Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Драматична загуба на "Видабаскет" Видин от "Академик" Пловдив с 85:89 точки

7
Видабаскет Видин - Академик Пловдив 85:89, атака на Алекс Уандие
Снимка: Росен Ракаджиев


Като домакини баскетболистите на "Видабаскет" Видин загубиха от "Академик" Пловдив с 85:89 точки, в среща от шестия кръг на държавното първенство в "А" група при мъжете.

Пловдивските студенти започнаха неуверено срещата, докато видинчани напористо заявиха претенции за победа. Първата четвърт завърши при резултат 32:25 точки. Домакините с бърза игра и добро самочувствие запазиха преднина и през втората четвърт- на полувремето резултатът бе 53:47.

След почивката гостите бяха по-мотивираният отбор и нещата се обърнаха. Последва слаба трета четвърт за видинчани (11:25 точки!); изравняване в 32-та минута- 72:72; игра кош за кош- с припряност и много грешки и на двата отбора в последната четвърт (21:17) и победа за гостите с 85:89.

За "Видабаскет": Алекс Уандие- 28 точки, 7 борби и 5 асистенции; Теодор Киров- 23 точки, 6 борби; Калоян Петров- 15; Пламен Станков- 10; Радослав Колев- 6; Кирил Атанасов- 3.

Видабаскет Видин - Академик Пловдив 85:89, Снимка: Росен РакаджиевЗа "Академик": Илиян Ставрев- 20 точки, 6 борби; Планимир Дафинов- 18 точки, 5 асистенции; Васил Бачев- 16 точки, 7 борби; Мартин Пенев- 15; Васил Михайлов- 14; Ерик Димитров- 4; Стоян Грънчарски- 2.

"Първо ще ги поздравя за победата. Но на разбора няма да им спестя грешките, които допуснаха в защита през целия мач... Те са играчи, които са в мъжкия баскетбол и не може да допускат детски грешки. Имахме малко повече късмет, иначе можеше и да не спечелим този мач",  каза след последния съдийски сигнал старши треньорът на "Академик" Йордан Иванов.


Видабаскет Видин - Академик Пловдив 85:89, атака на Калоян Петров, Снимка: Росен Ракаджиев"Нашата пейка е много къса. Тръгнахме добре, но бързо се умориха основните ни играчи... Много грешки допуснаха. Да, имаше грешки и в двата отбора, но ние изгубихме... Много слаба защита през второто полувреме. Опитахме в края на мача да постигнем изравняване, за да спечелим продължения, но не се получи... Много рано решиха момчетата, че мачът е спечелен. Благодаря на видинските любители на баскетбола, че подкрепят отбора и поздравиха момчетата, въпреки загубата", коментира старши треньорът на "Видабаскет" Видин- Николай Колев.

До края на 2014 година "Видабаскет" Видин има още едно домакинство и две гостувания- на 7 декември в зала "Фестивална" ще гостува "Академик" Благоевград. Преди и след тази среща нашите гостуват на 30 ноември на "Чавдар" Троян и на 14 декември на Шумен. Последната среща от полусезона е на 18 януари, когато във Видин посрещаме "Делфин" Бургас.

Видабаскет Видин - Академик Пловдив 85:89, атака на Теодор Киров, Снимка: Росен РакаджиевОтбор                                 С   П   З    Т. Разл.    T
 1.ССК ИУ Варна              7    6    1    639:494    13
 2.Академик Пловдив       6    4    2    477:439    10
 3.Академик-Бл.                6    4    2    462:439    10
 4.Академик                       6    4    2    465:461    10
 5.Рилски спортист-II        7    3    4    576:608    10
 6.Дунав Русе-СКБ           5    4    1    423:320     9
 7.Черноморец-2014         5    4    1    444:404     9
 8.Чавдар Троян                6    3    3    481:450     9
 9.Видабаскет Видин       6    3    3    504:535     9
10.Делфин Бургас             6    1    5    471:506     7
11.Шумен                           6    0    6    358:482     6
12.Академик Варна           6    0    6    389:551     6


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Футболист на "Септември" пропуска мач с "Ботев" заради наказание

Футболист на "Септември" е наказан и ще пропусне следващия мач на тима си, който е във Враца. Софиянци гостуват на стадион „Христо Ботев" на 25 октомври от 13 часа в среща от 13-ия кръг на Първа футболна лига. Поради наказателен картон получен в предходния мач, в групата за мача във Враца няма да попадне Николас Пол Жулиен Фонтейн. Дисциплинарната..

публикувано на 24.10.25 в 12:05

Три от три за "Монтана" в Адриатическата лига

Баскетболистките на Монтана записаха трета поредна победа от три изиграни мача в Адриатическата лига в новия сезон. В зала "Младост" момичетата на треньора Преслав Пешев подчиниха шампиона "Будучност" след 88:82 точки /17:23, 22:20, 31:15, 18:24/. Шампионките на България показаха характер в третата четвърт, като направиха обрат за 54:53. 2.30 минути..

публикувано на 24.10.25 в 08:50

Определиха съдийския наряд за домакинството на "Ботев" Враца

Радослав Гидженов получи наряд да ръководи следващия мач на врачанския "Ботев". В събота, на 25 октомври, врачани приемат "Септември" в среща от 13-ия кръг на Първа футболна лига. Двубоят е от 13.00 часа.  На главния съдия ще помагат Светослав Енчев и Месут Ахмедов, а четвърти рефер е Денислав Сталев. За спорните моменти и ВАР отговарят Мартин Великов..

публикувано на 23.10.25 в 14:07

От "Ботев" Враца с апел за подкрепа на техен играч

От футболния "Ботев" Враца призоваха своите привърженици да се включат в благотворителна кампания в полза на техен футболист. 19-годишният Дени има нужда от финансова подкрепа след тежък инцидент. Той е бил блъснат на пешеходна пътека, което е довело до тежка травма и пълна обездвиженост.  Семейството му също преминава през тежък период – на баща..

публикувано на 23.10.25 в 13:42

Баскетболистка на Монтана влезе в историята на Адриатическата лига

Даниела Уолън за трети пореден път спечели наградата за MVP на Адриатическата лига по баскетбол при жените. Венецуелката е първата състезателка в историята на лигата с наградата "Най-полезен играч на кръга". 178-сантиметровото крило на шампиона "Монтана" бе №1 в последния кръг на миналата година в Баня Лука срещу "Орлови" и в първите два кръга на..

публикувано на 22.10.25 в 09:22

Росица Стаменова с медал от европейското мастърс първенство

Дългогодишният представител на спортното министерство в Северозапада Росица Стаменова продължава да жъне успехи. Бившата атлетка се завърна с бронзов медал от европейското мастърс първенство, което се проведе между 9 и 19 октомври на португалския остров Мадейра. В шампионата участваха над 4 100 атлети от 51 европейски държави, както и състезатели от 15..

публикувано на 22.10.25 в 09:15

5 медала за най-малките на "Радуканови" Видин от турнир в Стара Загора

Видинският клуб по лека атлетика "Ракуданови" отново участва с по-малките си сътезатели в турнира от веригата “Gokids”, проведен в Стара Загора и заслужи 5 медала и записаха редица лични резултати. При 12-годишните Матея Крумова грабна златен медал в бяганате на 600 метра с нов личен резултат и се класира шеста на скок дължина с 4.45 м. Елеонора..

публикувано на 21.10.25 в 09:45