Отборът на "Бдин Вида" стана вицешампион в междурегионалните финали по мини-волейбол на Витоша и Хемус (включващ клубовете от София и Северозападна България) за момичета до 12 години. Шампионки са момичетата на "Левски" София.
Финалната фаза на Витоша и Хемус се проведе във Враца, като в нея участваха седем отбора, след като в последния момент се отказа осмият участник - Тетевен Волей (Тетевен). Тимовете бяха разделени в две групи. В група "А" бяха Левски (София), Божур Волей (Божурище), Бдин Вида (Видин) и Тони Спорт (Берковица). В другата група "Б" бяха домакините от Ботев (Враца), Звезди 94 (София) и Славия (София).
Първенец в група А станаха "сините", следвани от "Бдин Вида". В другата група първото място бе за "Звезди 94", следвани от "Ботев".
В първия полуфинал "Левски" победи "Ботев" с 2:0 гейма. Във втория полуфинал "Бдин Вида" надигра "Звезди 94" с 2:0 гейма.
В спора за златото представителките на "Левски" се изправиха срещу "Бдин Вида", като извоюваха победа над видинчанки с 2:0 гейма.
В спора за трето място представителките на "Звезди 94" надиграха "Ботев" с 2:0 гейма, като спечелиха бронзовите отличия, а домакините останаха четвърти.
Крайно класиране:
Левски (София)
Бдин Вида (Видин)
Звезди 94 (София)
Ботев (Враца)
Божур Волей (Божурище)
Славия (София)
Тони спорт (Берковица)
При 12-годишните момичета и момчета не се провеждат държавни финали на цяла България, а финални надпревари на всеки два региона, от шестте, на които е разделена страната. Това се прави с цел популяризиране на волейбола след малките, като по тази схема повече клубове имат възможност да участват във финални надпревари.
"Ботев" изненада в края на мача "ЦСКА 1948" и продължава да мечтае след успех като гост в първия плейофен кръг в групата за оставане в Първа футболна лига. Врачани нанесоха пета поредна загуба на "червените" и се доближиха на 4 точки до 14-ия "Локомотив" /Пловдив/ след минимална победа с 1:0 в Бистрица. Срещата премина с повече възможности за..
"Видабаскет" се класира за полуфиналите на Българската баскетболна лига, "А" група, Регион Запад. В плейофите на първенството видинчани отстраниха "Ботев 2012" Враца с 2:0 победи (първият мач между двата отбора приключи при резултат 89:65 точки.). Втората среща се проведе в "Овергаз Арена" в София и завърши при категоричен резултат 105:84 (34:18; 21:24;..
От БФС наказаха сурово разсеяните служители на врачанския Ботев със санкция от 3 000 лева. От дисциплинарната комисия оповестиха решението си по казуса с Хебър едва след срещите от полуфиналната фаза в турнира за футболната купа. Наказанието е заради вписан състезател повече от позволеното в тимовия лист в срещата между двата отбора от програмата на..
Отборът на Видинската природо-математическа гимназия "Екзарх Антим I" спечели бронзовите медали във финалите на държавните ученически финали по лека атлетика в Сливен. В най-голямата възрастова група при юношите 11-12 клас пред видинските математици са само училищните тимове от Варна и Русе. За отборния успех допринесоха индивидуалните постижения на..
Ботев /Враца/ влиза уверен в решителните срещи за оставане в Първа футболна лига. До края на сезона му остават 7 финала, в които ще се опита да се добере до местата, даващи право на бараж – 13-о и 14-о. В момента тимът на Христо Янев е предпоследен с 21 точки, на 7 от Локомотив /Пловдив/ и на 9 от Крумовград и столичния Локомотив. В битката на..
Врачанският СК по борба Ботев 93 спечели още 5 отличия от национално състезание. В Бургас, където се проведе държавния личен шампионат за юноши, възпитаниците на Юлиян Георгиев завоюваха 5 медала. Отделно от това Ботев 93 е вторият по успехи клуб в България във възрастта, тъй като се нареди на втората позиция по спечелени призови класирания. Със злато..
Определиха съдиите, които ще ръководят мача между ЦСКА 1948 и Ботев. Врачани гостуват на противника в Бистрица в понеделник, а срещата е от програмата на 31-ия кръг на Първа футболна лига и започва в 20 часа. Никола Попов получи наряд за срещата, в която ще му помагат Георги Тодоров и Радослав Вутов. Четвърти арбитър е Георги..