"Монтана" победи с 3:1 "Марек" в последния кръг, остана четвърти

Снимка: Любо Андреев

"Монтана" победи с 3:1 "Марек" Дупница в последната среща от първенството на "Б" групата. Успехът обаче не бе пълен, тъй като "Хасково" би с 2:0, като гост "Банско" и зае второто място, което го класира в елита.

Символичните домакини откриха резултата в 12-ата минута, когато след пас на Мичев отляво, с глава на празна врата Ерик Почански се разписа за 1:0. Четири минути по-късно "Марек" можеше да изравни, след центриране от пряк свободен удар на Денис Стоилов, топката прелетя през цялата защита и само крачка не достигна на Борислав Николов да я вкара. Монтанци можеха да си решат мача до почивката, но на два пъти пропуски направи Благой Наков. В 58-ата минута Николай Хаджиниколов бе изведен сам по дясното крило на монтанци, финтира последния защитник Байрев и с прецизен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Ивайло Василев. Влезлият като резерва нападател Ивелино Иванов в 75-ата минута засече от въздуха пас на Мичев за 2:1. След топовен удар на Тонев топката срещна гредата на "Марек". В даденото продължение Благой Наков бе намерен в наказателното поле от Венци Иванов и оформи крайното 3:1. Преди мача плакет от БФС получи делегата на мача Иван Стоянов, за който той бе последен. Отличието му бе връчено от председател на ОС на БФС в Монтана Боян Гергов. От името на община Монтана кметът Златко Живков поднесе подарък на Стоянов. Снимка

МОНТАНА – МАРЕК 2:1
1:0 Почански 12
1:1 Хаджиниколов 58
2:1 Ивелино Иванов 75

МОНТАНА: И. Василев, Здравков, Байрев, Молдованов, Мурадов (55 - Митов), Илиев, Лазаров (64 – Ив. Иванов), Почански (73 - Тонев), Мичев, Наков, В. Иванов
МАРЕК: Гоцев, Д. Георгиев, Св. Георгиев, Лахчев, Пидев, Стоилов, Йорданов (66 - Славчевски), Хаджиниколов, Николов (46 - Стоянов), Диков, Иванов

СТАДИОН "Огоста", 100 зрители
СЪДИЯ – Г. Димитров
ПОМОЩНИЦИ – Симеонов, Симов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ – Здравков (Монтана), Диков (Марек)
ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ - няма

ОЦЕНКА НА МАЧА - **
НАЙ-ДОБЪР ИГРАЧ – Владимир Мичев (Монтана)

14    Академик (Свищов) - 15

"Локомотив" (Мездра) посреща "Локомотив 1927" (Дряново)

"Локомотив" (Мездра) посреща в събота, 28 септември, от 17:00 часа съименниците си от Дряново в среща от 5-ти кръг на Северозападната Трета лига. Момчетата на Николай Нинов, които нелепо загубиха в Търново, са 4-ти във временното класиране с актив от 7 точки и голова разлика 10:4.  Гостите от "Локомотив 1927" (Дряново) са на последната позиция..

публикувано на 27.09.24 в 14:51

"Ботев" (Враца) приема "Лудогорец" в Разград

Мачът между отборите на "Ботев" (Враца) и "Лудогорец" в неделя, 29 септември,  ще се играе в Разград , а не във Враца. Това реши спортно-техническата комисия на Българския футболен съюз за срещата, която е от програмата на 11-ия кръг на Първа футболна лига. Като причина за решението се изтъква ремонтът на стадион "Христо Ботев" във Враца,..

публикувано на 27.09.24 в 13:24

Продължава ремонтът на картинг пистата във Враца

Удължиха със седмица срокът, за пускането на картинг пистата във Враца, съобщиха от дружеството, което я стопанисва. От там допълниха, че времето за преасфалтиране на спортното съоръжение е удължен по независещи от тях причини. Първоначално картинг пистата беше затворена до 27 септември, но времето за пускането й се премести за 5 октомври.  За..

публикувано на 27.09.24 в 07:50

"Монтана" гостува в Свищов за купата на България

"Монтана" ще спори с третодивизионния "Академик" /Свищов/ в турнира за купата на България по футбол, това отреди тегления жребий. Двубоят от втория предварителен кръг ще се проведе от 13 октомври, когато ще има пауза за мачовете на националните отбори. Победителят от двойката ще приеме "Славия" на 1/16 финала. Мачовете от този етап ще се изиграят в..

публикувано на 25.09.24 в 12:22

"Ботев" е пред дилема къде да посрещне "Лудогорец"

"Ботев" (Враца) търси решение за това къде да посрещне "Лудогорец" в следващото си домакинство. Шампионите гостуват по програма на 29 септември от 21:15 часа, а срещата е от програмата на 11-ия кръг. Заради проблемите с тревното покритие, стадион „Христо Ботев“ във Враца със сигурност няма да посрещне двубоя с разградчани. Пред..

публикувано на 24.09.24 в 14:00

"Локомотив" (Мездра) загуби от "Етър" в Търново

Вторият отбор на " Етър " (Велико Търново) победи неочаквано у дома "Локомотив" (Мездра) с 2:1 и вече има актив от 3 точки. Срещата бе последна  от четвъртия кръг на Северозападната Трета лига.  Момчетата на Николай Нинов  стартираха убедително в двубоя и Сергей Георгиев материализира предимството им с попадение с глава след центриране на..

публикувано на 24.09.24 в 13:12

Крумовград не остави шанс на Ботев (Враца)

Крумовград разби Ботев (Враца) в домакински мач от 9-ия кръг на Първа футболна лига.  "Синьо-жълтите" надвиха врачани с 3:0 на футболен комплекс "Никола Щерев - Старика" в Пловдив. Срещата започна по-добре за отбора домакин. В 33-ата минута това даде резултат, когато Рафаел Фуртадо засече центриране на Серкан Юсеин - 1:0. 2 минути след началото..

публикувано на 24.09.24 в 08:32