Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Монтана" излиза за победа срещу "Берое"

Снимка: beroe.bg

Монтана приема в 16.15 часа днес Берое /Стара Загора/ в среща от 10-ия кръг на елита. С този кръг се слага началото на втората врътка от шампионат тази есен. В последния кръг и двата отбора сгрешиха и допуснаха загуби. Монтана от Славия, а Берое от Левски. Монтанци си върнаха настроението, след като отстраниха Пирин /Гоце Делчев/ от турнира за купата на България. В първата среща помежду им в Стара Загора мача завърши 0:0. Сега Монтана ще търси победата, категоричен бе спортният директор доц. Михаил Мадански:

"Разбира се, че алтернативата е победа. Не виждам някакъв извънземен футбол да играят останалите отбори. Не виждам някой отбор, който тотално да ни е надиграл, както се случи в нашия мач с "Ботев". "Берое" е отбор, който преди всичко залага на опита и на колектива, който залага изключително много на тактическата дисциплина и ние трябва да се съобразим с тези неща. Ще има надиграване на терена. Надявам се ние да излезем победители, защото имаме нашите доводи и нашите козове."

В Монтана няма да разчитат на възстановяващия се от операция нападател Александър Киров. Наказани играчи също няма.

"С леки проблеми е Иван Михов, но се надявам всичко с него да е наред, защото той е много важен състезател. Останалите вече са налице, въпросът е доколко хората, които пропуснаха мачове, са готови да играят. Балджийски не е в оптимална форма, има и други състезатели, които направиха леко отстъпление във формата си. Надявам се треньорите да изберат най-подходящия вариант за този мач.", обясни Михаил Мадански.

В Монтана нямат притеснение относно назначаването на Ивайло Стоянов за главен съдия на мача с Берое. Срещу Славия монтанци бяха ощетени и не получиха дузпа.

"Моето мнение за Ивайло Стоянов е, че той е един от най-добрите български съдии. Не съм чувал слухове да се е забърквал в някакви игри и комбинации. Той свири за себе си и за своята кариера. Убеден съм, че той е подходящият съдия за този мач.", категоричен е Мадански.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Над 200 атлети от цялата страна взеха участие в шосейния пробег в Мездра

206 атлети от 18 спортни клуба от цялата страна взеха участие в XXIII Републикански шосеен пробег „3 март” , който се проведе навръх Националния празник на България в гр. Мездра , съобщават от общинската администрация. Организатори на спортната проява бяха Община Мездра и СКЛА Атлет - Мездра. Сред участниците бяха представители на лекоатлетически..

публикувано на 04.03.25 в 16:12

"Монтана" с девета купа на България

Баскетболистките на Монтана спечелиха купата на България след 6-годишно прекъсване. В неделя в зала "Младост" момичетата на треньора Преслав Пешев победиха с 68:66 точки Берое /Стара Загора/. Мачът бе инфарктен за всички в залата. За Пешев това бе първа титла начело на Монтана: "Надявам се не е и последен този сезон, а и занапред... На целия..

публикувано на 04.03.25 в 15:46

16 отбора спориха за купа "Трети март" във Враца

Отборът на "Галактико" спечели купа "Трети март". Традиционната футболна надпревара се организира за осма поредна година под патронажа на лидера на ВМРО във Враца и общински съветник Красимир Богданов. Патриотичното състезание, в което се включиха 16 отбора, бе посветено на Националния празник - 3 март. Втори в крайното класиране остана "Отбор без..

публикувано на 03.03.25 в 15:15

"Златните Момчета" от Козлодуй с 8 медала от Европейска купа по кикбокс

Състезателите от спортен клуб по кикбокс "Златните Момчета" Козлодуй завоюваха 8 медала по време на Европейска купа по кикбокс в Пловдив.  В конкуренцията на 3000 спортисти от над 25 държави "Златните Момчета" от Козлодуй взеха общо пет шампионски титли, един сребърен и два бронзови медала, коментира за Радио ВИДИН треньорът на клуба Георги Вачев..

публикувано на 02.03.25 в 16:05

"Локомотив" Мездра победи като гост

"Локомотив" Мездра  трудно успя да спечели с 1:0 гостуването си на "Ювентус" Малчика в срещата от 14-ия кръг на Северозападната Трета лига. Сергей Георгиев реализира от дузпа единственото попадение в средата на първото полувреме. Тогава съдията посочи бялата точка, защото Мартин Маринов фаулира Васил Калоянов в наказателното поле. Труден мач,..

публикувано на 02.03.25 в 15:00

Волейболният "Монтана" загуби като домакин от "Черно море"

Волейболният отбор на "Монтана" претърпя първа домакинска загуба за втория полусезон на първенството Супер Волей при мъжете. Мачът от 19-ия кръг в зала "Младост" завърши при резултат 3:1 гейма в полза на гостите от "Черно море" Варна. Треньорът на Монтана, Даниел Пеев, коментира причините за загубата. "Има фактори други за загубата на "Монтана"...

публикувано на 02.03.25 в 14:02

"Ботев" Враца загуби в Пловдив

Въпреки желанието си да печели точки навън, "Ботев" Враца не показа аргументи и загуби с 0:1 гостуването на "Локомотив" в Пловдив. Победното попадение за "смърфовете" падна в добавеното време на първата част, когато с красиво изпълнение Ивайло Иванов опъна мрежата зад Димитър Евтимов.  Секунди преди да падне попадението централният защитник на гостите..

публикувано на 02.03.25 в 12:44