Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ураган" Дражинци стана шампон на "Ружинско лято" 2014

Съдийското рамо на главния съдия Александър Николов определи изхода на финалния мач

Снимка: Светослав Цветанов


Отборът на "Ураган" Дражинци оправда предварителните прогнози и спечели тазгодишното издание на футболния турнир "Ружинско лято". Това обаче не стана без съдийските аванти на главния съдия Александър Николов и водените от него помощници, благодарение на които Дражинци би на финала Плешивец с 2:1.

През първата част Дранинци създаде три голови положения, удар в напречната греда спаси противника от попадение. В 38-мата минута обаче реферите си затвориха очите за нарушение в атака и Николай Емилов откри за шампионите. Последва бурен протест от старана на противника, като футболист от Плешивец беше декориран с жълт картон. В ответната атака същият футболист направи груб фаул, но вместо да бъде изгонен реферът спря играта. Край тъч линията се заформи и меле, в което главно действащо лице стана вратаря на Дражинци Румен Игнатов, който се сби с човек от своята агитка. Реферът Николов прости и на него, като му вдигна само жълт картон, вместо да го изгони.

След почивката Плешивец върна интригата в мача с изравнително попадение в 58-мата минута и когато мачът отиваше към дузпи, Дражинци вкара втори гол две минути преди края на редовното време. След изпълнение на ъглов удар голмайсторът Николай Емилов се разписа с глава, с което оформи крайното 2:1.

Организаторите на турнира раздадоха индивидуални награди: 12-годишният Митко Ицков от Дреновец взе приза за "Най-млад играч". "За феърплей" приз получи отбора на "Бело поле"; Бранимир Енчев от състава на Плешивец заслужи приза "Най-добър вратар"; Николай Емилов от Дражинци  стана "Голмайстор на турнира", а "Най-добър футболист" стана Александър Владимиров от домакините. Бяха раздадени купи и парични награди.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

ФК "Кула 04" започва втория полусезон с нови попълнения

ФК "Кула 04" ще стартира втория полусезон на Областната футболна група "Видин" с шест нови попълнения. Желанието на треньора Пенко Йончев е да подсили отбора: „Броени дни остават до старта на втория полусезон , на 22  март започва. Смятам, че за пореден път сме окомплектовали достатъчно добър отбор, за да се борим за първото място, по-скоро да..

публикувано на 06.03.25 в 15:55

Определиха съдиите за мача "Ботев"- "Крумовград"

Станимир Тренчев ще ръководи следващия мач на Ботев във Враца. В петък /7 март/ врачани посрещат Крумовград в среща от програмата на 24-ия кръг в Първа лига. На главния съдия Тренчев ще помагат Георги Тодоров и Станислав Станев, а четвърти рефер е Иво Андреев. За спорните моменти и ВАР отговарят Васил Минев и Денислав Сталев, а съдийски наблюдател е..

публикувано на 06.03.25 в 15:10

Локомотив (Мездра) отива на полуфинал за аматьорската купа

Локомотив (Мездра) си върна за загубата в контролата и елиминира като гост Партизан (Червен бряг) с 2:0 в междуобластна квалификация на Северозападна България от турнира за купата на Аматьорската футболна лига.   Момчетата  на Николай Нинов бяха по-добрите на терена и си осигуриха успеха още до почивката. Отлична комбинация между Сергей Георгиев и..

публикувано на 06.03.25 в 13:20

Наказаха двама футболисти от "Ботев" за домакинството срещу "Крумовград"

Дисциплинарната комисия към БФС спря правата на двама от футболистите на Ботев /Враца/ след загубата на тима от Локомотив /Пловдив/ в 24-ия кръг на Първа лига. Така те няма да играят при домакинството на Крумовград в петък. Браян Переа и Мохамед Букаси ще липсват на треньора Христо Янев в една среща, отделно от това ще платят и глоба в размер на..

публикувано на 06.03.25 в 09:45

"Локомотив" Мездра играе за Аматьорската купа

В среща от Турнира за Аматьорската купа на България днес от 14.30 часа един срещу друг се изправят два отбора ат Северозападната Трета лига. На стадион „Градски” в Червен бряг „Партизан” посреща  „Локомотив” Мездра . Домакините са 9-ти във временното класиране на лигата с актив от 13 точки и голова разлика 11:16, а гостите са 5-ти с 21 точки и..

публикувано на 05.03.25 в 11:48

Спортни клубове от Северозапада с държавно финансиране

Спортното министерство ще финансира проектите на 6 клуба от Северозападна България по програмата "Спорт за децата в свободното време" , съобщават от ведомството. По две са дружествата от трите области. 7 700 лева получава Спортен клуб по борба "Селановци -93". На 5 300 лева ще разчита Клубът по класическа борба "Надежда – Оряхово – 2014". Боксов..

публикувано на 05.03.25 в 10:07

Над 200 атлети от цялата страна взеха участие в шосейния пробег в Мездра

206 атлети от 18 спортни клуба от цялата страна взеха участие в XXIII Републикански шосеен пробег „3 март” , който се проведе навръх Националния празник на България в гр. Мездра , съобщават от общинската администрация. Организатори на спортната проява бяха Община Мездра и СКЛА Атлет - Мездра. Сред участниците бяха представители на лекоатлетически..

публикувано на 04.03.25 в 16:12