"В сравнение с 2013 г., броят на регистрираните пътни произшествия през деветте месеца от настоящата година е увеличен с 39, но е намалял броят на ранените при катастрофи- с 9, и на загиналите- с 2 лица", съобщи главен инспектор Красимир Живков, началник на сектор "Пътна полиция" при Областната дирекция на МВР във Видин. Девет деца са пострадали при пътни инциденти.
На заседанието областният управител Кръстьо Спасов акцентира на състоянието на улиците във Видин и някои пътища в региона, което също е предпоставка за пътни инциденти.
"От 20 дни, заради ремонт, е затруднено движението по главен път Е- 79 през участъка в град Димово. Същото е положението и с улиците в град Видин, заради разкопаването им по проекта за водния цикъл", посочи Кръстьо Спасов.
Няма издаден акт за нарушения, свързани със стопанисването на инфраструктурата и осигуряването на безопасност на движението, стана ясно на заседанието.
Областният управител настоя компетентните служби да засилят контрола по задълженията на общинските администрации и институциите по Закона за движението по пътищата.
Проверка на Областната дирекция на МВР преди началото на учебната година е показала, че в някои райони около учебни заведения не са създадени безопасни условия- липсват пътни знаци, маркировка, предпазни парапети пред входовете, както и изкуствени неравности на платното за движение.
Кръстьо Спасов поиска от Сектор "Пътна полиция" да бъде предоставена справка за издадените предписания на общините за обезопасяване на районите около учебните заведения.
Изложба на домашни любимци се проведе днес, 18 август, в Кула за 23-та поредна година . Събитието бе част от програмата за традиционния панаир в града, който започна на 14 август. Около 20 домашни любимци бяха показани н а изложбата . Събитието откри Христела Александрова от Общината в Кула: „Радвам се, че мога открия..
Народно Читалище „Развитие - 1927" и кметството в берковското село Боровци се готвят за 9‑ия Фолклорен фестивал на песните, танците, традиционните храни и занаяти. Събитието ще се състои на 23 август от 16:00 ч. на площад „Георги Димитров". Във фолклорната програма ще се включат домакините от ансамбъла за изворен фолклор „Боровчани", а също така и..
Беседка и барбекю ще бъдат изградени в района на водопада Бобука край село Плешивец, обясни кметът на община Ружинци Александър Александров: "От тази година започваме да облагородяваме къта за отдих с поставянето на беседка край водопад Бобука. Този водопад е видим през есенните, зимните и пролетните дни. През лятото се вижда само малко вода,..
Служители на сектор „Пътна полиция“ в Монтана са установили 21-годишен жител на Берковица в района на стадиона в село Стубел след сигнал за произшествие . При проверката младият мъж доброволно е предал полиетиленов плик с 2,3 грама бяло прахообразно вещество, което при полеви тест е реагирало на амфетамин . Задържаният е приведен в ареста..
64-годишен мъж от врачанското село Чирен е спрян за полицейска проверка. Дрегерът отчел 2,62 промила алкохол в издишания въздух. Срещу него е образувано бързо полицейско производство.
Полицейски служители са установили общо 53 кубика дърва за огрев , съхранявани без необходимите документи и контролна горска марка във Видинско. При проверки на седем частни адреса в Белоградчик са открити 47 кубика дървесина от различни видове, а при две проверки във Видин – още 6 кубика. Горските служители са съставили актове на собствениците, а в..
За 68-ми път Видин посреща най-дългата международна гребна регата в света - ТИД 2025 . Създадени са условия за разполагане на лагера на гребците в района на крепостта "Баба Вида", каза зам. -кметът Борислава Борисова. "Мястото е окосено, обезпаразитено, като сме осигурили всичко необходимо за участниците - ток, вода, санитарни възли. По традиция..