Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Виолин Крушовенски: "Необходима ни е техника, за да извозваме съсипаната покъщнина"

Снимка: БГНЕС

Необходима е техника, за да може да се извозва покъщнината, каза кметът на община Мизия Виолин Крушовенски:

"Всяко домакинство се е освободило от своите електроуреди и вещи. Всичко се изхвърля на улицата, складира се и оттам бригадите ги изхвърлят на сметището. Затова най-силно се нуждаем от машини, на които да натоварим прогизналите с вода мебели. Всеки един трактор или фадрома- голяма или малка, биха ни били от голяма полза"- призовава Виолин Крушовенски.

Постепенно положението в наводнения преди повече от две седмици град Мизия се успокоява. Водата от дворовете е изпомпана, каза още кметът:

"Водата в коритото на реката се е прибрала и тече маловодна- бавно и спокойно. Водата в дворовете е изпомпана, останала е само в някои по-ниски блатисти места, но в повечето сгради е сухо. Продължава да има вода в Професионалната гимназия по химически технологии, но и тя ще бъде отстранена"- разказва кметът на общината Виолин Крушовенски и добави:

"Днес продължава оценката за състоянието на сградите и до колко те са опасни. Очаква се в най-скоро време да започне работа и комисията с лицензирани оценители, представители на общината, да могат да направят оценка на имотите и щетите."


БЧК призовава повече доброволци да се включат във възстановителните действия в област Враца. Координацията на пристигащите да помагат се осъществява от общината в Мизия, съобщават от хуманитарната организация. Желаещите трябва да се регистрират в доброволческия офис, който се намира в читалището в центъра на града, откъдето ще получат необходимите материали за работа (ботуши, лопати, ръкавици, маски) и ще бъдат инструктирани какво се очаква от тях. На пострадалите от наводнението хора помагат служители на пожарната, доброволци, хора от програмата за временна заетост и 20 лишени от свобода.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Видин

Снимката на 24 април 2024 година

"Ти да видиш наш Видин!"- под това мото от днес стартира инициативата "Европа в моя регион". Инициативата ще продължи до 24 май, а целта е да бъдат представени ключови места във Видин, обновени с финансова подкрепа от Европейския съюз, които променят облика на региона и го превръщат в по-добро място за живот, образование и професионално..

публикувано на 24.04.25 в 18:00

6 441 са безработните в област Враца към края на март

Към края на март безработните в област Враца са 10.50% при 10.73 на сто през февруари, а в страната хората без препитание са двойно по-малко – 5.51 на сто, това показват данните на бюрото по труда. Най-трудно е за жителите на община Хайредин да си намерят работа, където равнището на безработица е 36 процента. В Борован почти всеки трети е без..

публикувано на 24.04.25 в 17:31

Ученици от Козлодуй се включиха в състезание по аварийна готовност

30 ученици от 6 училища от Северна България се включиха в състезание по аварийна готовност, проведено в Дома на енергетика в Козлодуй под мотото „Безопасността преди всичко” . Състезанието е  организирано  от АЕЦ "Козлодуй" със съдействието на сдружение "Жените в ядрената индустрия" – WiN България, Агенцията за ядрено регулиране, Български Червен..

публикувано на 24.04.25 в 17:09

"Аз и моето училище" - конкурс вдъхновява ученици от Рабиша

Конкурс за есе, рисунка и снимка на тема "Аз и моето училище" организира ОУ "Васил Евстатиев Априлов" в село Рабиша. В инициативата могат да се включат всички ученици без ограничения, както във формата, така и в броя на категориите, в които ще участват, каза за Радио Видин Кирил Кирилов преподавател по бълг. език и литература в училището:..

публикувано на 24.04.25 в 16:21

Ученици от Мездренско се включиха в кауза, в помощ на други деца

За 6- та поредна година учениците и учителите от Средно училище "Свети Климент Охридски", родители от Зверино, Игнатица и Оселна се включиха в Акция "Жълти стотинки - Деца помагат на деца".  Предавайки стотинките, всяко дете прави добро и връща здравето в живота на друго дете, негов приятел, посява семе на милосърдие и чистосърдечност.  С тях се..

публикувано на 24.04.25 в 15:00

Започна подготовката за Международния събор на прохода "Кадъ Боаз"

Стотното издание на международния събор при прохода "Кадъ Боаз" тази година ще се състои в периода от 18 до 20 юли. Това стана ясно на работна среща в Кяжевац, Република Сърбия. Представители от Община Белоградчик гостуваха на Община Княжевац. Двете общини са побратимени от 1968 година, вече 57 години. Боян Минков – кмет на община Белоградчик и..

публикувано на 24.04.25 в 12:59

Иззеха електронни цигари от младежи в Лом

Електронни цигари и пълнители за тях, съдържащи наркотични вещества, са иззети от три момчета в град Лом, съобщиха от полицията в Монтана.  При извършена проверка у 18-годишен и двама непълнолетни - на 17 г. и 16 г., всичките от квартал „Младеново", са намерени и иззети 3 електронни цигари, както и 5 шишета с наркотичното вещество "метадон"...

публикувано на 24.04.25 в 10:06