Днес е ден за размисъл преди гласуването в неделя. В деня за размисъл е забранена агитацията, а по закон, трябва и да се свалят всички предизборни плакати и постери по улиците и кварталите. На 25 октомври ще избираме кметове и общински съветници и ще гласуваме за или против това да се гласува и по електронен път на избори и референдуми.
3 461 кметове, от които 265 общински ще избираме в неделя. Броят им е с една трета по-голям в сравнение с предишните избори през 2011 година. На местните избори и референдум около 6 363 000 души имат право на глас. Те ще могат да гласуват в 12 314 секции в страната и 294 секции в чужбина. За пръв път на тези избори общински съветници ще могат да се избират преференциално.
Във всяка секция ще има две отделни урни. Едната за бюлетините за местна власт, а другата - за гласуването за референдум. С най-много на брой бюлетини ще се гласува в селата с над 100 души около София, Пловдив и Варна - общо 5. Те ще трябва да дадат вота си за кмет на кметство, за кмет на район, за кмет на града , за общински съветници и за референдума. В останалите населени места ще се гласува с 3 бюлетини.
Инициатива "Ден на розовата фланелка" се проведе днес във видинското Основно училище "Иван Вазов". Тя е част от Международния ден за борба с тормоза в училище, който започва да се отбелязва в Канада и се провежда всяка последна сряда от месец февруари. Министър-председателят Росен Желязков разпореди да бъде изградена връзка между системите на..
Ученици и учители от Професионална гимназия "Проф. д-р Асен Златаров" във Видин се включиха в инициатива "Ден на розовата фланелка" . Кампанията се провежда вече повече от 10 години, каза директорът на училището Мариета Георгиева : "В сяка година, символично обявявайки деня за борба с агресията в училище като Ден на розовата фланелка,..
Творческа работилница на тема "С хубост срещу зло" организира Регионален исторически музей - Видин . Тя бе посветена на изработването на традиционни мартенички. Събитието се проведе в музей "Кръстата казарма“ и бе насочено към деца до 13 години. Целта на работилницата е да вдъхнови малките участници да творят и да се запознаят с българските..
Ограничават достъпа на тирове в Дунавския парк в Лом с поставянето на метални антипаркинг елементи пред паркинга на митницата. Паркът, край река Дунав, който е любимо място за разходка и отдих на ломчани, ще бъде обновен с над 220 000 лева Община Лом спечели безвъзмездно финансиране на стойност над 220 000 лева за обновяване на Дунавски парк в..
Потребители на Центъра за настаняване от семеен тип за пълнолетни лица с психични разстройства в с ело Бориловец , о бщина Бойница, изработиха п ъстри мартеници . Инициативата "Баба Марта бързала, мартенички вързала" е на сдружение "Северозапазване" и на кмета на общината Анета Генчева. "Нашите потребители обичат да творят и да..
Митническите служители установиха 7 хиляди кутии цигари в палети с портмонета при проверка на товарен автомобил в района на Дунав мост Видин-Калафат . В Митническо бюро Видин е извършена рентгенова проверка на транспортното средство и товара. В изображението се очертават подозрителни зони в предната част на ремаркето, където се превозват три..
Общинският съвет в Мездра ще проведе своето редовно заседание на 27 февруари, четвъртък, от 16:00 часа при скромен проект за дневен ред, включващ само 7 точки. Най-напред общинските съветници ще приемат промяна в Наблюдателната си комисия съгласно Закона за изпълнение на наказанията и задържане под стража и Отчет на Местната комисия за борба с..