Монтана спечели с 3:1 гейма мача с "Нефтохимик" Бургас, в осмия кръг на Суперлигата по волейбол при мъжете.
Успехът в зала "Огоста" дойде трудно. Първият съдия на срещата- Илиян Георгиев, се превърна в главно действащо лице. И двамата треньори имаха претенции към него.
Домакините бяха по-уверени в първия гейм, поведоха с 25:18 точки и записаха 1:0.
Във втората част обаче гостите се разиграха и поведоха в резултата. При 27:27 точки първият арбитър Илиян Георгиев отсъди спорна точка за гостите и това нажежи страстите. "Нефтохимик" успя да вземе гейма с 32:30 точки.
В третата част гостите поведоха, но след второто техническо прекъсване Монтана направи обрат. И тук отново съдията си навлече гнева на треньорите Атанас Петров- на Монтана, и Петьо Драгиев- на "Нефтохимик". Монтанци спечелиха след 25:23 и поведоха с 2:1.
Четвъртата част бе също оспорвана, като гостите изравниха 21:21, но в крайна сметка Монтана затвори гейма с 25:23 точки, с което спечели и мача.
Минчо Минчев се превърна в топ-реализатор с 31 точки за домакините. За гостите 13 отбеляза Стоян Златев.
Борци от Враца се отчетоха с престижни класирания на силен международен турнир в Перник. Най-малките състезатели на СК "Ботев 93" взеха участие в мемориалното състезание в памет на Николай Георгиев-Кимбата в Перник. Те се представиха страхотно и показаха, че освен победите на тепиха са се изградили и като задружен отбор, похвалиха се от..
Монтана ще е домакин на финалния турнир за купата по баскетбол при жените. Кандидатурата е обсъдена и се очаква оповестяването от страна на федерацията. Мачовете ще се играят на 1-ви и 2 март. В зала „Младост" за трофея ще се борят Монтана, Берое /Стара Загора/, Рилски спортист /Самоков/ и Локомотив /София/.
"Монтана" ще изиграе последната си проверка пред подновяването на мачовете от Втора лига. В четвъртък момчетата на треньора Танчо Калпаков играят с "Ком" (Берковица). За сега срещата е насрочена за 15:00 часа. Все още няма яснота на кой терен ще се проведе спаринга. На 18 февруари "Монтана" гостува на дубъла на "ЦСКА 1948".
Обявиха програмата на "Ботев" (Враца) в първите няколко кръга от елитната футболна дивизия. От Спортно-техническата комисия оповестиха графика на футболните срещи до началото на март. Поради телевизионните предавания, програмата се прави на по-къси периоди от време. "Ботев" ще приеме "Локомотив" (София) на 14 февруари в петък. Мачът на стадион..
"Видабаскет" надигра категорично "Политехника" Дупница в дербито на 14-ия кръг на Българската баскетболна лига, А група, Регион Запад. Срещата в спортна зала "Фестивална" във Видин завърши при резултат 89:70 точки (25:16, 17:12, 31:21, 16:21). Това бе десета победа за момчетата на Иван Тилев, които са на второ място във временното класиране с точка..
Защитникът на "Монтана" Димитър Буров ще претърпи операция на ахилес на десния крак. Интервенцията се налага, след като левият бек се контузи по време на контролата в Алания срещу швейцарския "Брюл". Направеният допълнителен медицински преглед показал, че скъсването е налице. Във вторник Буров ще претърпи операция. Така бившият капитан на "Монтана" ще..
Отборът момчета, родените 2014 година, от Детско-юношеската школа на "Локомотив" /Мездра/ с треньор Владимир Найденов изигра два равностойни и стойностни мача с общо 8 полувремена по 15 минути срещу отбора на Септември /София/. В едната от срещите малките „железничарчета” постигнаха победа след страхотен обрат и много голове с 6:3, а във..