисерка Каменова : "Ние сме в навечерието на 11 май - най-светлата дата, в историята на..
Тийнейджърка предизвика катастрофа в Бяла Слатина, след като удари паркирана кола, а при проверката от властите се оказа, че е виновната шофьорка е дрогирана, съобщават от Областна дирекция на МВР във Враца. Инцидентът е станал около 4:40 часа в неделната сутрин в града. Девойката, която управлявала лек автомобил "БМВ Х320 Д", не успяла да вземе..
Мотористка е в болница след тежък пътен инцидент, станал снощи във Врачанско, съобщиха от полицията. 34-годишна шофьорка с лек автомобил "Сеат" е блъснала водачка на мотоциклет, а инцидентът е станал малко след 22:00 часа в събота, на пътя между селата Сираково и Алтимир. Най-вероятно шофьорката на автомобила не е забелязала в тъмното мотора,..
Тържествено ще бъде открит STEM център в Средно училище "Св.Св. Кирил и Методий". Събитието е част от програмата, посветена на 140 години от създаването на училището. Това е първият такъв кабинет за училището, обясни директорът Бисерка Каменова : "Имаме коридор, кабинет и съответно хранилище. Оборудването и обзавеждането е ново. Учениците вече..
По-малко туристи са посетили Враца и областта през февруари, показва анализ на Националния статистически институт. Цифрите се основават на броя заявени нощувки през втория месец на годината и от същия месец на предходната 2024 година. В хотелите и останалите места за нощуване са били регистрирани 6 888 нощувки, което е спад с 33%. Допълнителен нюанс е..
Група доброволци още от ранни зори се отправи към двата входа/изхода на селото, за да с ъздаде красиво пространство, което да посреща и изпраща гостите на село Ослен Криводол във вчерашния ден. Бяха подновени покривчетата на дървените ръчно изработени табели с българския трикольор и поставени битумни керемиди. Под плакатите с надпис "..