Нова детска площадка, фитнес на открито и полигон за екстремно колоездене бяха открити във Враца. Новоизградената паркова зона се намира в района на Медковско дере между булевардите "2 юни" и "Васил Кънчов". При откриването се проведе първото състезание по екстремно колоездене, като най-добрите получиха награди от общинската управа.
Трите нови съоръжения са изградени по спечеления от Община Враца проект "Враца – привлекателно място за живеене". Финансирането на съоръженията и парка е на стойност 282 939 лв. Изпълнител на обекта е софийска фирма.
Най-голям интерес предизвика новоизграденият полигон за екстремно колоездене, който дава възможност на любителите на планинското колоездене да се насладят на своето хоби в достъпната градска среда, да усъвършенстват уменията си и да подготви колоездачите за по-екстремните писти в Стара планина. Полигонът ще служи и като място за обучение на начинаещи планински колоездачи. Неговата писта е с различни нива на трудност с обща дължина на трасето 1 110 м и площ 4300 кв м.
Отборът на "Ботев" /Враца/ се класира за елитната юношеска група при 16-годишните футболисти. Възпитаниците на треньора Лукан Луканов спечелиха по драматичен начин финалния плейоф и наесен ще играят с най-добрите в България в своята възраст. Баражът се изигра на стадион "Ивайло" във Велико Търново, а противник на врачани бяха младите таланти от..
"Ботев" Враца започна лятната си подготовка с няколко приятни новини. Първото занимание на отбора се проведе в сряда, 18 юни, на тренировъчното игрище край стадион "Христо Ботев", а дошлите на него привърженици научиха, че ръководството полага сериозни усилия да привлече качествени попълнения, с което да затвърди мястото на тима в родния футболен..
Врачанският "Ботев" подписа договор с младежки национал на България. От елитния футболен клуб съобщиха, че са си осигурили услугите на Росен Маринов . 20-годишният централен защитник е подписал договор за 3 години. Росен Маринов е младежки национал на България до 21 години. През сезон 2023/2024 той игра за "Литекс" (Ловеч), а през 2024/2025..
От ПФК "Монтана" ще предоставят две топки и екип с автографите на футболистите и треньорите на отбора, които ще бъдат разиграни на благотворителен търг, средствата от който ще постъпят в банковата сметка на Албена Цветкова , която се бори с онкологично заболяване. Това ще стане по време на контролната среща между "Монтана" и "Спортист" /Своге/ тази..
Откриха ново футболно игрище в ПГ "Димитраки Хаджитошин" във Враца. Спортното съоръжение е изградено с почти 139 000 лева. Две трети от тях, или около 80 000 лева са от програмата за ремонт и изграждане на нови спортни площадки в държавните и общински училища, която се реализира от 2024 до 2027 г. на образователното министерство. Останалите средства..
"Ботев" /Враца/ ще приеме 7 съперници и ще гостува на 8 от останалите отбори в Първа футболна лига по време на есенния полусезон. Интересен изглежда сблъсъкът със съседите от "Монтана" , който е в 4-ия кръг и ще се изиграе на стадион "Огоста" . Преди това "Ботев" гостува на "Славия" и "Спартак" във Варна. А след това мачовете далече от..
Народните танци и художествената гимнастика са на особена почит в Мездра и заниманието с децата започва от детската градина. Поредно доказателство за това е отличното представяне на малките грации от отбора по художествена гимнастика към Детска градина "Мир" в града и завоюваните златни медали от тях. На провелото се Държавно първенство..