Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Паднало дърво препречи движението в центъра на Монтана

Няколко села в Монтанско все още са без ток

Преустановен е учебният процес в 8 училища в областта поради лошите метерологични условия

Снимка: Любо Андреев


Заради аварии все още има проблеми с електрозахранването в някои населени места на област Монтана:

"Работи се по отстраняването на авария в Добри дол, при манастира и една част от селото. През двата почивни дни обстановката беше сложна, но с общите усилия на кметовете и на екипи от институциите нещата се нормализират. Заради повреди в далекопроводите и недостъпността на авариралите участъци, се налагаше екипите на ЧЕЗ да носят материали и на ръце"- каза  областният управител Ивайло Петров.

Ситуацията със снегопочистването в община Монтана е овладяна. Проблеми продължава да има с електрозахранването в 9 от 23-те села в общината. Не е допуснато обявяването на извънредна ситуация, съобщи кметът Златко Живков:

"Справихме се, въпреки че нашият бюджет за почистване не е 20 милиона, а 100 хиляди лева...Проблемите дойдоха от селата, където бе прекъснато електроснабдяването... В три часа тази нощ гръмнаха електропроводите на Смоляновци и Габровница, и в момента без електричество са селата Безденица, Белотинци, Вирове, Войници, Габровница, Д-р Йосифово, Рикса, Клисурица и Стояново..."

СнимкаЗа паднали дървета жителите на Монтана могат да подават сигнали на телефон 112 или 096/ 300 412- на дежурния в общината. Над 10 кубика дърва, прекършени от снега, са отстранени до момента от екипите на Общинско предприятие "Чистота":

"Една от най-сериозните ситуации беше в района на двете гимназии- ГПЧЕ и математическата, където огромно дърво счупи оградата, падна и препречи движението...Това, което се случва в цялата страна, се случи и при нас."


50 тона пясък и 15 тона сол са използвани при обработката на пътищата в община Монтана през последните два дни. 15 автомобила са чистили снега. Общо 100 души са били ангажирани, като са извикани допълнително 40 души да чистят снега с лопати, съобщи управителят на Общинско предприятие "Чистота" Илиян Илиев.

Кметът на Монтана Златко Живков благодари на гражданите и собствениците на фирми, че са почистили снега пред домовете и офисите си. Той предупреди, че сега се очакват и ледени висулки по покривите, които са грижа на собствениците на домовете, съгласно наредба на Общината.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Форум събра млади учени във Враца

Кръгла маса "Инкубатор за млади таланти" се проведе във Враца . Събитието беше организирано от сдружение "Младите учени". То цели да се предостави възможност на млади учени да презентират своите научни постижения и да придобият опит в представянето на творчески идеи и резултати.  Форумът откри зам.-кметът на Община Враца Петя Долапчиева :..

публикувано на 10.02.25 в 15:48

Близо 500 са нарушенията на трудовото законодателство във Врачанско за месец

По повече от три проверки дневно или общо 109 проверки са извършили през изминалия месец служителите на врачанската Инспекция по труда . Констатирани са 488 нарушения на трудовото законодателство, 6 от които са за работа без трудов договор. От институцията припомниха, че работата без трудов договор не е маловажно нарушение според българското трудово..

публикувано на 10.02.25 в 15:41

Творчески клуб в Зверино е с редица награди

Художествено творчески клуб „Факел“ към читалището в мездренското село Зверино отчете дейността си за периода от 10  февруари 2022 година до 9 февруари 2025 година. Той е сформиран от 22-ма ентусиасти, в деня на свети Харалампий.  Клубът е завоювал 19 литературни награди, 4 отличия, свързани с изобразителното изкуство и стилистика и десетки други..

публикувано на 10.02.25 в 15:35

Общинската управа в Кула представи отчет за дейността си

Кметът на община Кула Владимир Владимиров  и екипът му отчетоха първата година от мандата си. Владимиров заяви, че целта на отчета пред гражданите е те да получат реалната информация за проблемите, които местната управа е трябвало да преодолее: "Отчетът е структуриран по направления на дейности на администрацията, като приоритетите са..

публикувано на 10.02.25 в 15:02

Монтана ще отдаде почит на Апостола на свободата

Монтана ще отбел ежи 152 години от гибелта на Васил Левски, съобщават от общината . Програмата включва научна среща, възпоменателна церемония и филмова прожекция. Първото събитие се организира от Регионалния исторически музей – Монтана . На 12 февруари ще бъдат представени най-актуалните исторически изследвания, издадени от..

публикувано на 10.02.25 в 13:00

Димово чака средства за изпълнени проекти

В Димово все още чакат разплащания по вече изпълнените проекти за пътя Арчар - Държаница и пътя Медовница - Орешец. Те са отчетени и минали през всички приемателни комисии без забележки, но крайното им финансиране е забавено от държавата, коментира кметът на Димово Светослав Славчев . Допълни, че при свършена работа фирмите изпълнители продължават..

публикувано на 10.02.25 в 11:45
Новият Видински митрополит Пахомий

Очаква се изборът на дата за интронизация на Видинския митрополит Пахомий

Предстои интронизацията на новия Видински митрополит Пахомий , когото Синодът на Българската православна църква вчера единодушно избра. Врачанският митрополит Григорий , който беше назначен за наместник на видинската епархия до избора на нов Видински митрополит обясни: "Определен срок от устава няма. Обикновено това се случва в рамките на една..

публикувано на 10.02.25 в 11:06