Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Внимателно да се четат молбите за семейните помощи за деца

Снимка: Радио Видин
За представяне на пълния пакет документи за получаване на семейните помощи за отглеждане на деца до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст, напомнят от видинската Дирекция "Социално подпомагане". Пред Радио ВИДИН директорът Маргарита Маркова напомни, че освен удостоверение за брутните месечни доходи на родителите за предходните 12 календарни месеца, личните им карти за справка и копието от акта за раждане на детето, е необходимо и служебна бележка за извършени задължителни имунизации и профилактични прегледи.

За децата с увреждания в Социалната дирекция трябва да се предостави и копие от експертното решение, а ако родителят е вдовец или вдовица, е нужно и удостоверение за семейно положение.

В случай, че детето е записано в учебно или детско заведение, трябва и бележка, че то е редовен ученик, за да могат през следващите месеци служителите в Дирекцията да получават по служебен път информация за всички направени отсъствия.

Маргарита Маркова каза още, че при настъпили промени, социалната служба трябва трябва да бъде уведомена в 7-дневен срок и напомни за наказателната отговорност, която носят всички, предоставили неверни данни в молба-декларацията.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Протест блокира за кратко два пътни участъка във Видинско

Граждански протест спря за минути движението по международния път Е - 79 на кръстовището към Видин, Белоградчик и Ружинци, както и на пътя Монтана-Видин край село Тополовец.  Действията са в рамките на национален протест срещу разполагането на ветрогенератори и фотоволтаици в земеделски земи. Като организатори в социалната мрежа са обявени земеделски..

публикувано на 01.03.25 в 11:50

Нови паралелки разкриват в Лом и Монтанско

В Лом ще учат за програмист на роботи. Професията е нова и за първи път се предлага за реализация в област Монтана. В приема след VII клас за новата учебна година са предложени 45 паралелки, а след IV клас остава само една.   45 паралелки са предложени за държавен план-прием за следваща учебна година в област Монтана. 14 са профилирани и 31..

публикувано на 01.03.25 в 11:00

Ученици от Мездра рецитираха стихове за 3 март

В Основно училище  "Свети свети Кирил и Методий" в Мездра се проведе емоционална беседа , посветена на Деня на освобождението на България. Г-жа Румяна Антова , преподавател по история, води учениците от I до IV клас в "Пътешествие във времето", запознавайки ги със значението на 3 март и Руско-турската война. Събитието включваше рецитиране на..

публикувано на 01.03.25 в 09:30

Обсъждат съдбата на емблематични сгради във Враца

Старата поща във Враца се превърна в обект на разгорещен дебат, след като сградата е пред разпад. Става дума за имот, който е частна собственост. От общината във Враца уточниха, че старата поща не е паметник на културата и няма статут на такъв.  Повод да се търси мнението на градската управа стана бъдещото събаряне на зданието, което се намира в..

публикувано на 01.03.25 в 09:00

16 години Радио Видин

Генералният директор на Българското национално радио Милен Митев поздрави екипа и слушателите на Радио Видин по повод 16-ия рожден ден на медията. По думите му, в региона, който се задъхва от демографски и икономически проблеми, е особено важно да има медия, която стои по-близо до хората.  "Разрастването на националната мрежа на Националното радио..

публикувано на 01.03.25 в 08:05

Снимката на 28 февруари 2025 година

Изложба с творби на ученици от Националната художествена гимназия "Димитър Добрович" е подредена в художествената галерия "Никола Петров" във Видин по повод 16-ата годишнина на Радио Видин. Представени са картини от Националния конкурс "По стъпките на Сирак Скитник", организиран съвместно от БНР и Националната художествена гимназия "Димитър Добрович"..

публикувано на 28.02.25 в 18:00

Деца дариха средства за жена с онкологично заболяване

В монтанското Второ училище е традиция да се помага на хора в нужда. Този път възпитаници от начален етап изработиха собственоръчно мартеници , които продадоха на базар. Училищната инициатива е под наслов "Деца помагат" , каза директорката Елка Станева. "Той се превърна в празник на доброто и традицията...В работилничката за мартеници..

публикувано на 28.02.25 в 17:50