Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видинското училище "Св. Св. Кирил и Методий" търси 1 200 000 лева за саниране

Снимка: Радио Видин

1 200 000 лева са необходими на видинското училище "Св. Св. Кирил и Методий" за саниране на сградата. Директорът Любомир Миланов заяви, че обновяването е наложително:

"Ние имаме изготвена проектно-сметна документация за саниране на училището, което е в много окаян външен вид. Първо, от олуците се облива с вода цялата сграда, пада мазилката и това нарушава външния вид. Ние се стремими по всякакъв начин да убедим общинското ръководство, че санирането е необходимо".

Ръководството на учебното заведение е внесло докладна до Общинския съвет за включване на санирането в капиталовите разходи за 2015 година. Проектът може да се реализира с общински или европейски средства, обясни директорът. Междувременно комисията по финанси и бюджет към Общински съвет - Видин взе решение докладната да бъде предадена за становище на кмета на общината, каза общинският съветник Добрин Иванов.

"Ние още не сме разглеждали капиталовите разходи за догодина. Специално за санирането ще трябва да се кандидатства по проект. Иначе по принцип за оградата и другите дейности, които са по предписание, може би ще се включат в капиталовите разходи за догодина", каза общинският съветник.

Добрин Иванов обясни, че общината е собственик на училището и като такъв тя трябва да кандидатства с проект за финансиране на дейностите по саниране на училищната сграда.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Започва избор на надзор за ремонти по пътищата Вещица – Белоградчик и Кладоруб – Салаш

Агенция „Пътна инфраструктура" обяви  обществена поръчка   за избор на изпълнител за изготвяне на комплексен доклад за оценка на съответствието и строителен надзор при основния ремонт на близо 9 км от път III-1401 Вещица – Белоградчик, в община Белоградчик и на 8 км от път III-1102 Кладоруб – Салаш, в общините Белоградчик и Димово. Срокът за..

публикувано на 18.11.25 в 16:38

Във видинската болница адаптираха работни места за хора с увреждания

Във видинската Многопрофилна болница за активно лечение "Св. Петка“ приспособиха работни места за хора с увреждания. Осигурени са модерна медицинска апаратура и оборудване. Проектът е на стойност 238 000 лв., по-голямата част от средствата - 216 000 лв. са осигурени от Агенцията за хората с увеждания, а останалите са собствено финансиране, каза..

публикувано на 18.11.25 в 15:51
17-годишният Семих (вдясно) и Самед Сеймов

Ученик от Исперих подкрепи нуждаещи се в Северозапада с дарение

17-годишно момче от Исперих дари събраните пари от рождения си ден за благотворителната кампания "Мисия Коледа" . Инициативата е на неправителствената организация от Монтана сдружение "Кауза Северозапад". В нея ще бъдат подпомогнати 1000 деца и 500 възрастни хора, самотни родители и семейства в затруднение от Северозападна България. Семих..

публикувано на 18.11.25 в 15:13

Осма шампионска купа за Никол Йовчева от Козлодуй

Десетгодишната Никол Йовчева , възпитаничка на школа по Ментална аритметика "SmartyKids", от град Козлодуй, за осми път е шампион. Тя завоюва  най-високото отличие - титлата "Champion", от участието си в Международната олимпиада по ментална аритметика в Дубай, Обединени арабски емирства.  Тя е ученичка в 4-ти клас в Средно училище “Христо..

публикувано на 18.11.25 в 14:35

платена публикация
Учени от НАИМ-БАН и Софийския университет рецензираха проекта за нова експозиция в музей „Конака“

Тематико-експозиционните планове за нова експозиция в музей „Конака“ във Видин вече са научно рецензирани и се подготвя внасянето им за съгласуване в Министерство на културата. Научен рецензент на раздел „Праистория“ е доц. д-р Стефан Александров, на раздел „Античност“ – доц. д-р Здравко Димитров, на раздел „Средновековие“ – доц. д-р Валери Григоров..

публикувано на 18.11.25 в 14:20

Деца отбелязаха двоен празник в Зверино

В Народно читалище „Факел 1926“ в мездренското село Зверино празнуваха Деня на четенето и Международния ден на толерантността .  В инициативата взеха участие учениците от групата за ресурсно подпомагане при местното  СУ "Св. Климент  Охридски", с ръководител Петя Илиева, деца от Детска градина „Звездичка“, филиал Оселна, водени от учителките..

публикувано на 18.11.25 в 14:04

В Лом отбелязаха 160 години от рождението на Луи Айер

Уникално писмо на Луи Айер дари на Историческия музей в Лом писателят Бисер Тошев по повод 160 години от рождението на швейцарския педагог с българско сърце, съобщават от местната общинска управа. Писмото с клеймо от 2 септември 1894 г. е адресирано до основателя на футбола в България Жорж Дьо Режибюс. В него новопристигналият в крайдунавския град..

публикувано на 18.11.25 в 10:40