Дарителска акция за набиране на средства за изграждане на къща-музей на Йордан Радичков започна в Берковица. Кампанията беше официално обявена в Гимназия "Д-р Иван Панов" в града под Ком, в която до 1947 г. е учил писателят, от неговия съученик- 87-годишният Милан Миланов- Революцията. Това стана по време на тържество по повод 102-та годишнина на школото. Милан Миланов е учредил фондация "Йордан Радичков", в която ще се набират средства и експонати за бъдещия музей. Местна банка, в която е открита дарителската сметка, обяви, че няма да удържа такси за управлението й.
Обявяването на акцията беше в присъствието на председателя на Сдружение "Приятелите на Радичков" Борислав Великов. Първото дарение постъпи от него и то е в размер на 1 000 лева.
Полицията във Враца иззе наркотици от двама мъже при специализирани операции срещу разпространението на наркотици . При проверка на автомобил, управляван от 44-годишен мъж, у 23-годишен пътник са открити 120 грама амфетамин и метамфетамин. При последвало претърсване в неговото жилище са намерени допълнителни количества метамфетамин и електронна..
Три вида високорискови наркотични вещества иззели вчера криминалисти в хода на продължаващите активни действия срещу разпространението на дрога в региона, съобщават от полицията във Видин . Криминалистите предприели претърсване в дома на 20-годишен, криминално проявен жител на областния град. Там открили и иззели 41 грама зелена суха листна маса..
Националното сдружение на общините в Република България проведе 38-мото си Общо заседание. Сред темите бяха бюджетът за тази година, подготовката за приемане на еврото и възможните решения за справяне със системни проблеми като безводието, електроснабдяването и управлението на отпадъците. Основен проблем е бюджетът, с който ще работим, коментира..
Над 3300 кандидати са одобрени по първата покана на новия проект за подмяна на старите отоплителни уреди във Видин. Общо 4 660 домакинства подадоха заявления за участие. 135 са медицинските специалисти във видинската болница и броят им не е достатъчен , коментира Владислава Славова, председател на Регионалната колегия на Българската..
По повод 100 години от първото честване на „Седмица на гората“ Северозападно държавно предприятие - гр. Враца, съвместно с Дирекция на Природен парк „Врачански Балкан“ , организира множество от събития. Едно от тях е регионален фотоконкурс на тема „Гората през моя фотообектив - Век от вечността в опазване и грижа!“. Това съобщи директорът на..
Днес учениците от 3-ти "а" и 4-ти "а" в ОУ "Христо Ботев ", гр. Мездра отбелязаха 130-годишнината от рождението на големия детски художник Вадим Лазаркевич . На 25 години той пристига в България и до смъртта си живее и работи в нашата страна. С неговите илюстрации са израснали много поколения българчета. Учениците се запознаха с биографията и..
Общо 135 са медицинските специалисти във видинската болница и броят им не е достатъчен, коментира Владислава Славова, председател на Регионалната колегия на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи. Средната им възраст е над 50 години, а всяка втора медицинска сестра или акушерка работи на повече от едно работно място. "Това..